iPhony pro rok 2020 budou stát skutečně za to. Vyplývá to alespoň ze všech doposud uniklých informací o novinkách, přičemž jedna z nejzajímavějších se na světlo světa dostala teprve před pár minutami. Na svědomí ji mají zpravodajci z DigiTimes, kteří se mohou pochlubit velmi solidní sítí zdrojů a tedy i možností prozrazovat detaily o chystaných produktech s velkým předstihem. Ti tentokrát přišli s tvrzením, že se iPhony pro rok 2020 dočkají obrovského vylepšení obnovovací frekvence displeje.
V současnosti si u iPhonů a naprosté většiny iOS/iPadOS produktů vyjma předposlední a poslední generace iPadů Pro užijete “jen” 60 Hz obnovovací frekvenci displeje, která je v mnoha ohledech dostačující, avšak rozhodně ne zcela dokonalá. Apple se proto chystá u iPhonů 12 nasadit technologii ProMotion, kterou můžete znát právě z iPadů Pro, díky čemuž bychom se tak měli dočkat displejů se 120 Hz obnovovací frekvencí. Díky tomu tak mělo být například scrollování laicky řečeno plynulejší, jelikož se obraz na displeji bude měnit dvakrát rychleji. Na porovnání displejů se 60 Hz a 120 Hz se můžete podívat na videu pod tímto odstavcem.
Po vyšší obnovovací frekvenci displejů iPhonů volají mnozí jablíčkáři prakticky od chvíle, kdy se Apple s technologií ProMotion pochlubil. To se však stalo už v červnu 2017, tedy ještě před představením iPhonů 8 a X. Ty se jí však nedočkaly a stejný osud potkal modely loňské i letošní a to i přesto, že mnohé zdroje tvrdily, že se modely XS či 11 vyšší obnovovací frekvence skutečně dočkají. Nicméně vzhledem k tomu, že obě tyto modelové řady byly spíše minoritními upgrady iPhonu X se neimplementaci nelze příliš divit. Pro příští rok, kdy se očekává iPhone s novým designem a spoustou převratných vychytávek v čele s 5G podporou, se však zdá nasazení ProMotion jako logický a do jisté míry očekávaný krok.
Tak je to neco navic, ale vůbec nic duleziteho co by bylo potreba – kdyby to nebylo tak vubec nevadi.
Aha
Tak tohle mě nechává chladným… Naopak by bylo fajn adoptovat to co mají na hodinkách se snížením frekvence. Zvednutá frekvence se dost negativně projeví na baterii.
Mnozi jablickari nevi co chteji. Zvysenou frekvenci nebo vydra baterie.
vydrz*
Lol
Jablickari vi co nechteji. Nechteji Android protoze jsou zvykli na funkcni system bez problemu.
Doufam, ze to tam daji. Je to velky rozdil. Mam iPad Pro a kdyz prejdu na iPhone, tak se mi zda, ze se seka. Dokud to nemas, nevis, jak to mas tak teprv vidis rozdil a chces. Je to o dost jiny zazitek pri pouzivani.
Přesně tak :)
Mňa by celkom zaujímali názvy – z titulu, že sa má meniť design – tak by sa asi nemenil u rady S… takže buď to bude 11s, 11s pro a max…ale dizajn ešte ostane (čo by nemal), alebo podľa nejakých správ bude 11s a 12 pro a 12 pro max s novým dizajnom a 11s ešte ostane v rámci starého…
Má niekto približné údaje ohľadom spotreby 60/120 Hz, celkom by ma to zaujímalo
Pochopitelně dvojnásobná. To jsou otázky.
No dle Apple stranek vydrzi iPad Pro (120Hz; tensi, ale vetsi) stejne jako iPad/Air (60Hz; tlusci ale mirne mensi) takze asi plus minus stejne.
Pretože displej na iPad Pro nebeží v kuse na 120 Hz. 120 Hz sa spúšťa iba pri aplikáciách, ktoré to podporujú.
Nepsal tu nedávno nějakej hňup ve chvalozpěvu na iP 11 Pro vs Pixel 4, že 60 hz stačí a vyšší frekvence není znát a je proto zanedbatelnou? Prostě dokud tu funkci nemá iPhone, tak je ta funkce nepodstatná a zbytečná stejně jako například dva a pak tři fotoaparáty nějaký čas zpátky. Apple už nepřináší žádnou revoluci. Jen čeká s čím přijdou ostatní a když vidí, že se lidem určitá konkurenční funkce líbí, tak to honem cpe do svého iPhonu.
Na Pixel 4 je to zbytočné. 90 Hz stále funguje iba pri vysokom jase a keď to forcne v nastaveniach, tak príde o hodinu a pol výdrže batérie, čo je už teraz dosť pri tragických 5-7 hodín používania.
To vím, že Pixel 4 není nejlepší příklad 90 hz mobilu. Ale třeba OnePlus už má 3 modely s 90 hz. Ten Pixel 4 jsem jmenoval, protože právě v tom článku tu psali jak je to k ničemu a že v praxi to není poznat. A dneska se tu radují, že i iPhone se dočká této funkce, kterou tu pár dní zpátky tak opovrhovali.
Jediny hnup ktery tu pise je pod nickem Porydge.
To je vše, co mi řekneš? Najdi si ten článek, přečti si ho a pak reaguj, jantare.
Většina lidí to nepozná ani u velké televize, tudíž bych to neřešil. Pokud se chci na něco podívat ve slušné kvalitě, tak na to nebudu koukat na mobilu, tabletu a ani na monitoru. Bez tak se na mobilech lidé dívají na sdílená videa, od lidí, jenž se nuděj a vzorkovací frekvence těhle uměleckých děl je 30-60Hz :-) Radši si rozdělte obrazovku, to je pro práci v terénu daaaaleko lepší, než prolejzat oknama.
Jako dobrá věc, ale lidské oko rozdíl mezi tím 60 a 120fps moc nerozezná a pokud ano, tak nepatrně a kdo se bude chlubit tím, že má nový iPhone se 120 fps je čůrák :) Tím chci říct, že vlastním 8 plus a bohatě stačí.
Tak Apple pouze drží krok, už to ohlásilo oficiálně několik výrobců mobilů, že bude podpora vyšší frekvence displejů. Čemu se pak divit, že nesmí nejdražší výrobce mobilů Apple zůstat pozadu ( i když tady je to zatím spekulace ) a proto važte si konkurence z androidu, jinak by vám apple serviroval iphone SE po xté s 2gb ram :)
Karlos a načo ti je vyššia obnovovacia frekvencia okrem kreslenia? Žerie to batériu ako sviňa. Ku príkladu Pixel 4, ktorý má podľa recenzií tragických 5-7 hodín bežného používania a force 90 Hz (lebo bez force beží 90 Hz iba na vysokom jase) zožerie o 1,5 hodiny viac batérie.
Skutocny pokrok v displejoch budu microLED.
Na iPad PRO 2017 to mám, ale v praxi jsem rozdíl ani nezaznamenal. Asi to je vidět jen při přímým srovnání. Mám ještě starší AIR, tak můžu někdy porovnat. Každopádně mám pocit, že výdrž baterie není vůbec žádný zázrak.
Pretože 120 Hz beží, len v aplikáciach, ktoré to podporujú :)
To video je fake. Jestli tohle má jako ukazovat rozdíl v těch frekvencích, tak někdo nepoužívá mozek.
Naprostá zbytečnost po které nikdo netouží co třeba zvíšit výdrž baterie? višší obnovovací frekvence spíš výdrž baterie sníží a proč valstně? aby lépe scroloval :D
Spousta?! :-)
Tak v mem svete je to asi 50 na 50, apple vs. android a jeste jsem neslysel ze by nekdo chtel vyssi frekvenci. Ale pouzivam iPhone teprve asi 12. rokem, tak moje zkusenosti berte s rezervou ;-)
Já tomu přínosu vůbec nerozumím. Pokud jsme se učili na škole tak lidské oko rozliší 25 snímků za vteřinu. 60Hz opakovačka je více než dostatečná a 120Hz jen žere baterie.
Pokud se při 60Hz scrolování trhá, tak je to chyba software samotnéhoa nikoliv zobrazovací frekvence displeje. Mě se na monitoru scrolování se 60Hz netrhá. Ani autor článku tomu nerozumí, co píše! Nízká opakovací frekvence se projevuje rozpoznatelným poblikáváním.
Je vidět jak jsou lidé hloupí nebo raději nevzdělaní a nechají si natlačit jakoukoliv blbost. Hlavně, že se kola výroby a byznisu točí a je co prodávat. Kdyby ta frekvence byla měnitelná, tak snířžení by mohlo mít výrazný dopad na spotřebu.
Tak to nemáš pravdu. Proč myslíš, že se dělají monitory co umí 144 nebo 165 Hz. Pohyb tam prostě je plynulejší než na 60 Hz. Těch 25 FPS je jen takové minimum pro ošálení zraku, aby to vyvolalo pocit plynulosti, ale ne že to je strop, co oko zaznamená. Na to zapomeň. A spotřeba vyšší pochopitelně je. U monitoru to holt člověk pozná při ročním vyúčtování. U telefonu a tabletu bude muset častěji dobíjet, pokud se současně neušetří energie nějak jinak. Třeba efektivnějšíma čipama.
U 25fps se ti začíná postupně tvořit souvislý obraz. Každý to má individuálně ale rozdíl 60Hz vs 30Hz pozná asi každý.
60Hz a 144Hz podle mne taky pozná většina populace. Třeba ne na první pohled ale při přechodu ze 144Hz na 60Hz prostě postrádáte plynulost.