Možná jste se někdy ocitli v situaci, kdy jste potřebovali nahrát hovor na iPhone, jak nahrát hovor na iphone? Ať už tak musíte činit z jakéhokoliv důvodu, tak vám musím hned na začátek říct jednu věc – nahrávání hovorů je v iOS vcelku složitou záležitostí. Existuje několik možností, pomocí kterých můžete hovor na iPhonu nahrát. Myslím si však, že málokdo z vás si k nahrávání hovorů bude chtít zakoupit speciální přístroj nebo diktafon, který mnohdy vyjde na spoustu peněz. V tomto článku si ukážeme dva způsoby, pomocí kterých můžete na iPhonu nahrávat hovory. První možnost je velice jednoduchá a bezplatná, avšak méně kvalitní. Druhá možnost se jeví jakožto jednoduchá placená možnost, kterou využijete tehdy, kdy vyžadujete perfektní kvalitu záznamu. Vrhněme se tedy přímo na věc.
Jak nahrát hovor na iPhone pomocí Macu
Ačkoliv je tato možnost velice jednoduchá, tak si myslím, že většině případech vám bude 100% dostačovat. K nahrávání hovorů můžete bez problémů využít jiné zařízení – například Mac, či druhý iPhone. V obou případech stačí, abyste na zařízení spustili aplikaci Diktafon (na macOS se tato aplikace nachází od verze 10.14 Mojave) a spustili záznam. Nyní už jen stačí, abyste zavolali kontaktu, jehož hovor chcete nahrát. Po zavolání ihned přesuňte hovor na reproduktor. Aby byla kvalita záznamu co možná nejlepší, tak je nutné, abyste iPhone, na kterém probíhá hovor, přiblížili co možná nejblíže zařízení, které hovor nahrává. Jakmile hovor skončí, tak stačí nahrávání v Diktafonu jednoduše ukončit. Nahrávku si poté můžete v aplikaci ihned upravit. Tento postup patří mezi nejjednodušší, ale jak už jsem zmínil, kvalita nahrávky nemusí být úplně dokonalá.
Nahrávání hovorů pomocí aplikace TapeACall
Pokud potřebujete nahrávat hned několik hovorů a nechcete se spoléhat na to, že s sebou musíte tahat další zařízení pro nahrávání, tak už budete muset sáhnout po placené variantě. Na App Storu jsem upřímně vyzkoušel hned několik aplikací, které mají sloužit k nahrávání hovorů. Bohužel většina z nich nefunguje a aplikace TapeACall je snad jediná, která funguje. Celý princip aplikace je jednoduchý – TapeACall se dá považovat za jakéhosi prostředníka, kterého připojíte k hovoru, a ten poté neviditelně celý hovor nahrává. Pojďme se tedy společně na aplikaci TapeACall podívat blíže a řekněme si, jakým způsobem funguje.
Při prvním spuštění aplikace je nutné, abyste si nastavili předplatné. K dispozici je týdenní zkušební verze zdarma, poté však máte na výběr z předplatného na rok za 769 korun, popřípadě na měsíc za 139 korun. V tomto případě je volba na vás – roční licence je samozřejmě v přepočtu výhodnější. Poté už si jen zvolte region, respektive bránu, kterou bude aplikace využívat. V České republice zvolte Česko, na Slovensku samozřejmě Slovensko apod. Poté už si jen stačí nastavit, jakým způsobem se budou zobrazovat oznámení a nastavení je hotovo. Nyní se můžeme pustit do nahrání prvního hovoru. K tomu, abyste nahrávání jak odchozích, tak příchozích hovorů pochopili, vám nejlépe poslouží instruktážní animace. Jednoduše řečeno, pro nahrávání odchozích hovorů je nutné nejdříve spustit aplikaci, odkud zahájíte hovor. Poté k hovoru přidáte další osobu, které chcete zavolat. Po přijmutí hovoru založíte konferenci a nahrávání se ihned spustí. V případě příchozích hovorů se postup samozřejmě liší. Hovor na vašem iPhonu přijměte a co nejrychleji se přesunete do aplikace TapeACall, kde stisknete velké tlačítko pro nahrávání hovoru. Poté opět v prostředí hovoru vytvoříte konferenci a nahrávání započne. Ani v jednom z těchto případů druhá strana neuvidí, že je ještě někdo další součástí hovoru. Nahrávání skrze TapeACall je tak naprosto diskrétní a „tajné“.
Jakmile se nahrávání hovoru dokončí, tak se záznam prakticky ihned objeví v aplikaci. V některých případech tento proces může chvilku trvat, aplikace vám však po možnosti zobrazení nahrávky upozorní pomocí notifikace. Záznam si poté můžete přímo v aplikaci různě upravovat, přehrávat a dále sdílet. Kvalita nahrávky je naprosto perfektní a myslím si, že aplikace TapeACall nemá konkurenci. Odradit vás tak může jen její lehce složitější ovládání, a možná cena.
Závěr
K nahrávání hovorů samozřejmě můžete využít i speciální zařízení, která jsou však drahá a navíc s nimi osobně nemám zkušenost. Nějakou dobu jsem používal na mém iPhonu TapeACall a musím říct, že za cenu 139 korun měsíčně je tato aplikace naprosto parádní. Pokud tedy hledáte profesionálnější aplikaci na nahrávání hovorů, tak vám mohu TapeACall rozhodně doporučit. V opačném případě, pokud si chcete nahrát třeba jen jeden hovor, tak vám bez problému poslouží i mikrofon na Macu, či na iPhonu… anebo můžete využít týdenní zkušební verze TapeACall zdarma.
Proc tohle neni zakladni vlastnost iOS? Na co Apple ceka? Platit pausal za tak beznou funkci, to jsou smejdi.
Podľa mňa preto, lebo je Apple vždycky v merítku – a určite by niekto niekde zase vyťahoval nezmyselné žaloby, že nelegálne pomocou iphonu nahrával atď, tak to tam proste nedal…
Čo sa ale pýtam roky rokúce je prečo nie je možnosť blokovať anonymný hovor – to by ma ale veľmi zaujímalo – napadá ma snáď len nejaká dohoda medzi telemarketérmi a applom – alebo opäť vyhnutie sa nezmyselným súdom napr – volal mi späť doktor z neznámeho čísla ja som mal blokované hovory atď atď…
https://www.cnet.com/how-to/ios-13-stops-unknown-callers-from-ringing-your-iphone/
O tom viem dávno, asi si to celé nedočítal :
With the feature enabled, the only time an incoming call will make your iPhone ring is if the phone number is found in your Contacts, Mail or Messages apps
Dá sa povedať že je to taký mix módu nerušiť ktorý si nastavíš len pre svoje kontakty s tým že ostatné zvuky nemáš stíšené. Opäť nie je to jednoduchý prepínač ako na Androide že ako niekto volá s Clirkom tak ho zablokuje – v tomto prípade sa mi záujemca zákazník ktorého nemám v zozname proste nedovolá a ostane mi zmeškaný hovor
Rika se tomu dodrzovani zakonu.
A svojho času všetky lumie, alebo toho času všetky androidy nemusia dodržovať zákon ? 🤔
1) Tak předně je treba z principu odmítnout všechny šmejdy, kteří chtějí za jakoukoliv aplikaci roční předplatné.
2) Aplikace je nanic i zadarmo, když neumožňuje automatické nahrávání všech hovorů.
3) Android 8 a nižší umožňuje automatické nahrávání přes aplikace zdarma. Android 9 tyto aplikace blokuje s odkazem (výmluvou) na GDPR.
3) Nahrát si hovor pro svoji potřebu není trestné. Je to praktické, nemusíte si nic zapisovat.
5) Xiaomi to má standardně ve svých mobilech.
6) Pokud jde o Velkého Bratra, přes počítačovou elektroniku lidi ztratí svobodu. Mocní o vás budou do detailu vědět všechno (až zruší fyzické peníze), ale vy si nebudete moct ani nahrát vlastní hovor. :-/
Ad bod 3 a 5.
Na xiaomi funguje nahravani i v Androidu 9
Robin-perfektně napsáno.
Úplně jednoduché! Vezmeme telefon za 30k, k němu přiložíme počítač za 40k nebo tablet za 30k a jednoduše nahráváme… Mezitím volající ze Samsungu za 3k zmackne tlacitko „rec“… :D