Herní platforma Apple Arcade patří spolu s Apple News+ a Apple TV+ mezi trojici nových služeb, které cupertinská společnost představila veřejnosti letos v březnu. K oficiálnímu uvedení všech tří novinek do provozu by mělo dojít již letos na podzim. Uživatelé, kteří si předplatí Apple Arcade, si budou moci na svých Apple zařízeních vychutnat zajímavé herní tituly. Společnost Apple nedávno spustila program časného přístupu k službě Arcade. Ten mají za necelý dolar měsíčně k dispozici zaměstnanci Applu, přičemž provoz tohoto testovacího programu bude ukončen v den vydání plné verze operačního systému iOS 13. K programu získali přístup také redaktoři serveru 9to5Mac, kteří se o své dojmy neváhali podělit se čtenáři.
Při zahájení procesu registrace vítá uživatele stránka, na které Apple vyzdvihuje vybrané detaily o obsahu, který bude zpřístupněn na podzim. Vypadá to, že vzhled finální verze oficiální úvodní stránky služby Apple Arcade se od její nynější podoby nebude příliš výrazně lišit. Výše měsíčního předplatného je zatím tajemstvím, na zmíněné částce nicméně zcela jistě nezůstane. Po potvrzení předplatného je uživatel z úvodní obrazovky přesměrován na novou stránku s nabídkou dostupných her. Pro stažení vybraného titulu stačí jednoduše kliknout na tlačítko „Get“ – stahování her se tedy nijak výrazně neliší od procesu získávání bezplatných aplikací v App Storu. Po vizuální stránce vypadá testovací verze služby Apple Arcade opravdu velmi dobře a dá se očekávat, že ji Apple do podzimu ještě stihne patřičně vyladit. U názvů her nechybí podrobné informace o věkovém omezení, kategorii a velikosti dané hry, zbytek stránky se nijak zvlášť neliší od stránek v App Storu.
Mezi hry, které Apple představuje na úvodní stránce testovací verze Apple Arcade, patří například titul „Way of the Turtle“. Jak název napovídá, jedná se o hru, vyprávějící o dvojici ztracených želv, které se na své cestě herním světem musí utkat s řadou překážek i nepřátel a překonat náročné výzvy. Další hrou v nabídce je dobrodružný titul „Down in Bermuda“, „skákačka“ s názvem „Hot Lava“ nebo tituly „Sneaky Sasquatch“, „Kings of Castle“ a „Frogger in Toy Town“.
Tam je zajímavé u jedné hry, že tam je English and 13 more. Ne, že by to u těch hříček bylo nějak zvlášť potřeba, ale možná některé přijdou i s českými titulky, kdo ví.
Že to je ve 14 jazycíh neznamená, že v CZ. Realně jsme tak až ve 30-70 dle priorit.