Pokud hledáte minimalistický obal na iPhone a zároveň patříte mezi milovníky karbonu a podobných materiálů, pak je Pitaka něco, co vás jistě osloví. Osobně jsem viděl reklamu na tyto obaly na sociálních sítích a řekl jsem si, že je musím vyzkoušet. Pitaka nabízí trojici obalů pro nejnovější iPhone 11 a iPhone 11 Pro. Jedná se konkrétně o modely s označením MagEZ Case, MagEZ Case Pro a Air Case. Model s označením Pro je skutečně pevný obal, kryjící všechny části telefonu s výjimkou displeje a je určen spíše pro chvíle, kdy se svým telefonem vyrazíte na snowboard, kolo a tak podobně.
Obaly MagEZ case a Air Case se liší jednak váhou a tloušťkou, ale také v případě Air Case absencí jakéhokoli kovu, díky čemuž nejsou kompatibilní s magnetickými držáky. Osobně jsem sáhl po obalu MagEZ, který váží 14 gramů a tloušťka obalu je 0,85mm. Obal je tak tenký, že okolo vystouplých čoček fotoaparátu musí mít speciální výstupek, aby byly čočky chráněny. Právě extrémně nízká váha a tloušťka jsou to, čím Pitaka vyniká.
Samotný obal vám dorazí v pevné krabičce a součástí balení je také dvojice nálepek, které máte v případě nutnosti nalepit na vnitřní stranu obalu, v případě, že by vzhledem k přesnosti na desetiny milimetru obal nepasoval přesně na telefon. U mě tento problém nenastal, ale chápu, že v případě obalu, který je tlustý méně než jeden milimetr, se může stát, že nemusí vše doléhat dokonale. Naštěstí pokud se to stane, řešení je velmi snadné a je přímo v balení. Obal se na telefon jednoduše nacvakne a přilne k němu jako by byl jeho součástí. Rozhodně se nejedná o obal, který byste několikrát za den nebo týden sundávali a měnili za jiný. Obal je na telefonu totiž skutečně velmi pevně přitisknutý a sundávání není až taková legrace, jak byste si v případě častých výměn představovali. Pitaka MagEZ kryje celou zadní část telefonu stejně jako jeho boky. Ovšem co se týká vrchní a spodní části, ta je obnažena. Stejně tak jsou v obalu výřezy na tlačítka, která jsou také nechráněna.
Obaly Pitaka jsou vyrobeny z materiálu s názvem Aramid, což je žáruvzdorný syntetický materiál, vyvinutý v roce 1961 americkou vědkyní. Používá se dodnes v rámci leteckého a vojenského průmyslu, kde je využíván jako náhrada škodlivého azbestu, a to díky svým vlastnostem. Armáda jej používá na výrobu neprůstřelných vest. Materiál je extrémně odolný a přitom lehký. Aramid je na pohled velmi podobný karbonu, od toho se však zásadně liší. Zatímco karbonová vlákna jsou extrémně silná v tahu a stlačení, jsou na druhou stranu také velmi křehká. Pokud sledujete například závody F1, je vám jasné, že vytvořit z karbonu obal na telefonu není příliš inteligentní řešení. Stačí totiž jeden pád a obal můžete zamést smetáčkem. Oproti tomu je Aramid pružnější a tvrdší, díky čemuž se na obaly skvěle hodí. Na první pohled je pak Aramid od karbonu téměř k nerozeznání a liší se většinou jen povrchovou úpravou.
Právě ta je u obalů Pitaka to nejlepší, kromě minimalistického designu, co obal přináší. Obal v ruce absolutně neklouže, skvěle drží, a i když máte vlhké ruce nehrozí, že vám vyklouzne z ruky. Pocitově bych jej přirovnal k magnéziu nebo křídě, kterou používají gymnasté, aby jim náčiní neklouzalo v ruce. Rozhodně je důležité si uvědomit, že se v případě této verze obalu jedná spíše o stylovou záležitost, která dokáže ochránit před poškrábáním bočních částí a zad telefonu. Display v případě pádu zůstává zcela nechráněný a obal se nehodí ani pro ty, kteří jsou zvyklí pokládat telefon displejem dolů. Kryt totiž skutečně přes display nepřečuhuje ani o miliontinu milimetru a telefon tak leží vždy přímo na displeji. Telefon je samozřejmě díky velmi pevnému krytu celkově zpevněný a chráněna jsou jeho záda a velmi dobře také čočky fotoaparátu, které okolo sebe mají vyvýšený rámeček.
Pokud milujete karbon a podobné materiály, je Pitaka zajímavým řešením, jak sladit telefon s vaším vozem nebo jej proměnit v zajímavou stylovku. Na druhou stranu je však potřeba vždy pamatovat na to, že pokud chcete telefon skutečně chránit důkladně, musíte sáhnout po verzi s označením Pro. Ostatní varianty totiž kryjí skutečně jen nutné minimum. To, co však chrání, chrání perfektně a obal sám o sobě se jen tak nepoškrábe ani jinak nepoškodí. Pokud tedy telefon nosíte bez obalu a přemýšlíte nad stylovou, minimalistickou možností, jak mu dát alespoň nějaký kryt, je tu Pitaka MagEZ Case. Jestli se o telefon bojíte a chcete je ochránit skutečně ve všech jeho částech, pak sáhněte po modelu s označením MagEZ Case Pro.
Pitaku pouzivam od X pak XS Max a ten na 11 Pro. Maximalni spokojenost. Neni nic lepsiho. Dokonce maji Pitaku i v cervene barve.
Tohle je kryt ktery muzu doporucit kazdemu.
Tenhle kryt má ještě jednu zásadní výhodu. Je magnetický a přes to podporuje bezdrátové nabíjení. Takže si koupíte bezdrátovou Pitaka nabíječku do auta, přijdete a jen na ni telefon hodíte. Což je super. Protože jiné magnetické držáky vyžadují plíšek pod kryt, který vám znemožní bezdrátové nabíjení…
Sedi ten kryt dobre, ked je na mobile ochranne sklo napr panzerglass edge to edge?
používám tako karbonový obal z ebay a zdá se mi hezčí než recenzovaný, hlavně lépe vyřešená ochrana čoček :
https://www.ebay.com/itm/Magnetic-Carbon-Cover-Apple-iPhone-11-Pro-Max-Das-Original-Case/303281293118?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2060353.m2749.l2649
Ten litr je priplatek za to, aby to nebylo na fotce nakrivo
nakřivo je možná fotka, nebo možná máte nakřivo brejle. Obal sedí na 100% a dokonce jsem již dvakrát ověřil neuvěřitelnou ochranu při pádu na hranu na kachle, kdy se nestalo nic. Takto jsem už kdysi dva telefony zničil. Vůbec neříkám, že Vámi recenzovaný obal je špatný, třeba se jinému líbí víc než ten můj a nakonec je taky o polovinu levnější, což taky může někdo ocenit. Chápu, že recenzujete za třicet stříbrných (nebo spíše za mnohem méně), ale Vaše poznámka je trapná a hloupá.
Nekteri lidi maji falesny pocit vyjimecnosti, kdyz za stejny kram plati 3x tolik
jelikož již nejde reagovat přímo, tak znovu takto.
Očekával bych, že Vás jako někoho, kdo píše o obalech na mobily to může jiná zkušenost zajímat. Třeba když jsem to před časem napsal panu Březinovi na youtube, slušně poděkoval. Asi jsem Vaši profesionalitu špatně odhadl, takže vééliké sorry. Už se to nebude opakovat.
Jinak, obaly jsem kupoval 3, dva na Pro max, jeden na pro. Všechny sedí dokonale. Nějaké nepovedené fotky na netu naštěstí nejsou směroplatné.
Hlavně se koukni kdo Roman je. Ten pán je jedna ruka s….. Ten určitě přidávat nepotřebuje ten přidává sám :) :) :)
Jinak nevidím důvod proč platit takřka 100eček za to samé co nabízí Pitaka za 50 dolarů. Sám používám takřka vše od Pitaky a jsem maximálně spokojený
Ten pocit kdyz jsi namachrovanej prachac a nekdo ti to nezere
Uz od 3GS pouzivam kryty Moncarbone, coz byl tenkrat prvni opravdu karbonovy obal na iPhone. Tento Pitaka se soucasne generaci Moncarbone az napadne podoba.
https://www.moncarbone.com/
Kdyby byl v laku jako kridlo, tak by to byla pecka.
To dela napr. Moncarbone viz vyse. Ale ja jsem se vratil k matnymu ;-)
Ja si jedu Nevox. Opravdovy carbon cemuz odpovida cena. Pitaka je dobra, monocarbone taky. Nevox mi zachranil nekolikrat telefon od iphone X nahoru pady na dlazbu, jednou mi v behu vypadl telefon z kapsy rovnou na hranu schodu. Carbon to poskodilo do pulky tloustky ale na telefonu ani skrabanecek, predni i zadni sklo ok. Tenke lehke pevne jako skala. Jedina nevyhoda je ze si telefon nemuzete jen tak vytahnout a obdivovat design jako u beznych pouzder protoze to ku*evsky drzi :) a obcas muze byt o 1mm problem s 3D ochrannymi skly.
Libi! Jak je to se signalem? Moncarbone presel z karbonu na kevlar, protoze karbon hodne zhorsoval prijem signalu, predevsim GPS.
Problemy se signalem jsem nezaznamenal. Bezdratove nabijeni funguje taky v pohode jen bych rekl ze to mozna trosku vice hreje nez bez case. Pouzdro nema magnety jako pitaka takze se nevycentruje na drzak v aute ale je to v pohodě. Vsichni co to videli nazivo obdivujou :) a hledaji jestli nevox dela case i pro jejich telefon. U fotaku ten carbon jeste tak 1mm precuhuje cocku fotaku takze ani soupani po stole nevadi. Bracha mel pitaku a nevox, pitaka nechtani spodni hranu a jakmile mu telefon jednou spadl (dobre to dopadlo) tak uz cpal do nevoxu :)) Jednou jsem nechal telefon na pracce kdyz zdimala okamzite rana na dlazbu ani skrabanecek.
Zdravim vas vsechny.
Mam objednany iPhone 12 Pro a zrovna vybiram obal. Par tydnu zpet jsem zde cetl clanek, ktery se zabyval kryty na letosni iPhony a zaujala me Pitaka, ale nelibi se mi, ze kryt nechrani cely ram telefonu. Proto jsem hledal dal a nasel zde v komentarich, ze doporucujete Nevox. Koukl jsem na jejich stranky a musim rict, ze to je presne co hledam :) Diky.
Rad bych se ale zeptal, jestli jsou jejich kryty kompatibilni, napr. s ochranymi skly Panzerglass Edge to Edge?
A popripade, kde se da kryt sehnat?
Diky, s pozdravem Honza