Ano, slyším vás všechny, kteří říkáte, že jablečné Macy a MacBooky jednoduše nejsou na hraní, ale na práci. Kdyby to takhle však doposud platilo, tak by Apple nejspíše nevydával Apple Arcade i pro jablečné počítače. Netvrdím, že si na základních konfiguracích Maců či MacBooků zahrajete nejnovější herní pecky, avšak v případě jednoduchých hříček výkon jednoduše dostačuje. Opera se pro všechny hráče, kteří hrají na jablečných zařízeních, rozhodla vytvořit speciální herní internetový prohlížeč. V čem se takový herní prohlížeč liší od toho klasického a mnoho dalších informací se dozvíte v dalších řádcích tohoto článku.
Opera GX – takto zní název nového herního prohlížeče internetu. Ona zkratka GX znamená „GX Control“, pomocí kterého si můžete nastavit maximální využití systémových prostředků pro určitou aplikaci. Vzhledem k tomu, že k hraní her potřebujete výkon, tak ustřižení tohoto výkonu klasickým internetovým prohlížečem jednoduše nepřipadá v úvahu. Opera údajně při vývoji prohlížeče Opera GX vytvořila hned několik průzkumů, díky čemuž mohl samotný prohlížeč vzniknout. Pomocí něj můžete tedy nastavit využití procesoru, grafické karty a pamětí RAM. Díky tomu se prohlížeč nestane „žroutem“ veškerých systémových prostředků a i při jeho spuštění na pozadí si budete moci užívat maximální výkon ve hrách.
Kromě těchto hlavních funkcí přichází Opera GX také s integrovanou streamovací službou Twitch, který najdete v boční liště, a dále s integrovanými chatovacími aplikacemi. Pro bezpečnost uživatele nechybí také VPN, dále se Opera GX chlubí možností nastavení různých vzhledů a další. Mezi hlavní funkce patří Network Limiter, s jehož pomocí si nastavíte maximální limit přenosu dat skrze prohlížeč. V rámci RAM Limiteru si můžete zase nastavit maximální možné využití paměti RAM, a tak stejně i pro procesor v CPU Limiter. Prohlížeč Opera GX můžete stáhnout pomocí tohoto odkazu. Kromě něj jsou k dispozici také rozšíření pro klasický prohlížeč Opera, a také pro Google Chrome.
Urcite si clovek nejakou oddechovku rozjede i ja si pamatuju ze na macbooku z roku 2007 jel minecaft ale pro trochu narocnejsi klientelu nezbyva nez si koupit konzoly a pro tu nejnarocnejsi nezbyva nez windows s pc bohužel.