Jako by toho poslední dobou bylo málo, musí Apple řešit další kuriózní problém. Řeč je o platební kartě Apple Card, která si odbyla před nedávném svou premiéru a dle některých informací by se ráda ukázala plně funkční i mimo hranice USA. Po prvotním nadšení totiž uživatelé přichází se stížnostmi na celkové zabezpečení karty, které pravděpodobně není až tak bezchybné, jak ho Apple prezentoval. Kromě fyzické kopie, která je náchylná na poškození, podle všeho trpí nepříjemnými problémy také digitální karta, kterou můžete spravovat přímo v aplikaci Wallet.
Jablečná společnost si dává na bezpečnosti svých produktů skutečně záležet, což u platební karty platí kvůli možným problémům s regulačními orgány dvojnásob. Přesto to ale vypadá, že bezpečnostní opatření selhala a karta není tak neprolomitelná, jak se mohlo zdát. Rovnou několik uživatelů totiž poukázalo na to, že někdo vytvořil klon jejich karty, což vyústilo v nelegální výběry z bankomatů. Na tom by zřejmě nebylo nic zvláštního, kdyby ovšem klon karty nebyl použit proti uživateli, který používá jen digitální verzi a nikoliv fyzickou, která je zpravidla klonována. Jeden z uživatelů například nahlásil případ, kdy někdo cizí vybral v Chicagu z jeho účtu peníze, i když dotyčný žije ve West Coast.
Oběť přitom nikdy dle svých slov nevyužila fyzickou kartu, ale vždy platí jen tou digitální ve svém iPhonu. I nabourání nabourání Apple Pay transakce se však zdá nepravděpodobné, jelikož jablečná společnost využívá náhodný sled unikátně generovaných čísel, která se při každém přenosu peněz mění. Číslo karty a další detaily je tak jednoduše skryté obchodníkovi i samotnému Applu, což minimalizuje útočníkovu šanci získat specifické informace. Jediným logickým vysvětlením je tedy lidský faktor, kdy dotyčný musel sdělit nějakou podstatnou informací, aniž by o tom věděl. Společnost se zatím k incidentu odmítá vyjádřit a dokonce ani zákaznické centrum nedokázalo odhadnout příčinu. Nezbývá tedy než počkat na vysvětlení Applu, nebo potenciálně další podobné případy.
zlyhal najdlabsi clanok – sama obet
To je zase informace “jedna pani povidala”, ale co čekat od jablíčkářského Blesku…
(y)
Kdyz se oprostime od marketingovych kecu applu, je to prachobycejna bankovni karta od lehmanu jako kazda jina.
Pani proste zadala na cinsky eshop cislo karty i CVVM a uz se vezla. A to z toho duvodu, ze dotycny podvodny eshop zkratka nenabizel ani Apple pay, ani Paypal, prave proto, aby mohl krast cisla.
Kecy o nejakem zvysenem zabezpeceni proste platebni karty pouzitelne v beznem patebnim ekosystemu muze brat vazne jedine prostacek.
Naprostý souhlas
Ta karta funguje dobře a bez nejmenších komplikací. A to že jedna paní povídala, že bezpečné zadávání plateb pár „expertů“ zmastilo není žádné velké překvapení.
Jen naprostý amatér se paktuje s Čínou, bez ohledu na charakter významu slova paktovat. Velice brzy se o tom všichni presvedcime.
Dokud budou pro někoho money Nr. 1, nikoliv napr. deklarovana bezpečnost apod., ze Cookacko, pak se nic nezmění.