Jablečná společnost je známá svou tendencí být hlavním inovátorem na trhu a udávat směr, jímž se ostatní společnosti budou ubírat. Nejinak je tomu i z hlediska ekologie a životního prostředí, které je poslední dobou docela žhavým tématem, a to ať už v politických kruzích nebo mezi samotnými uživateli. Apple vycítil příležitost a před lety se rozhodl spustit novou iniciativu, jež má za cíl ulevit planetě a pomoci společnosti stát se o trochu zelenější.
Apple zkrátka vede nejen na poli technologického trhu, ale de facto i toho energetického. Za celý loňský rok nainstalovala společnost více solárních panelů než jakákoliv jiná organizace ve Spojených státech a pokořila dosavadní rekordy. Dokonce se jablečné společnosti podařilo vyprodukovat 393.3 megawattů elektřiny, což překonalo takové giganty jako Amazon a Target. Apple však s iniciativou zdaleka nekončí a po úspěšném vybudování Apple Parku, který se může pyšnit solárními panely i nízkou ekologickou stopou, pokročil do další fáze. Tím jsou investice v Číně, kde společnost zbudovala fond čisté energie, do nějž chce do roku 2022 nasypat přes 300 milionů dolarů. Následně kontaktovala tamní dodavatele, kteří jí mají pomoci jak s finanční stránkou, tak s vybudováním tří větrných farem. Ty mají spolu s dalšími chystanými projekty vyprodukovat až jeden gigawatt čisté elektřiny.
Konkrétně se jedná o větrné farmy v oblasti Hunan a Hubei, jež jsou již v provozu a generují zhruba 134 megawattů, jimiž kompenzují část z celkové spotřeby Číny. Apple v tiskové zprávě také vyzdvihl fakt, že dohromady 44 dodavatelů a partnerů z 16 zemí se zavázalo k využívání 100% čisté energie, alespoň při výrobě Apple produktů. Podle jablečné společnosti se jak technologickému gigantovi, tak spolupracujícím firmám podaří dosáhnout celkově čtyř gigawattů nezávadné elektřiny. Zda se to podaří je zatím otázkou, ale Apple má jako jedna z mála společností slušně našlápnuto k tomu stát se ekologickým tahounem. Konec konců, ať už je váš názor na Tima Cooka jakýkoliv, jednu věc mu nelze upřít – svá slova vždy podloží činy.
Jen totální bezmozek podporuje zdánlivě ekologické zařízení, které životní prostředí naopak ničí a také narušuje fyzikální zákony, alfu a omegu života člověka.
Je to tak. Vetrne farmy ovlivnuji smer a silu vetru a tim meni lokalni klima.
Bezmozek jste vy. Je mi z Vás na blití.
Opravdu si uvědomte, jak teď žijete a jestli si myslíte, že Vaši vnuci budou žít stejně.
Nebudou budou mnohem chudší. Nebudou mít pomalu kde žít.
Pouze při udržení dnešního stylu života. Budou žít v dost zničeném, zdevastované prostředí bez života.
Je mi jen 30, ale to jak si pamatuji přírodu a výlety a dovolené je o dost jiné, než to co je venku dnes. A to Evropa přibrzdila a prakticky na obyvatele vymíra.
Ale v Číně se prostě jede brutálně příroda/nepříroda (Evropa začátek 20. století), s vývozem pro západ, dokud bude poptávka pro jejich levně služby, tak udělají cokoliv. Naopak Čina skupuje a podílí se na všem, co může v Africe a schválně to financuje se závazky daných států, které nemohou splnit a tak se postupně všechny tyto země dostanou do sféry vlivu Činy (do vlastnictví).
Nedávna aféra o snaze odkoupení Gronska USA bylo snaha o vytvoření odporu ve společnosti proti podobné činnosti Činou. Upozornění, že se to děje. Aby byl vytvořen tlak i na politiky nenápadných zemí jako Dánsko, které o tom uvažovalo, ale nikde se o tom nemluví.
Jedine jadro. Dostavba temelinu dukovan !!!! Je to nejsnazsi zpusob a ekologicky. Nez nejake vetrne elektrarny. A zda se vam nelibi zivot na planete je vas problem. Ne problem sveta. A bez ciny by chcipla cela planeta. Vse se dnes vyrabi v cine. Takze asi tak