Bez e-mailu se dnes neobejde asi nikdo. Každý z nás používá e-mail jiným způsobem a tudíž má na příslušné aplikace rozdílné požadavky. Většinou ale po e-mailových aplikacích požadujeme spolehlivost, bezpečnost, případně přehledné uživatelské rozhraní. Pro někoho hraje hlavní roli jednoduchost, jiný zase požaduje komplexnost a hromadu funkcí, pro jiného uživatele může zase být nejdůležitějším prvkem co nejlepší možnost synchronizace napříč zařízeními.
Spark
Pro mě osobně je Spark jednoznačným favoritem, a určitě nejsem jediná s tímto názorem. Aplikace Spark se může pochlubit lákavým a zároveň přehledným designem, nabízí zobrazování zpráv ve vláknech, možnost přidání více e-mailových účtů, které můžete barevně rozlišit, a její součástí je například také integrovaný kalendář. V aplikaci si můžete nastavit připomínku pro vyřízení odloženého e-mailu, odpovědět za pomoci krátkých přednastavených zpráv (emotikon, „děkuji“, „souhlasím“, případně vámi nastavená odpověď), vytvářet šablony e-mailů a mnoho dalšího. Samozřejmostí je synchronizace napříč zařízeními. Některé funkce jsou součástí předplatného.
Airmail
Airmail je další výbornou e-mailovou aplikací pro iPhone. Nabízí integraci s úložišti, jako je Google Drive či Dropbox, a umí také efektivně spolupracovat s aplikacemi Evernote nebo třeba Todoist. Airmail nabízí bohaté možnosti práce s e-maily počínaje označováním štítky, ztlumením, blokací, přes tvorbu PDF až po odhlašování odběrů, přesun do jiného účtu nebo odeslání do nativních iOS aplikací Připomínky či Kalendář. Airmail také nabízí možnost vytvoření seznamu VIP kontaktů nebo vytvoření vlastních jednoduchých pracovních postupů. Aplikace je zdarma s možností předplatného.
Polymail
Polymail je výkonná e-mailová aplikace pro iOS zařízení, která se v některých ohledech podobá zmíněné Spark. V Polymail si můžete nastavit hned několik účtů, aplikaci můžete zabezpečit za pomoci dvoufaktorového ověření. Polymail podporuje přizpůsobitelná gesta pro práci se zprávami, možnost odložení mailů pro pozdější přečtení, odložené odeslání, tvorbu připomínek a řadu dalších užitečných funkcí. Aplikace je zdarma s možností předplatného.
Aplikaci Polymail stáhnete zdarma zde.
ProtonMail
Pokud je pro vás klíčovým faktorem u e-mailových aplikací především bezpečnost, pak byste měli sáhnout po aplikaci ProtonMail. ProtonMail nabízí podporu end-to-end šifrování a k vašim datům nemá žádný přístup. Kromě toho můžete v aplikaci ProtonMail ochránit jednotlivé maily heslem, nastavit limit pro automatické smazání zprávy, zabezpečit aplikaci za pomoci Touch ID či PINu, aktivovat automatické uzamčení po určité době nečinnosti a mnoho dalšího. Aplikace je zdarma s možností předplatného.
Canary Mail
Canary Mail je další z e-mailových aplikací pro iOS zařízení, která v žádném případě nepodceňuje otázku zabezpečení a soukromí. Podobně jako ProtonMail nabízí i Canary Mail end-to-end šifrování. Kromě toho si v aplikaci můžete nastavit hned několik účtů, součástí Canary Mail je také integrovaný kalendář. Aplikace dále nabízí možnost připnutí důležitých zpráv, kreslení prstem do zpráv, možnost tvorby seznamu oblíbených kontaktů, odložení zpráv a další funkce. Aplikace je zdarma s možností předplatného.
Outlook za zmínku nestojí?
Airmail mám na Macku a jsme spokojený. Jaké je omezení u neplacené verze na iPhone?
Nie je možné zapnúť notifikácie na správy. Okrem toho drobnosti ako sú možnosti úpravy a zmeny a designu. Zdá sa mi, že vo free appke ide iba určitý počet mailboxov nastaviť.
Osobne používam Airmail ešte keď bol vo verzii 2 a jak ho spoplatnili hľadal som náhradu, ale aj tak mi vyšiel ako najlepší. Canary stál za úvahu, ale vychádza omnoho drahšie.
Super, díky moc. No ve free na Macu mi to dovolilo jen 2 účty, což je málo, takže půjdu do placené, těch 300,- za rok mě už nevytrhne :-)
Gmail
Mail v mobile beriem vacsinou ako informativny a prip. rychlu reakciu. Preto si nepotrpim na nejake spešl ficurky a filtre a staci mi aj apple mail. Jedine co mi vadi, a nepochopim preco to takto je, su prilohy. Nechapem preco sa fotka ci pdf vlozi do tela emailu a nie do prilohy. Je to na porazenie.
Pouzivam jak apple mail tak Spark. Ale na Sparku mi nekdy chodi notifikace a nekdy ne, nevim jestli tam neni jeste nejake nastaveni kde by se to dalo nastavit. Nevim jestli to existuje v nativni aplikaci ale ve Sparku kdyz posilam fotky tak si muzu zvolit jakou velikost chci poslat.
Spark fotky priklada k mailu, kdezto nativni aplikace je vklada primo do mailu. Maly trik, na nekterych pocitacovych klientech se to nespravne zobrazuje. Je nutne vlozit fotky az za posledni text.
Osobně můžu doporučit myMail. Skvělý mail klient, disponující funkcí „Vybrat vše“, což nativní Apple klient neumí. Pro bordeláře, jako jsem já, je tato funkce k nezaplacení. :) Musím vyzdvihnout i skvělou podporu, která komunikuje (aspoň v mém případě) obratem a velice ochotně.
Nativní Apple klient “Vybrat vše” umí.
Myslel jsem především JEDNODUŠE (jedním zatržítkem) „vybrat vše“ s následnou možností smazání, kopírování, přesunutí… vybraných mailů. Vím, že je internet plný všelikých návodů jak v nativní iOS apce mailu docílit „Vybrat vše“. Ale jde mi o jednoduchost, intuitivnost a rychlost, s následnou možností zvolit si co s vybranými maily. Což bohužel iOS Mail (podle mě) neumí. Pokud tu funkci ale jen nedokážu najít, rád se nechám poučit. :)
jak je propojeny Spark s Kalendářem. Muže mne to prosím někdo vysvětlit.
děkuji
Pěkný vše i s popisem, ale safra proč není třeba pěkně vypadající Spark v češtině ? Vždyť je to v ovládací části i textové pár položek.
Můžete mi prosím někdo říct, jestli tito klienti podporují email od seznamu? U Canary se mi to nedaří spustit.
Vyřešeno (smazat).
Pořád to chtělo username, tak jsem tam napsal nějakou přezdívku a furt mu to vadilo. Tak jsem tam napsal email bez zavináče a šlo to.