V poslední době se na hlavy technologických gigantů sype jedna patálie za druhou a drtivá většina má společnou jednu věc, a to soukromí uživatelů. Toto poměrně ožehavé téma řeší jak vlády jednotlivých zemí, tak regulační orgány a nevypadá to, že by se v blízké době mělo cokoliv změnit. Výjimkou není ani Apple, který byl nedávno předvolán na kobereček kvůli odposlouchávání uživatelů pomocí Siri a spoustě dalším nedostatkům týkajícím se zabezpečení. Přesto však společnost přispěchala s reklamou, jež má dokázat pravý opak.
Ať už je situace v technologickém světě jaká chce, Apple má v bezpečnosti zkrátka navrch. Posledními několika měsíci se společnost nejspíše chlubit nebude, ale přesto si na soukromí a bezpečí uživatelů dává větší pozor, než například Facebook nebo Google. Tuto informaci se ostatně snaží fanouškům předat také pomocí nejnovějšího reklamního spotu, kde hovoří o tom, že veškeré údaje by měly být pouze v rukou uživatelů a soukromí je v dnešní době alfou a omegou online života. Zároveň Apple poukazuje na to, kolik dat se vlastně dá z našeho telefonu vyčíst, ať už týkajících se lokace, zdraví nebo zábavy. Konec konců, důvěra lidí v technologické giganty rapidně klesla a právě takto laděná reklama by mohla obecné smýšlení částečně obrátit k lepšímu.
Nezbývá než čekat, zda se bude těmito zásadami společnost řídit a dodržovat je. Bez nadsázky se dá tvrdit, že data jsou ve své podstatě nová měna, o niž může člověk při troše neopatrnosti rychle přijít. Je tedy obdivuhodné, že alespoň Apple se snaží přístup korporací k informacím uživatelů změnit a motivovat k odlišnému náhledu na tuto problematiku. Otázkou zůstává, zda se nejedná jen o pozlátko a uklidnění majitelů jablečných zařízení. To se však dozvíme až časem, alespoň tedy v případě, že na povrch pluje další skandál nebo bude odhalena bezpečnostní chyba.
Tak to se fi Apple nepovedlo!
Napr. iPhony neni možno používat bez zadání reálné e-mail. adresy s reálným jménem pro pr. prokázání se při ztrátě, krádeži apod., totéž plati pro zadání reálného tel.c. apod. Tzn, ze je uživatel nucen takto postupovat, jinak má z iPhonu tezitko!
Ale Apple bude tvrdit, ze údaje napr. v iPhonu musí být pod kontrolu jen oprávněně osoby. Skutečně zase perla!
Shrnuto, při nutnosti shora uvedeného existuje možnost se k údajům dostat, když nedávno došlo k narušení bezpečnosti u FaceID(otevření iP maskou), FaceTime(odposlech hovoru neoprávněnou osobou), Siri(analýza požadavku či příkazu zadávaných uživatelem lidmi z fi Apple) apod.
Asi takhle, pokud by měl Apple i svůj vlastní search engine + uživatelské emaily, pak by se iPhone User mohl na ně alespoň teoreticky spolehnout. Tedy pokud by iOS nebyl děravý, což bohužel v každé verzi je – ať už úmyslně či regulérní chybovostí. To, že Apple je na tom s jak hw, tak sw mobilů sekuritně lépe, než konkurence bohužel vůbec neznamená, že jsou bezpečné. Zejména, když se neštítí/nestydí primárně hodit za stále vyšší jidášský obolus své nebohé iOvečky rovnou do chřtánu DataOtesánka = Googlu. Dále by se uživatelských dat ať už kterýchkoli nesměli jakkoli dotknout jejich či ještě hůře (viz. min. profláknuté odposlechy) externí lidé. A tak by se dalo hodně dlouho pokračovat plus pitvat to po jednotlivých blocích a vrstvách.
Já ti nevím, ale mě email @icloud.com funguje parádně, takže o jakých uživatelských mailech píšeš? Co se týká search engine, tak existuje DD. Není sice tak super přesný a obsáhlý ve vyhledávání jako G, ale časem se to zlepší díky tomu, že na něj přechází více a více lidí.
iSlibem nezarmoutíš.
Tím iReklamním tuplem ;)
Je to pár dní co se psalo o neopravitelné chybě bootsektoru, který může sloužit jako vstup do iphonů pokud ho bude mít hacker fyzicky u sebe. Není to tak dlouho co nactiletý kluk v usa objevil bug umožňující přes konferenční hovor odposlouchávat ostatní Iphony. Apple však spustí propagandu, jak je vše suprové, však to chtějí uživatelé slyšel. Další tupou reklamu na vymytí mozku.