V poslední době se čím dál tím častěji mluví o soukromí uživatelů a o tom, jak největší společnosti světa zacházejí s jejich osobními daty. Bohužel to, co nemáme hmotně uloženo doma „ve spíži“, nebude 100% chráněno snad nikdy. Mohlo by vás napadnout, že by se v některých situacích možná hodil nedobytný hrad, který by vás dokázal ochránit v každé situaci – ať už tehdy, kdy by vaše manželka chtěla zjistit, s kým si tajně dopisujete, anebo tehdy, kdy by vám někdo držel u hlavy zbraň. Co když vám řeknu, že jeden takový nedobytný hrad znám… a že je nedobytný hned několikrát a můžete jej využít i vy.
Řeč je o aplikaci Camelot, za kterou stojí skupina českých vývojářů. Ti si dali za úkol vytvořit bezpečnostní aplikaci, s jejíž pomocí by se z vašeho iPhonu či Android zařízení měl stát nedobytný hrad – tedy alespoň takto to specifikoval autor aplikace, Vladimír Kajš, zkušený expert v oblasti vývoje SIM karet, jak je známe dnes. Jak ale jistě víte, jedna věc je něco tvrdit, druhá věc je pak tato slova vyplnit. Nejspíše vás v dnešní době překvapí, že v případě aplikace Camelot byla tato slova dodržena. Holt „zlaté české ručičky“.
Mnoho „bezpečnostních“ aplikací nabízí po stáhnutí či dokonce zakoupení všemožné vychytávky, které v mnohých případech ani nedávají smysl. Mluvím přesně o takových aplikacích, které vám dají jistotu v uzamčení vašich dat pomocí kódového zámku, anebo třeba pomocí biometrické ochrany. Většinou jsou tyto aplikace podpořeny silnou marketingovou kampaní a slovy „nejlepší“, „nejpokročilejší“, a kdo ví ještě co „nej“. Kde se ale data uložená v aplikaci nachází už vlastně nikdo příliš neví. Zároveň zůstává otázkou to, zdali se dřív nebo později neobjeví možnost, jak takové zabezpečení obejít. Camelot si na nic nehraje a a hlavně si ani na nic hrát nemusí. Když je aplikace profesionální, tak se očekává, že ji budou používat lidé, kteří toho umí více, než si jen spočítat 1+1.
Tím samozřejmě nechci říct, že by ovládání aplikace Camelot bylo bůhvíjak složité. Aplikace vás pouze do svého rozhraní „vloží“ tak, jak vše leží a běží. Na vás už je poté to, zdali budete objevovat, anebo se vrhnete do louskání perfektně zpracovaných dokumentů, které vám vysvětlí, co a jak. Vědět byste tedy měli to, že Camelot je pokročilou aplikací a k pochopení budete potřebovat také trpělivost. Mezi hlavní funkce Camelotu patří multi-level security, díky čemuž může svá data ukládat hned do několika „levelů“ a vždy si odemknete jen to, co potřebujete. Mezi další skvělou funkci patří Marker, díky jenž si můžete jednoduše pamatovat komplikovaná hesla.
Na rovnici Messenger = soukromí můžeme zapomenout, to je mnohým z nás více než jasné. Když však v rovnici vyměníme Messenger za Camelot, tak ji můžete považovat za správnou. Aplikace Camelot totiž disponuje zabezpečeným chatem, kde se nejdříve musíte s druhou stranou bezpečně propojit. A co se stane s vašimi daty, pokud zapomenete vaše heslo? V případě, že si nastavíte strážné anděly, tak vůbec nic. Díky těmto strážným andělům, kteří se mohou projevit jakožto osoba, anebo třeba kus papíru v trezoru, můžete svá data zpětně obnovit – nejdříve ale musíte postupně všechny strážné anděly získat. Funguje to podobně jako při otevírání Českých korunovačních klenotů. Také je k tomu potřeba sedm klíčů z různých koutů republiky. V případě strážných andělů jsou však klíče QR kódy. To je jen špička ledovce Camelotu. Tak co, rozhodnete se objevovat i vy, anebo budete i nadále žít v tom, že jsou vaše data i v jiných rukou, než jen v těch vašich?
Věřte, že s aplikací Camelot proměníte váš mobilní telefon v nedobytný hrad. Pro začátečníky naprosto zdarma, v plné verzi poté za pouhých 129 korun.
- Více informací na webu: www.excamelot.com
- Camelot pro Android stáhnete zde
- Camelot pro iOS stáhnete zde
Messenger= soukromí … nemusíme zapomenout .. mam Švýcarskou Threemu, Signal, prip jako poslední moznost Telegram!! Dále naprosto staci iphone s iMessage , FaceTime , hesla v iphone zašifrovana, pres Face ID i zamknute poznámky .. tak proc pouštět do tel dalsi aplikaci
Ono to ale bylo myšleno jako Messeger od Facebooku.
Tam je ten největší problém, stejně tak Whatsapp který také vlastní Facebook…
Také používám Threemu, ale jak dlouho bude Threema Threemu.. 🤔
🙈… Oprava : Messenger
Jirka – jsi si jisty svym tvrzenim?!
FaceTime – prolomeno, FaceID – prolomeno, mam pokracovat?!
Kdyz nechces pouzivat appl. tretich stran, proc pouzivas napr. Threemu?
Obecne vzato ti rozumim, ale mas jiste rozpory!
Threema se dá encryptovat takže moc bezpečná není.
že nějaký takový zkušenosti ve světě jsou :D ty bezpečnostní odborníku
Zadne rozpory.. reagoval jsem na článek hovořící o aplikaci třetí strany, Sám jsem psal , ze apple toto dostatecne pokrývá , prip právě již známe ostatni aplikace , a mimochodem .. Face ID narozdíl od vsech ostatních prolomeno NEBYLO !!! FaceTime jen ve skupinových hovorech.. coz bylo ihned odstraněno!! Zajimalo by me opravdu , co dalšího bylo u Applu prolomeno 😀
Bylo prolomeno vše, jen se o tom nemluví..
Pak ti nezbývá nic jiného než si udělat čepici z alobalu :D :D :D
Řešíte tady prolomení jak by po vás šel MOSAD,NSA a FSB dohromady :) děcka, děcka , ach jo :)
Bulvár(100% no kopírajt)