Apple chrlí v poslední době jeden patent za druhým. Tentokrát si po nepříliš dlouhé době opět posvítila na rozšířenou realitu, na níž s největší pravděpodobností stále usilovně pracuje. Jedním z cílů Apple je totiž využití jak reálných, tak virtuálních objektů a interagování s nimi, což se dosud jevilo jako jeden z největších technických nedostatků. Naštěstí to ale vypadá, že technologický gigant přišel na způsob, jak tohoto netradičního prvku docílit. Podrobnosti nastínil v nejnovějším patentu, kde celý systém důkladně popisuje.
Je téměř jisté, že Apple kromě ARkitu pracuje také na dalších a vyspělejších systémech rozšířené reality, s nimiž hodlá udělat díru do světa. K tomu je však třeba řada pokrokových funkcí a jednou z nich by mohlo být například zobrazování reálných i virtuálních předmětů najednou. To sice ještě nezní jako příliš nedostupný technický požadavek, ale problém nastává v momentu, kdy by chtěl uživatel s objektem interagovat. Jedním z potenciálních řešení je zabudování kamery, jež bude odhadovat vzdálenost mezi uživatelem a předmětem. Ta by fungovala podobně jako Face ID, jen s tím rozdílem, že by zároveň měřila také hloubku okolního prostředí. Problém je však v tom, že je nutné ji do zařízení zabudovat, což je v případně volného pohybu poměrně omezující a spoléhat se výhradně na kamerový systém také není nejlepší nápad. Další variantou je potom samotná identifikace dotyku, ale tam hrozí vysoká chybovost a nepřesnost přenášených informací.
Finálním řešením by tak mohl být shluk zvláštních bodů, které by byly předem propočítány a následně by docházelo k vyhodnocování toho, jak pravděpodobný je dotyk na daném místě. Jedinou nevýhodou je v tomto případě vyhodnocení interakce s předmětem i v momentě, kdy se prst uživatele nachází několik milimetrů nad objektem. Z tohoto důvodu by Apple zapojil také senzory měřící hloubku předmětu, což by usnadnilo nejen detekci vzdálenosti, ale také určení druhu povrchu a toho, zda je rovný nebo zakřivený či deformovaný. Vyhodnocení by navíc nebylo pouze jednorázové, ale opakovalo by se v pravidelných intervalech tak, aby dynamicky zaznamenávalo změny. Zařízení by tedy zjednodušeně řečeno vytvořilo virtuální objekt, jenž by se ve vztahu k okolnímu prostředí tvářil jako reálný. Následně by stačilo pouze sledovat pohyby uživatele a propočítávat to, zda se předmětu dotýká, či nikoliv. Rozhodně se jedná o poměrně ambiciózní koncept a nezbývá než čekat, zda ho Apple jednou využije, nebo ho jen uklidní do šuplíku.
A co článek že dorazila aktualizace web os na starších modelech LG TV kde je již konečně dostupná aplikace Apple TV?
Dávno vyšel.
Fakt? Dávno? Já že na 2019 vyšla aktualizace až dnes v noci
Že se vám zobrazila až teď neznamená, že vyšla až teď – https://www.letemsvetemapplem.eu/2020/02/04/na-chytre-televize-lg-z-roku-2019-dorazila-aplikace-apple-tv/