Apple Watch sice disponují obrovským množstvím všelijakých funkcí, nativně analyzovat spánek uživatelů se zatím nenaučily. To se však s příchodem Apple Watch Series 5 má změnit. Vývojáři Guilhermu Rambovi se dnes podařilo od zdrojů přímo z Applu získat o chystaném monitoringu spánku, o kterém se v uplynulých týdnech ve spojitosti s novými Apple Watch spekulovalo, velké množství informací. Co tedy víme nového?
Asi nikoho příliš nepřekvapí, že k monitoringu spánku nebudou hodinky potřebovat žádné další příslušenství. Spánek budou monitorovat pomocí několika svých senzorů a vstupů včetně akcelerometru, gyroskopu, senzoru pro měření srdeční frekvence a měřiče úrovně hlasitosti. Veškeré informace o spánku, které hodinky ze získaných údajů vyhodnotí, pak budou následně dostupné v aplikaci Zdraví na iPhonu, kde jsou dostupné třeba i informace o vašem srdci či aktivitě. Na Apple Watch pak bude kvalita spánku kontrolovatelná přes zcela novou aplikaci Spánek. Analýza spánku by se pak měla dle všeho spouštět automaticky po vašem usnutí.
Podle lidí z Applu si společnost uvědomuje, že v noci mnozí uživatelé své hodinky nabíjí, aby je měli vždy ráno připravené k používání. Aby si je uživatelé zvykli nabíjet v jinou dobu, údajně vyvinuli novinku, která bude uživatele upozorňovat na blížící se vybití baterie a tedy i nutnost nabití. Tato novinka půjde velmi pravděpodobně určitým způsobem “načasovat”, díky čemuž budou majitelé hodinek vždy upozorněni v pro ně ideálním čase. Poměrně zajímavé je i to, že se Apple připravil i na situaci, kdy by uživatel, který má na hodinkách nastavený budík na ranní probuzení, usnul s nedostatečně nabitými hodinkami a ty se v noci vybily. V takovém případě se totiž spustí budík na jeho iPhonu, což výrazně eliminuje riziko zaspání. Podchyceno má jablečná společnost i dřívější vstávání. Hodinky by totiž měly vaše probuzení okamžitě rozpoznat a nastavený budík, který by začal v následujících minutách či hodinách řinčet, automaticky vypnout. Poslední novinkou je pak automatická aktivace funkce Nerušit, jakmile hodinky poznají, že jdete spát.
Vypadá to tedy, že se máme skutečně na co těšit. Vše, co Apple svou novou generaci chytrých hodinek naučil, se však dozvíme “až” za více než týden – konkrétně 10. září večer. Na tento den si totiž Apple naplánoval svou tradiční zářijovou Keynote, na které kromě hodinek ukáže i nové iPhony. Snad tedy bude stát vše za to.
Proč nezvětší baterku tak, aby člověk nemusel nabíjet každý den (každý druhý den)? Místo toho vymýšlejí blbosti na nabíjení.
A vážně si myslíte, že o tom v Applu ještě nepřemýšleli?
To bych si pak musel koupit jeste druhy hodinky jako protizavazi, kazdy nepotrebuje mega hodinky aby si neco kompenzoval.
Já neřeším nabíjení mobilu každou noc, tak ani nebudu řešit že budu dávat AW na nabíječku každou noc :)
Tyto funkce můžou přeci běžet i na starším modelu AW4, který má všechny potřebné senzory.
Možná příjde update a přibude to i na AW 4 :)
To fakt potrebujete hodinky, aby vam rekli, ze jste se vyspali? Stejne to u nich nepoznate, protoze je musite furt nabijet :-D
To, zda a jak jste se vyspal, poznáte samozřejmě sám. Co ale nepoznáte, je, proč jste se tak vyspal (délka spánku, poměr hlubokého a lehkého spánku, ruchy během noci, o kterých ani nevíte…) a v návaznosti na to co udělat, abyste se vyspal lépe. Něco si o tom nastudujte, třeba Fitbit to má hodně vymakané.
Jen se tak blbě zeptám – opravdu je výdrž AW opravdu tak špatná? Resp. monitoring spánku je na AW naprosto zbytečný, protože se musí nabíjet (téměř) každou noc?
Popravdě mě i rozčiluje nabíjení 2x do týdne u Samsungu (resp. co 4 dny), ale 6-7x týdně?
ano, potrebujes nabijat kazdy vecer, inak by dalsi den nevydrzali do vecera
Samozřejmě denně se dobíjet nemusí, pokud nemáte například aktivované notifikace pro každou pitomost a necvičíte 6 hodin denně. Osobně nabíjím AW3 víc jak hodinu cca 1x za dva dny a také například v momentě kdy jdu do sprchy.
Já nechápu, jak tady každý řeší dobijení. Nenosím je 24h denně a to ani přes noc. Tím se mi funkce analýzy spánku vyhybá. Ale když jdu sportovat, do práce nebo kamkoliv jinam, tak si je nasadím a jdu. V opačném případě je prostě prsknu na nabíječku a dokrmim je. Děláte jak kdyby se to nabíjelo 6h… a pokud bych je chtěl přes noc použít a využít tu funkci, tak to prostě udělám, protože pokud se mi vybijí na 80%, tak s tím rozhodně vyžiji na celý zbytek dne, nebo alespoň do doby, než zase přijdu domů a prsku je na nabíječku. To je věda tvl…
AW4 ráno s cca 90-96 % baterie po tom co jsem je měl celou noc na ruce je používám přes den do cca 17:00 a zbyde mi ca 70% baterie nebo v cca 20:00 mám cca 60% tak je dám na chvíli na nabíječku zatím co jsem na PC. Spát jdu s 100% baterie.
presne tak to mam aj ja pridem o 17:00 z prace domov kde mam priklad 60% baterie zhodim dole z ruky hodinky dam ich kus na nabijacku dobiju sa na 100% plus minus dam na ruku a fungujem kazdu noc snimi na ruke. Nechapem ako moze mat niekto problem dat na pol hodinky az hodinku dobit hodinky ved nic na to nieje.
to vies…klasicke hodinky ti vydrzia na baterku aj 5 rokov, samozrejme AW je spotrebna elektronika, nie klasicke hodinky je ale zvlastne ze xiaomi teraz urobili takmer vernu kopiu AW s OLED displayom a im baterka vydrzi 14 dni..
Vy v tom možná máte jasno, ale evidentně existuje mnoho lidí, kteří by delší výdrž baterie uvítali (asi proto se tento problém tak často řeší). Pokud Vám stávající stav vyhovuje, je to jen dobře, ale pochopte prosím, že lidé jsou různí a mají různé požadavky a představy o využití AW.
Jak já bych si přál, abych je mohl nabíjet jen 1x týdně třeba, ale co už. Každý den chodím do sprchy, určitě bez hodinek. Tyto umístim na nabíječku a většinou jsou za par desítek minut zase na 100%. Hodinky mám na ruce i přes noc, ráno mě vždy vzbudí, ale ne manželku. Pokud necvicim, baterka vydrží 2 dny. Tip ťop teda. No a pokud jde o monitor spánku, dle mě fajn funkce. Pokud ji někdo nevyužije, fajn, ať je tak, ale za mě rozhodně ano.