Na různých internetových bazarech se neustále objevují k prodeji AirPody jak první, tak i druhé generace. Bohužel, jak už to má lidstvo v povaze, tak se nejednou stává, že někdo může za skvělou cenu nabízet AirPods druhé generace. V dnešní době vám nikdo nic nedá zadarmo, a už vůbec ne, aby na tom dotyčný prodělal. V případě nabíjecího pouzdra pro AirPody lze rozdíly poznat vcelku jednoduše díky lokaci LED diody. U samotných AirPods byste však rozdíly na první pohled hledali jen velice těžko – nejspíše byste je prostě a jednoduše nerozeznali. Abyste při kupování AirPodů z druhé ruky nenaletěli, a abyste všeobecně byli znalejší, tak jsem si pro vás připravil článek, ve kterém se na všechny rozdíly mezi AirPody první a druhé generace podíváme.
Rozdíly v pouzdrech
Co se týče nabíjecího pouzdra, tak zde lze rozdíl najít hned na první pohled. Pokud budete držet v ruce nabíjecí pouzdro první generace, tak si můžete všimnout, že se LED dioda určující stav AirPodů nachází uvnitř pouzdra pod poklopem. V případě druhé generace nabíjecího pouzdra je však dioda umístěna na přední straně samotného těla. Přesvědčit se můžete také modelovými čísly. Ty najdete u obou pouzder z vnitřní strany víka. V případě, že vlastníte nabíjecí pouzdro první generace, tak bude modelové číslo A1602. Pokud se naopak jedná o druhou generaci pouzdra, tak najdete modelové číslo A1938. AirPods 1. generace lze sehnat jen s pouzdrem 1. generace, AirPods 2. generace pak s pouzdry 1. generace i 2. generace (1. generace je levnější, 2. generace pak samozřejmě dražší).
Rozdíly v AirPodech
Jak už jsem několikrát uvedl, tak rozdíly mezi AirPody jakožto samotnými sluchátky byste hledali jen těžko. V tomto případě vám pomůže jen identifikace modelového čísla. To najdete na jednom z AirPodů ze spodní strany pod zaoblením. Modelové číslo se nachází v prvním řádku vytištěného textu. V případě, že se na sluchátku nachází modelové číslo A1523 či A1722, tak se jedná o AirPod první generace. Pokud najdete na sluchátku modelové číslo A2032 či A2031, tak se jedná o AirPod druhé generace. Veškeré potřebné obrázky ke správné identifikaci najdete v galerii napravo.
Doufám, že po přečtení tohoto článku už budete mít jasno v tom, na jaké AirPody se díváte, popřípadě které se chystáte koupit. Samozřejmě chápu, že je těžké si modelová čísla zapamatovat, a proto v případě osobního setkání pro prohlédnutí AirPodů nezapomeňte na tento článek. Jednak vám totiž pomůže v tom, aby vás někdo nepodvedl, a jednak vám rozhodně v případě podvodu ušetří peníze.
Dobrý den, chtěl bych jenom podotknout, že máte článek chybně napsaný a může lidi uvést do omylu. Airpods 2019 ( 2. generace ) má dve verze ! První ( levnější 4790 Kč ) bez bezdrátováho pouzdra obsahuje krabičku z první generace a airpody z druhé = jedná se o airpods druhé generace bez bezdrátu. Druhé (dražší 5790 Kč ) Airpods 2019 s bezdrát pouzdrem = Airpods 2 generace včetně nové krabičky, která se může nabijet bezdrátově. Z článku jsem pochopil, že udávíte pouze jako druhou generaci airpods s bezdrátem a tím je to chybně, protože airpods jsou v obou případech druhá generace a cena se liší podle toho jakou zvolíte ,, nabiječku ,, .
Dobre vedet, dik
Není žač :-)
Článek chybně napsaný není. Zkuste si jej přečíst znovu. Věnujeme se v něm samostatně jak pouzdrům, tak AirPodům. Že bychom v něm ale uváděli či naznačovali, že pouzdro 1. generace = AirPody 1. generace, to v něm opravdu není.
Ano, není chybně napsaný, tedy se omlouvám, jen v této problematice, kterou 80% lidí neví by to chtělo více upřesnit :-), tedy spíše tak jsem to myslel. Z uvedeného článku je více jasné, že druhá generace je pouze s bezdrát pouzdrem ale pokud se nepletu, není uvedeno že druhá generace používá i pouzdro z první generace v levnější verzi :-) . Z osobního pohledu, jelikož se o to docela zajímám a komunikuji to z lidma, je neznalost že jsou dvě verze a lidé si myslí že ty levnější je první generace. A nebo si koupí levnější a jsou překvapeni že nemají bezdrát pouzdro, když si zakoupili druhou generaci. Airpody jsou vždy 2 generace ( označení prodejců – Airpods 2019 ), pouze jak jsem uvedl tak ,, krabička = nabiječka ,, generaci nerozlišuje. Takto jsem to chtěl upřesnit. P.S.: Resil jsem na základe tohoto článku s klientem, že se nejedná o druhou generaci, protože krabička je první generace.
Pane Filipe, takhle se na zpětnou vazbu nereaguje. Třeba na to časem přijdete. Ale k věci: Článek je nejasný, špatně strukturovaný – znovu si ho přečtěte a zkuste na něm zapracovat. A nebo se na to vykašlete a jen pište, ať lidi lépe čtou.
Omlouvám se, ale tady se jedná zkrátka jen o nepochopení psaného textu, kvůli kterému články prostě opravovat nebudeme. Článek je naprosto jasný a strukturovaný dobře. Jen jde o to pochopit, že mezititulek Rozdíly v pouzdrech označuje odstavec s rozdíly v pouzdrech a nikoliv s rozdíly mezi celými AirPods. Nepíšeme pro stádo buranů, ale pro milovníky technologií, u kterých osobně očekávám určitou úroveň inteligence a tedy i to, že textu porozumí. Ale je to asi případ od případu.
Jeste prosim clanek o tom jak rozeznat IPXS od IPXR.Diky😊
Mam airpods s bezdratovym pouzdrem ale nejdou me nabijet bezdratove…. myslite ze je to nabijeckou ? iphone na ni nabijim normalne…. nabijecka “Zens Dual”
Ano, je to problém nabíječky. Kontaktujte podporu Zens, je třeba přehrát firmware v nabíječce (musíte poslat nabíječku do Nizozemska).
Hlavně u sluchátek AirPods je identifikace postupem času těžší i z toho důvodu, že se to označení ze sluchátek vytrácí. Jinak třeba není zmíněno, že sluchátka AirPods 2gen mají sériové číslo..
Podľa mňa správna reakcia DCH, ja mám slúchadla 2 generácie a po prečítaní článku som myslel, že predávajúci má podviedol a namiesto 2 generácie som dostal prvú. Bolo by uviesť, že predávajú sa slúchadla 2 generácie s dvomi druhmi puzdier
Článek jsem schválně rozdělil na dvě části – první část se věnuje pouzdrům a druhá část samotným AirPodům. Pokud se podíváte pořádně, tak si v první části článku, tj. Rozdíly v pouzdrech, můžete všimnout, že existují dvě rozdílná pouzdra. První z nich je klasické nabíjecí a má označení A1602, druhé z nich disponuje bezdrátovým nabíjením a má označení A1938. Žádné třetí pouzdro neexistuje, prostě a jednoduše jsou pouzdra jen a pouze dvě. Zkrátka a jednoduše, k AirPodům druhé generace si můžete vybrat pouzdro první generace. Nic složitého na tom dle mého není. Možná vám pomůže, když budete vnímat pouzdro a AirPody jako dva rozdílné produkty, které jsou mezi sebou navzájem kompatibilní.
Zdravim. Mam pouzdro s diodou ve predu ale typ pouzdra je A1620. To je divne ne? Podle clanku takova varianta neexistuje. Diky
No nevim,diky za komentar vyse. Clanek by chtelo opravit. Objednal sem si dvojky a dle clanku sem pochopil asi jako kazdy kdo je ma poprve a nezna to,ze mam sice sluchatka dvojky ale prisly mi omylem v pouzdre jednicky. Kdybych se nepodival do diskuze tak uz je kvuli tomu reklamuju.
Je to zcela jednoduché. A kdyby nebyla redakce arogantní, článek by lehce upravili a vše by bylo jasné. Jenže příčina je v tom, že neumíme číst a přemýšlet…
Pouzdro 1. generace a pouzdro 2. generace neexistuje je zavádějící označení. Existuje pouze pouzdro s drátovým (původní) nabíjením a pak pouzdro s bezdrátovým nabíjením. No a AirPods druhé generace jsou k dispozici s oběma pouzdry. To je vše.
AirPods 2 s běžným pouzdrem mají SKU MV7N2ZM/A. AirPods 2 s pouzdrem s bezdrátovým nabíjením mají SKU MRXJ2ZM/A.
…a pro úplnost dodám, že bezdrátové nabíjecí pouzdro se dá zakoupit samostatně (nikoliv jako „náhradní díl“, ale jako samostatný produkt) pod SKU MR8U2ZM/A.
Tak pokud si ale Martin kupuje sluchátka, asi bych čekal, že je mu jasné už podle popisu produktu, že se jedná buď o model s klasickým pouzdrem nebo s pouzdrem s bezdrátovým pouzdrem. Nezlobte se na mě, ale pokud by někdo, kdo si nenastuduje popis produktu, reklamoval sluchátka, protože nepochopil článek, bude asi chyba u něj a ne u nás. Ve článku je vše jasně napsáno – mimo jiné i to, že AirPods 1. generace se prodávají standardně s klasickým pouzdrem, kdežto AirPods 2. generace mohou dorazit se dvěma pouzdry.
Pane Filipe, nemá to smysl – já o koze, Vy o voze. Budete do bezvědomí obhajovat svůj pohled. Kdybyste místo toho věnoval čas snaze pochopit, o čem tu diskutujeme, měl byste jasný článek a lepší vztah se čtenáři (já vím, o to tu nejde, „továrna na texty“ jede na prokliky a zobrazení reklam).
Někdo si koupil AirPody a po přečtení vašeho článku si myslel, že ho prodejce podvedl. Proč? Protože máte nejasně napsaný článek, na začátku chybí jednoduché vysvětlení situace (o čem už tu pár komentujících psalo) a sekce o pouzdrech je extrémně zavádějící (píšete tam o nabíjecím pouzdru první a druhé generace, kdy za první považujete drátové a za druhou to bezdrátové; snad není tak těžké pochopit, že to pro spoustu lidí je matoucí – podle vás to jsou ale burani, co mají problém s chápáním psaného textu).
Hezký den, ať se daří!
M.G.