Vždy jsem se snažil kupovat si věci, na které jsem měl peníze, a s oblibou jsem se smál tomu, když z auta za padesát tisíc korun vystoupila žena s kabelkou za půl milionu, kterou však koupila za 500 korun na tržnici. Zkrátka jsem nikdy nechápal potřebu lidí kupovat si falešné oblečení nebo jiné produkty. Přece jen se totiž pohybujete vždy ve své komunitě lidí a pokud vyděláváte třicet tisíc měsíčně, asi vám vaši kamarádi neuvěří, že máte na zápěstí platinové Patek Philippe.
Poslední dobou se však začaly objevovat fake produkty, jejichž snahou často ani tak není, aby si je koupil někdo, kdo se chce tvářit, že má skutečný produkt. Naopak se produkt snaží tvářit tak, aby kupující měl co nejmenší šanci poznat, že si vlastně nekupuje originální produkt. Jedním z takových produktů jsou sluchátka Air Pods, která jsme zakoupili s cílem podívat se na to, jak extrémně podobná si jsou se skutečnými AirPods od Applu a jak je vlastně možné, že tato sluchátka dokáží v iOS vyvolat stejnou animaci při připojení jako skutečné AirPods.
Pravé od falešných téměř nerozeznáte
Vše začíná balením, které se liší jen tím, že zatímco na originální krabičce je vyobrazení AirPods plastické a je možné jej cítit při přejetí rukou, na podělku je zkrátka jen natisknuté bez jakéhokoli efektu. Jinak je krabička prakticky stejná a obsahuje stejné věci. Dokonce i příručka nebo náhradní špunty či kabel – vše je jedna ku jedné stejné jako u originálu. Chybí jen logo Applu na samotné krabičce. Pokud se podíváte do naší fotogalerie, jistě mi dáte za pravdu, že rozeznat originál a napodobeninu je poměrně těžké a pokud jste originální AirPods Pro nikdy neviděli ve skutečnosti, je to téměř nemožné. Nejhorší na všem je, že minimální odlišnosti na krabičce jsou vaší největší šancí, že padělek poznáte. Ostatní části jsou totiž skutečně zcela stejné a poznat je lze od sebe jen velmi obtížně. Falešné AirPods mají dokonce i funkci bezdrátového nabíjení, která funguje bez jakéhokoli problému.
Samotná krabička je v podstatě skutečně 1:1 shodná s krabičkou od skutečných AirPods, které navíc jako bonus můžete ve fake krabičce nabíjet. Poznat tedy, že se nejedná o originál můžete jen podle dvou, respektive tří znaků. Ty ovšem jako člověk, který v životě neměl AirPods Pro v ruce, poznáte jen velmi těžko. První rozdíl je ve váze. Krabička s falešnými sluchátky je totiž nepatrně lehčí než v případě originálu. Druhým rozdílem je výrazněji svítící dioda, ale i zde si rozdílu všimnete skutečně jen v případě, kdy držíte obě krabičky najednou v rukou. Posledním rozdílem, kterého si lze všimnou na první pohled, je chybějící nápis pod zadním pantem, na kterém je uvedeno Designed by Apple in California, Assembled in China. Tento text má pouze originál, ovšem to opět zjistíte až v případě, kdy jste originál měli možnost vidět naživo nebo jste velmi dobře studovali jeho fotky.
Samotná sluchátka pak nemáte šanci rozeznat v podstatě vůbec. Jsou stejně těžká a i při velmi blízkém pohledu nenajdete prakticky žádný rozdíl a to jak ve zpracování, tak v designu. Jediný rozdíl je opět v malém nápisu na vnitřní straně záhybu mezi nožičkou a sluchátkem, který u kopie chybí. To je však opravdu jediný rozdíl, kterého si můžete všimnout. Vše ostatní je zcela stejné a nemáte šanci podle ničeho jiného poznat, které sluchátko je originál a které kopie. Zdá se vám už tento k nerozeznání stejný design jako vážně přehnané kopírování? Pak věřte, že to je teprve začátek.
Kopírovat design je jedna věc, ale co ty animace?
Udělat kopii designu sluchátek a jejich balení je pro kdejakou fabriku v Číně celkem jednoduchý úkol. Přece jen i originální sluchátka se vyrábí v těchto továrnách. Ovšem falešné AirPods jdou se svým kopírováním ještě dál a tím nejpozoruhodnějším na nich je to, co se stane v momentě, kdy je dáte do blízkosti svého telefonu a zmáčknete zadní tlačítko pro párování. Falešné AirPods Pro totiž dokáží vyvolat stejnou animaci jako originál a na displeji vašeho iPhone se vám objeví informace o připojení AirPods Pro. Zobrazí se kompletní průvodce, který vás v animacích provede všemi funkcemi a sluchátka se spárují s telefonem.
Vše funguje 1:1 stejně jako u pravých AirPods Pro a dokonce i v nastaveních sluchátek jsou možnosti, jako otestovat těsnost v uších kvůli aktivaci Noise Cancelingu nebo režimu propustnosti. Oba režimy je možné v nastavení aktivovat, ovšem ani jeden z nich v praxi nic neudělá a sluchátka hrají pořád stejně. Mimochodem, když jsme u zvuku, mohli bychom se na něj podívat trochu podrobněji. Sluchátka totiž hrají překvapivě velmi dobře a rozdíl oproti pravým AirPods, co se kvality zvuku týče, sice poznáte, ale není nějak extra výrazný. Funguje dokonce i mikrofon a kvalita záznamu je opět velmi podobná té, kterou nabízí skutečné AirPods Pro.
Nechceme však podporovat prodeje falešných produktů, a proto dost vychvalování kvalit této kopie a zpět k meritum věci. Animace v rámci iOS dokáží detekovat i to, které sluchátko máte vytažené z krabičky a které se nabíjí. Stejně tak vám zobrazí iOS stav baterie v jednotlivých sluchátkách stejně jako v krabičce, a to v notifikačním centru anebo přímo v animaci po připojení sluchátek. Jakmile sluchátka připojíte k Macu, opět se hlásí jako AirPods Pro, ovšem jeden rozdíl se zde oproti originálu projeví. MacOS sice napíše, že jste připojili AirPods Pro, ovšem zobrazí u nich ikonu klasických AirPods.
Sluchátka jsme rozebrali v autorizovaném servisu Applu
Vzhledem k tomu, že žádná jiná sluchátka na světě kromě AirPods nedokáží vyvolat v rámci iOS animaci informující o připojení a stavu AirPods, zajímalo nás, jak toho dosáhl u svých falešných AirPods jejich výrobce. Vysvětlení se nabízí v zásadě pouze dvě. Tím prvním je fakt, že používá originální čipy společnosti Apple, které se pak hlásí jako logicky jako skutečné AirPods, nebo se mu podařilo nějakým způsobem tento čip hacknout a vydávat vlastní čip za originál od Applu. iPhone si totiž skutečně myslí, že připojujete AirPods nebo AirPods Pro (podle toho, jakou kopii sluchátek připojíte). Abychom zjistili, kde je pravda, dali jsme sluchátka Štěvovi z autorizovaného Apple servisu CCC, který nám je rozebral a podíval se na to, co je ukryto v jejich útrobách a zda je v nich ukrytý originální čip od Applu. Následuje text od Štefana.
Pokud si porovnáme rozebrané FakePods a AirPods Pro, tak vidíme, že falešná sluchátka nejsou ani utěsněná. Je v nich velmi málo komponentů a jsou velmi snadno rozebratelné. Skalpel jsem musel použít jen na páčení, nikoli řezání. Do originálních AirPods Pro se přitom nedá bez použití skalpelu dostat. Musím však pochválit alespoň jednu věc a tou je fakt, že když už výrobce použil nekvalitní baterii, alespoň ji umístil tak, že má kam expandovat při nafouknutí a sluchátko v podstatě rozebere sama.
Veškeré černé plochy, které jsou na sluchátku, jsou jen nálepky, mimo místa pro senzor, který je nabarvený barvou. Informační led dioda nemá krytku a svítí jen díky tomu, že je do krabičky vyvrtaný otvor, za kterým je dioda umístěna. Tunel, který vede zvuk do uší, je výrazně užší než v originálních sluchátkách. Místo špuntů, které dodává Apple, jsou zde použité klasické gumičky z běžných čínských sluchátek za pár korun.
Po rozebrání se ukázalo, že v sluchátkách není originální Apple čip H1, ale důvod, proč iPhone sluchátka identifikuje jako AirPods spočívá v tom, že z čipu přes Bluetooth posílají sluchátka ukradené sériové číslo originálních AirPods Pro a podpis, který se tváří, že se k iPhone připojují skutečné AirPods Pro. Proto je iPhone identifikuje jako originál a ukáže vám na displeji animaci.
Může s tím vlastně Apple něco udělat?
Osobně vnímám jako největší problém fakt, že pokud sluchátka půjdete koupit například v rámci bazarové nabídky na inzerát a někdo vám je ukáže v podvečer, kdy není dokonalé světlo, pak nemáte důvod nevěřit, že se nejedná o skutečná AirPods. Obzvlášť v současné době, kdy Apple nedokázal ani po měsících ještě plně zajistit dodávky AirPods Pro a mnoho lidí je nemělo možnost zatím vidět na vlastní oči, jen těžko někdo pozná, že se liší miniaturní napis uvnitř krabičky nebo váha samotných sluchátek. Navíc pokud vám někdo ukáže, jak se sluchátka párují s telefonem, pak nemáte důvod pochybovat, že kupujete skutečné AirPods.
Problémů, které mohou neoriginální AirPods způsobit je hned několik. Tím prvním je fakt, že nikdo příliš netuší, jak kvalitní baterii a další součástky výrobce použil a může se stát, že například při nabíjení dojde k přehřátí a následnému požáru nebo explozi baterie. Druhý problém by měl trápit spíše Apple. Pokud sluchátka zakoupí někdo v domnění, že jde o originální produkt, pravděpodobně nebude s jeho výkonem spokojen a bude považovat produkty od Applu za nekvalitní.
Vzhledem k tomu, jakým způsobem Apple monitoruje média a vše, co se kolem něj děje, je jasné, že o těchto falešných produktech věděl dřív, než se vůbec dostaly na trh. Bohužel ani po měsících od jejich uvedení s nimi nedokázal nic udělat a zdá se, že ani nemá příliš jak tento problém řešit. Pokud totiž zablokuje dané sériové číslo, výrobci přijdou s jiným. Pokud se rozhodne předávat telefonu další informace z čipu H1, můžou výrobci začít tyto informace předávat také. Soudit se za zneužití designových patentů je sice možné, ale nedaří se to módním značkám, které stejným problémům čelí již desítky let. Nabízí se tedy otázka, zda se to může podařit Applu. Každopádně si myslím, že by měl situaci kolem padělků svých produktů řešit a pevně věřím, že tak udělá co nejdříve.
Já nevím, tohle strašení nafukováním neoriginálních baterií mi přijde poněkud pokrytecké. Já se u různých zařízení, která používám, setkal v posledních letech s nafouklou baterií třikrát a ve dvou případech to byla originální baterie montovaná Applem – v iPhonu a MacBooku Pro. Ten třetí případ byla sice taky původní, ale od pohledu laciná čínská baterie v Pocketbooku.
Článek super a teď jdu objednat fake airpods pro, abych je porovnal s mými originály.
Rozdilu je prece milion:
– uplne jine parovaci tlacitko (videt spolehlive na bazos fotkach)
– na prvni pohled fake spunt – tyto maji spunt s takovym prebytecnym prstencem po obvodu (videt spolehlive na bazos fotkach)
– nesedici dily obalu (videt spolehlive na bazos fotkach)
– jiny pant zevnitr (videt na fotkach)
– neesteticke foliove zabaleni krabicky (ruzne pomackama folie a vzduchive bubliny) – spolehlive videt na bazos fotkach
– krabicka nemajici tvar ctverce ale ruzne se ohybajici se dovnit
– neevropske popisky uvnitr horni casti, cinani davaji spis americke. Na kusu v clanku mozna popisky nebyly zadne)
– jiny uhel a delka tech cernych casti (jde poznat z bazos fotek)
– neapplovka barva plastu (to z fotek typicky poznat nejde)
– zbytek jako nefunkcni siri, potlaceni hluku jde poznat jedine osobne, to jo.
Ta parovaci animace ale prekvapila.
Ses si naprosto ale storpocentne jisty, ze toto pozna tvoje maminka, sestra, zena?
Nepozna, zvlast kdyz to nebudou zkoumat. Je ale snad obecne znamo, ze kombinace bazos + „muzu mit sluchatek kolik chci“ + nizsi nez nejnizsi bezna cena = vysoce podezrele zbozi, ktere je vhodne pred koupi s nekym kdo tomu vic rozumi konzultovat.
Naprosto potvrzuješ ten článek. Kdo je nikdy v ruce neměl, nemá šanci. Většina z toho jsou detaily, které člověka nenapadnou.
Jakto, já jsem je v ruce neměl. Čerpal jsem ze dvou fotek na bazoši. Je pravda, že to chce trochu cvičené oko a vůbec samotné očekávání, že to může být fake. Takové očekávání by ale mělo být standardem, bazoš inzerát není dlouholetý kamenný obchod.
Proc te, a taky redakci, prekvapuji parova i animace???
Vsak ta animace se zobrazuje na originalnim iPhonu, proto bude proste stejna u vseho, co posle do telefonu stejny signal jako original airpods…
Ne nadarmo se v inzeratech na prodej kopii pise o stejnem H1 cipu… a ten si muzou sehnat vyrobci velmi lehce…
Nevím jak redakci, ale mě jen jednoduše překvapilo, že čínani šli o krok dál. Že už jim nestačilo dobře zkopírovat samotný design, ale už i funkčnost. Podle netu koukám, že čína zkopírovala protokoly H1 a W1 čipu, takže se to umí pak tvářit jako airpods a airpods pro. Hezké.
Takto funkční kopie za pár korun se může hodit. Jen škoda těm, co za to vypláznou 4500,- s tím že si myslí že kupují originál.
Tak pozeras na zlu kopiu, ja mam priamo z ciny kde som si vyberal ake chcem stali ma v prepocte 25€ ale su 1 k 1 cize 100% kopia
Ono sice lze připlatit za lepší kopii, ale.ty rozdíly tam pořád jsou. V okamžiku, kdy vezměte case do ruky se da poznat rozdíl, v okamžiku kdy otevřete case vyvstavaji další rozdily. Už jen otevření a zavření víčka je rozdílné. Co se sluchátek týče ať tak třebas magnetická politika, vzhled, váha atd. Je s podivem, kolik lidí tyto fake zkouší reklamovat jako originály, a kolik jich díky nepozornosti operátorů za reklamované fake dostane nový original apple replacement.
A hrají teda líp, nebo hůř než originál?
Bol som v cine a kupil som si 7 parov. Kedze mam aj originalne tak som siel po rovnakych lebo tam ich predavali asi 10 druhov, tie co som kupil maju vsetky loga,napisy aj serial no. tam kde moje originalne, druha vec je ze prave sluchatko prestane po jednom cykle nabijania fungovat
Jedna věc je nepodporovat prodej fake sluchátek z Číny a druhá věc je podporovaní prodeje originálu za absolutně nemorální cenu přičemž užitná a výrobní hodnota je skoro stejná.
No zrovna u tohoto vyrobku nic z toho co umi airpods pro neni dostupne takze mluvit o stejne hodnote je asi jako rict ze fabia a rolls royce je to same protoze to ma 4 kola a volant
Porovnávat Fabii a Rolls-Royce je tady docela mimo, protoze i naprostý laik v tomto pripade pozná kde a vcem je rozdíl. Kdežto jak píšete v článku, tak u tech sluchátek s tim ma problem i odborník. Ja mam hodnoty položené jinde a cena nad 6tis mi proste prijde mimo.
jak to určíte, tu přiměřenou cenu. Za vývoj, nápad , design … (ne za okopírování)
Pohledem ?
Nějak jste se zapomněl ve svém bolševickém snu o cenové komisi. Cenu příteli, určuje trh. Vyprodanost sluchátek je důkazem, že cena je nastavena nízko.
A Léky sis dneska vzal? Nic nevymysleli, špunty s potlačením ruchů už byli davno vyrobené. Jen byla potřeba to narvat do toho jabko designu, nic víc!
Vase vikendove clanky me bavi cim dal tim vic, jen tak dal chlapi, paradicka
Za prvé, velice povedený článek! S chutí jsem ho úplně celý přečetl. :-)
Za druhé: překvapuje mě, s jakou rychlostí se Číňanům povedlo velmi slušně okopírovat Airpods Pro.
První generace odolávala několik let, než se jim povedlo udělat “pěknou” kopii. Teď jim stačilo pár měsíců. :-O
Vlastně se jim podařilo je vydat dřív než samotnému Applu
Jde vidět, jak Jabko pumpuje Ovečky. Tady mu není co upřít, prostě ten marketing umí. Výrobní cena pár stovek a strelime to o 1000% dráž a ještě nám urvou ruce. OEM systém v iPhone je toho taky důkazem. Prostě Apple umí!
A kdybys věděl, jaká je výrobní cena auta střední třídy a za kolik to potom prodávají. Těžko bys usínal.
Rozdíl desítky vs stovky tisíc Kč. ;-)
To máš naprostou pravdu (s cenou aut). Když jsem se před několika lety dozvěděl výrobní cenu trojkové oktávie (materiál, plat zaměstnanců, energie, amortizace výrobní linky/ počtem vyrobených kusů za měsíc) vyšlo, že kdyby ji prodávali za 1/2 ceny pořád vydělají 150% nad výrobní náklady. Bylo mi s toho ouvej.
Nejak jste zapomel na to ze tu vyrobni linku nekdo postavil za par miliard euro, ze nekdo koupil pozemek kde stoji, ze nekdo to auto navrhl, testoval, homologizoval, nekdo zaplatil marketing aby se prodavalo, nekdo tam po tech zamestnancich uklizi, nekdo to vede atd atd…
Takhle si predstavuju clanek ktery patri sem na server. Ne ty ostatni sracky do poctu kvuli reklame a kvantite.
Bez tech ostatnich by nebyl tento :)
A nejsou to vy airpods lite? Kvalita a cena by tomu mohla odpovidat…
Aproč se proboha pro autentizaci nepoužívá nějaký handshake? To snad umí dnes každý. Ukrást privátní klíč je o dost jiná třída než zkopírovat S/N.
Ale podle článku tam ten klíč je a oni ho právě zkopírovaný mají… Tohle mohl vynést někdo z Applu a nebo prostě lámali tak dlouho, až se trefili…
Taky je mám a jsem spokojen jak hrajou. Animace dobrá, bez možnosti nastavení 👎. Akorát jim můžu vytknout ovládání. Měl jsem i kopie airpodu 3, ty fungovali perfektně, ovládání poklepáním bylo lepší než u airpodu pro ovládané stiskem. Originály jsem měl taky, byli to dvojky ale po roce a půl zeslábla tak baterka že už to nevydržely hrát ani půl hodiny. Proto jsem zvolil levnější variantu
Zdravím, já jsem tyto sluchátka dostala a moc se s nimi nedokážu dorozumět. Nejdou mi v pořádku připojit k telefonu, jednou to jde, jednou ne. Ale k hodinkám je nedokážu připojit vůbec. Neměl jste podobný problém? Případně radu, jestli to jde vyřešit :)
Diskuse trochu zbytecna. Staci si vzit na usi AT, BD nebo Sennheisery a AP ci APPro jsou zapomenuty.
A ty tebou uvedené sluchátka maji taky podporu rychlého připojování, Siri a gest?
Mají lepší zvuk. A o to u sluchátek jde. Aspoň mně teda. U auta taky neřeším potah volantu, podsvícení palubky, nebo páčky na blinkry, ale motor a jízdní vlastnosti.
Myslíš bezdrátovou verzi, nebo drátovou. Bezdrátové jsou od Sennheiseru dražší (stály myslím kolem 8 tisíc?), AirPody Pro stojí kolem 6250 Kč
Mimochodem, mě překvapila informace, že tam není H1 čip, protože u kopií AirPodů 1 a druhé generace tam údajně ten čip byl, alespoň se tím Číňani chlubili.
Každopádně je koupě fake AirPods Pro dobrá volba pro lidi, co mají hluboko do kapsy, AirPody 1 a 2 jim vypadávají z uší a nepotřebují ANC. Mě finance netrápí, tak mám PROčka, asi bych ANC neoželel a až po 2 letech půjde baterka do háje, koupím asi zase od Apple nové PROčka. iPhone měním taky co 2 roky, takže pohoda.
Kde sa to dá objednať?
Ted jsem se nedival, ale jeste nedavno bylo takovych sluchatek „jakoze Apple“ na Allegru nemalo. Sice popis udelany tak ze se prodejce muze kroutit, ale pro bezneho cloveka z ulice to vypadalo ze kupuje AirPods. Tim spis kdyz nechape co je Allegro zac a mysli si odkojen Alzou, CZC, Datart, ze je to nejaky normalni obchod.
Nicmene klasika fake.
nechápu proč kopírovat zrovna podprůměrně hrající sluchátka z kterých je po roce nefunkční neopravitelný a nerecyklovatelný šrot
lepší koupit kvalitní drátová sluchátka které vam vydrží celý život.než každy rok kupovat ty bezdrátové šroty u kterých brzo odejde baterka a nikdo vam to nevymění.
Přesně tak!
Blbý je , že mají ten drát který se všude plete a navíc nevydrží rozhodně celý život protože se ukroutí.
Sirka: naprostá většina lepších sluchátek má výměnný kabel. Takže když se ukroutí, tak se vymění.
To nejpodstatnější jste ale do článku nenapsali: Jak hrajou? To je jediný parametr, co by mě tak u sluchátek zajímal..
Ale toto není recenze sluchátek, navíc pokud jste text četl, tak napsáno to tam je ….
Však psali, že je rozdíl úplně minimální
Ja osobne mam airpods original a 2x fake. Zajimam se o takove detaily, ale pokud je nekdo nezna, nema dnes uz sanci to poznat, ten kdo se pripravi, tak pozna spolehlive. Ale kazdy kdo to pozna, tak ten kdo ma i apple watch, tam zatim neumeji posilat stav baterie, nevim jak u pro, ale myslim si, ze to stale nejde.
Autor: vážně jste nikdy nechápal potřebu lidí kupovat si falešné oblečení nebo jiné produkty? Uvláštní. Myslím, že to chápe každý průměrně inteligentní člověk :)
Tak mi to prosím vysvětlete, já osobně to skutečně nechápu. Vy zřejmě patříte mezi lidi co se rádi předvádí ve věcech na které nemají, proto si rád vyslechnu proč :) díky
Zdravím, já tyto fake sluchátka dostala. Jsou to repliky airpods PRO, ale mám s nimi problém. K telefonu mi někdy připojit jdou, někdy vůbec ne. Ale k hodinkám nejdou připojit nikdy. Najdou je, ale připojení vždy selže. Pokaždé mi hodinky oznámí, ať zkontorluji, jestli jsou v dosahu či zapnuté. Nevíte náhodou, čím to může být? Jestli jednoduše nefungují jinak než originály a potřebují jiný postup k připojení, nebo to jen značí to, že jsou nefunkční.
Děkuju za případné tipy :)
Já jsem taky testoval klasickou verzi AirPods ale u mě velké zklamání. Vizuálně stejné, ale nedají se používat. Po vlozění do uší se na maximální hlasitost ozve “connected”. Pak teda celkem drží, ale pouze pokud nestopnu skladbu a znovu nespustím. Stejné s hovorem (který je jako z malé plechovky – není rozumět). Pak už sluchátka nenaběhnou a musí se vložit do pouzdra. Pak je ale zase už nenajde telefon :-D takže už nikfy více
Díky za článek, vůbec jsem nevěděl, že toto takto existuje, moje 11 letý dítě sní o airpodech, které samozřejmě zničí do 1/4 roku jak origo, nebo fake, takže tohle bude ideální volba. :)
nedávno jsem s novým telefonem řešil pořízení sluchátek. Když už IP12 nemá jack pro moje koss portapro. Našel jsem inzeráty na aukru které prodávali aippods pro za ceny kolem 2500,- kaček. Už jsem měl prst na myši a chtěl jsem odklepnout „kup hned“. a pak jsem se naštěstí ještě podíval na youtube kde jsem jakoby náhodou hned našel video kde popisovali rozdíly mezi originálem a fake. Díky za tenhle článek co ještě víc mě utvrdil si dávat bacha odkud kupuju doplňky k telefonu. Nicméně si počkám na verzi roku 2021.
Jsem netušil, že Apple umožňuje provést v servisní centru (AASP) rozebrání sluchátek AirPods 😀 Obávám se, že je to v rozporu s procesy výrobce 🥲
co to proboha melete? Rozebrat fake sluchatka se podle vás nesmí?
Tak hraběcí rady, jak poznat nepoznatelné, když neznáte originál? Další – copak je zakázáno kupovat a prodávat bazarové věci? Tam vás již nenapadne vůbec, že je to „nějak“ levnější – vždyť je to bazar. Když vás ještě ujistí, že na https://checkcoverage.apple.com/?locale=cs_CZ“ máte po zadání SN platné Applecare+, kruci, kde teda najít tu chybičku? Zajímavé v tomto smyslu je, že Apple dokáže odpojit kdejaký NON-MFI kablík za pár korun od nabíječky, ale po zadání SN klidně potvrdí záruku na daleko dražší AirpodsPro (Fake).
K tomu všemu ještě dodatek. Kolik let se to děje a do dnes to není vyřešené. Sluchátka ovládáním fungují naprosto totožně, animace je, nastavení totožné (ačkoli to možná zvukově nedělá úplně přesně to, co originál – případně ve stejné kvalitě). Co mě udivuje, že lze sluchátka detekovat na „Find My Phone“ a klidně si je prozvonit – to už teda nevím, kde na nich hledat, že nejsou originál. A tohle vám nedojde dokud se nepídíte pod Update FW, který v tomto a originálním případě navíc není a nikdy nebyl vynucený, jako u ostatních produktů Apple.
trochu mě překvapilo že autor článku pozná kabelku za půl mega…a tuší co je platinové Patek Philippe, jinak je to s těma sluchátkama celkem blby mám AirPody (ty obyčejný) a sou to nejlepší sluchátka co sem kdy měl (kvalita zvuku, usazení v uchu…), takže až budu kupovat nový tak bacha
Pro autora… To je stejné jako když si Apple koupí člověk, který na něj nemá (většina iPhoňáků). A nepochopitelné je, když tohle udělá, aby vypadal, že je z lepší společnosti. Úplně stejný stejný případ předstírání bohatství. Oba na to nemají, ale ten s tím falešným ušetřil 90 % ceny.
Omlouvám se, ale nepohybuji se ve společnosti, kde by byl iphone nějakým měřítkem bohatství… iPhone je svou cenou 1-2 noci v trošku lepším hotelu v Evropě… tedy opravdu nevím, kde se jedná o měřítko nějakého postavení ve společnosti.