Operační systém iOS, popřípadě jeho „bratr“ iPadOS, je velice těžké jakýmkoliv způsobem napadnout a hacknout. To ale rozhodně neznamená, že je celý systém proti hackutí 100% odolný. Tento fakt se nám potvrdil i u nedávno vydaného jailbreaku pro iOS 13, který je k dispozici na všechny iPhony, a to až po model X. Stačilo objevit malou skulinku, pomocí které už se vývojáři dostali do celého systému a jailbreak byl rázem na světě. Pokud vás zajímá, jakým způsobem si můžete zkontrolovat, zdali váš iPhone není náhodou hacknutý, tak jste tady naprosto správně. Ukážeme si, jakou aplikaci můžete pro detekci hackutného zařízení využít, a jak s ní pracovat.
Jak zjistit, zdali je váš iPhone hacknutý
Aplikace, která vám dokáže říci, zdali je váš iPhone hacknutý, se nazývá iVerify. Tato aplikace se nestará o detekování hacku jako takového, ale namísto toho sleduje procesy vašeho iPhonu a hledá nějakou anomálii a „vedlejší účinky“, které hackutí často způsobuje. Vzhledem k tomu, že všechny aplikace v iOS a iPadOS jsou v sandboxu (tzn. nemohou spolu přímo komunikovat), tak iVerify „hlídá“ skulinky, přes které by k přenosu dat mezi aplikacemi mohlo dojít. Pokud aplikace zaznamená nějaké nezvyklé chování, tak uživatele automaticky upozorní a zašle mu URL adresu, kde najde veškeré detaily, které potřebuje. Kromě toho zašle zprávu také vývojářům aplikace iVerify, kteří se starají o další prozkoumání této chyby.
Ovládání aplikace iVerify je velmi jednoduché – stačí ji pouze nainstalovat, a to je celý postup. Pokud iVerify identifikuje nějaké zvláštní chování, tak vám to ihned oznámí. Kromě toho si v aplikaci můžete zobrazit základní tipy, pomocí kterých své zařízení můžete 100% chránit proti útokům. K dispozici je několik záložek, ve kterých se vždy dozvíte, co musíte pro zlepšení bezpečnosti udělat. Aplikace iVerify je v App Storu k dispozici za 129 korun. Pokud by se vám každopádně aplikace nelíbila, tak můžete využít vrácení peněz do 14 dnů od zakoupení.
Vzpomněl jsem si na tátu, který před lety totálně zaviroval počítač tím, že nainstaloval “antivirus”. Tohle bude něco podobného. Aplikace běžící v sandboxu nesmí nic vědět o ostatních aplikacích. Pokud ano, neběží v sandboxu. Tato aplikace je spíše důkazem nedostatečné kontroly na straně Apple.
ach jo zavíroval počítač, už som stretol z všeličím u antivírových programoch od základu ako spomalenie PC ,problémy s tlačov , nefungujúca wifi ,alebo grafika ale vírus ešte žiadny antivírusový program do PC čo spravujem nepriniesol , možno to nebol antivirus od renomovanej spoločnosti alebo pod slovom PC vírus chápeme každý niečo iné . Lebo šíritelia vírusov sú veľmi vynaliezavý ale potom je chyba medzi stoličkou a klávesnicou a otec stiahol niečo iné ako antivirus
No to je z komentáře jasné. Proto dal MZP ten „antivirus“ do uvozovek.
Vnímej kontext a uvozovky. Jinak s tím celkem souhlasím. Koupil jsem si licenci renomovaného antiviru, který se mi dnes v PC chová spíš jako malware.
Samozřejmě že to nebyl antivirus od renomované společnosti, byť třeba Kaspersky taky byl donedávna renomovaný a dnes je v USA a části EU považován za riziko.
Jde mi spíš o to, že Apple má určitá pravidla pro publikaci aplikací, mezi které patří zákaz využití privátních api. A přesně tohle ta aplikace logicky musí dělat. Z logiky věcí žádný antivirus v iPhone nemůže fungovat bez porušení podmínek Apple. Kdo mi zaručí že tím privátním api nezkopírují kontakty nebo smsky?
Ne, Kašpáreksky to fakt nebyl.
Tohle je stejný nesmysl jako MacKeeper. Ruce od podobných věcí pryč. A pokud je to komerční spolupráce, měla by být označená.
Pokud by Apple o této appl. věděl, s ohledem na její podstatu činnosti a přístupu k appl. v iOS by ji do AS nepustil. Ale kdo ví, jak to je.
Rozhodne to uživatelům iP nezvýší důvěru v Apple.