Je to téměř přesně 2 měsíce, co na floridské americké základně v Pesacole střílel saúdskoarabský vojenský student. Ten zabil celkem 3 lidi a sám přišel o život. Před útokem dokonce zveřejnil na internetu hanlivé komentáře proti Spojeným státům. Útočník vlastnil iPhone, jenž se dostal do rukou FBI, která si dala za cí jej odemknout a získat o pachateli hrůzného činu nějaké další informace. Do dnešního dne se to ale nepodařilo.
Dosavadní neúspěch vyšetřovatelů přiznal na tiskové konferenci sám ředitel FBI Christopher Wray. Nicméně dodal, že pověření zástupci FBI o této záležitosti s Applem jednají a doufají, že společnost v tomto případě nabídne pomocnou ruku. Už minulý měsíc přitom FBI Applu zasílala dopis a naléhala, aby byl iPhone odemknut. K prolomení zabezpečení vyzval poté společnost generální prokurátor William Barr i sám prezident Spojených států Donald Trump. Apple v reakci na tyto výzvy řekl, že i když je společnost skutkem na Floridě velmi zarmoucena, vytvoření „zadních dveří“ do iOS by znamenalo ohrožení národní bezpečnosti. „Vždy jsme tvrdili, že zadní vrátka nejsou pro nikoho. Tyto zadní vrátka by nemuseli využívat jen „hodní lidé“, ale i ti, kteří mají v plánu ohrozit národní bezpečnost a bezpečnost dat našich zákazníků. V Applu si myslíme, že šifrování je zásadní pro ochranu naší země a dat našich uživatelů,“ reagoval Apple.
Možná si vzpomínáte na podobnou situaci z roku 2016, kdy soud nařídil Applu odemknout iPhone 5c, který byl odňat střelci ze San Bernadina. Apple se proti tomuto příkazu postavil, neboť se bál vzniku nebezpečného precedentu. A svého neoblomného postoje se drží i nyní – čtyři roky od první vážnější potyčky se zákonodárci. Dá se tedy předpokládat, že ani tentokrát nepovolí a k žádnému odemykání se nerozhoupe.
hold smola specialny znak v hesle a FBI je nahrata
Se mi líbí ty články tady :)
Jednou vyjde článek, že vlády odemknou cokoli, pak že zase ne :D
Kdyby se mezi sebou dohodli alespoň tvůrci obsahu jednoho webu :D
Píšeme, že vlády mají nástroje na odemčení a měly by být schopny odemknout. Evidentně se to ale v tomto případě zatím nepovedlo. Proč tomu tak je jsme psali v našem starším článku.
este raz, jedina moznost u iphonoch je „hruba sila“ kedy sa skusaju vsetky mozne kombinacie hesiel, mozno slovnikovy utok, takze ziadny nastroj na odomknutie iphonu neexistuje, taky ktory by jednym tlacitkom odomkol cely iphone… takze ak je slabe heslo iphone sa odomknut da, akonahle je heslo dlhe a zlozite nepomoze ani svatena voda…
Sleduji tyto články uz delsi dobu, domnívám se, ze je za tim nekoho nejaky záměr , policii v normálních zemích dava souhlas a právo ma tyto info .. státní zastupce po prostudování policejní žádosti a spisu, . poté ji odešle příslušnému soudci a ten bud zamítne , nebo da příkaz .. příslušnému tel operátorovi , nebo jine tel společnosti ci firmě, k vydání vsech dat!! V ČR tyto údaje musi uchovávat , napr společnost Seznam treba emailovou korespondenci nejméně 6 měsíců ! Nedává a nepouští policii do svých systému , nedává ji zadne údaje o zabezpečení , pouze předá potřebn data ! Taktéž Apple by musel sam pouze otevrit příslušný mobil .. vydat ho policii, jelikoz na to ma jednoznačně zákonné právo!!!!! Samozrejme ji nemusi v systému delat jakákoliv zadní vrátka !!! To je neskutecny blábol , taktéž ji učit , jak otevrit kazdy mobil , pouze policii předá proste otevřeny mobil !!
Jeden konkrétní mobil podezřelého teroristy ..