Nacházíme se jen pár dnů, maximálně týdnů od oficiálního spuštění jablečné platební karty Apple Card. Tuto kartu kalifornský gigant vyvíjí se společností Goldman Sachs. Vzhledem k tomu, že je spuštění Apple Card na spadnutí, tak finanční ředitel společnosti Goldman Sachs, Stephen Scherr, poskytl v rámci rozhovoru s magazínem CNBC detaily, které se týkají nové karty. V rozhovoru se nachází, kolik společnost Goldman Sachs do Apple Card investovala, a také informace o potencionálním riziku, které může po spuštění karty vzniknout.
Goldman Sachs investoval tento rok 275 miliónů dolarů do Marcuse, což je nová služba určená pro spotřebitele, která zahrnuje také provoz Apple Card. Celkově už Goldman Sachs investoval do Marcuse 1,3 miliard dolarů, aby mohl uspokojit všechny své zákazníky. Dle slov Scherra se společnost snaží investovat do budování nového podnikání a digitálních platforem. „Vzhledem k tomu, že se tato forma podnikání bude v příštích letech rozšiřovat, tak by se měla tato velká investice vrátit, a také začít produkovat zisk, který navrátí vlastní kapitál firmy do původních hodnot,“ dále dodal Scherr.
Co se týče návratnosti, kterou si Goldman Sachs od Apple Card slibuje, tak Scherr poznamenal, že nechce ukvapeně sdílet jakékoliv výsledky. Zároveň dodal, že v spotřebitelském podnikání, do kterého spadá jak Apple Card, tak již zmíněný Marcus, je vždy veliká forma rizika. Scherr pouze uvedl, že Goldman Sachs v rámci možného rizika lehce zpomalil. Opět však neřekl žádnou konkrétní částku a dokonce ani neprozradil, jak by mohlo vypadat tempo růstu v používání Apple Card. Společnost Goldman Sachs by měla svým investorům v lednu poskytnout strategickou aktualizaci, ve které se bude zabývat Marcusem a také návratností Apple Card.
Apple Card byla představena v březnu v rámci jablečné konference, na které jsme se dočkali také uvedení dalších služeb, jako je TV+ či Arcade. Jablečná platební karta by měla spatřit světlo světa již letos v létě. Vzhledem k tomu, že léto pomalu blíží ke konci, tak bychom se Apple Card měli dočkat co nevidět. První informace o Apple Card se také objevily v iOS 12.4 a dle dostupných informací už zaměstnanci kalifornského giganta jablečnou kartu testují plnými doušky.
Plnymi dousky? Karta u ktery kazdej pozna, ze majitel je socka. Kreditni karta = karta socek. I kdyby mela bambilion vyhod, tak je to vzdy velmi nevyhodny. Kecy o bezurocnym obdobi nezeru, vetsina socek to v nem nesplati. Je to jeste vetsi luzovina nez kontokorent.
Hans 20 trh s kreditnými kartami v USA je úplne iný ako v EU iné pravidlá úplne iná regulácia a úplne iná silná ochrana spotrebiteľa v EU zároveň aj chovanie držiteľov kreditných kariet je iné kariet preto je aj mála šanca že apple card bude v EU .
ešte som zabudol držiteľ kreditnej karty od renomovanej banky má viacej výhod ako držiteľ debetnej napr veľa hotelov alebo auto požičovní sa ti na debetnú kartu vyserie a neakceptuje ju a prímajú len kreditnú kartu poprípade má držiteľ kreditnej karty v autopožičovni výrazne nižšie ceny ,ďalej je to výrazne výšia ochrana ochrana pri platbe kreditnou kartou na internete za tovar a služby ako pri debetnej karte
lebo vlastne míňaš peniaze banky a tá si ich stráži a vie ich dostať pri zneužití skôr späť ako tvoje peniaze z debetnej karty taká je proste realita
jk001 : Mohol by si to rozvinúť, zaujíma ma to – niečo podobné mi hovoril aj týpek z mbanku keď mi núkal ich kreditku (1% cashback), to čo si písal platí aj u nás, alebo skôr v zahraničí ?
Nemôže sa stať, že pri podvode s kartou, bude banka ťahať peniaze odomňa a nie od podvodníka niekde v Nórsku ?
Je to tak jak píše jk001:
Některé zahraniční hotely, autopůjčovny atd nepřímají debetní karty a chtějí pouze kreditky. Je to hlavně z důvodu zajištění, kdy kreditní karta (peníze banky) vždycky pohledávku uhradí, kdežto debetní karta (peníze klienta) nemusí, kdy ji uživatel může stoplistovat nebo nemá potřebný zůstatek a obchodník neuvidí ani cent.
Imperator asi by som to v krátkosti takto zhrnul čo sa týka fyzickej bezpečnosti pri platbe debetnou alebo kreditnou je to isté čo sa týka následnej ochrany pri zneužití je na tom kreditná o niečo lepšie sú to peniaze banky a tam platia iné pravidlá ďalej ak cestuješ do zahraničia plánuješ požičiavať auto alebo rôzne rezervácie je dobre mať aj jednu kreditku a zároveň jednu kartu embosovanú to jest z vystúpenými písmenami napr na pumpe vypadne internetové spojenie a embosovanou zaplatíš aj ofline mne sa oplatilo bol som taliansku hotovosť som minul a že natankujem na cestu späť na pumpe nádrž na dne a terminál nefungoval našťastie som mal embosovanú kartu chlapík vytiahol takú dosku(žehličku) tam vožil kartu na ňu tlačivo z tromi vrstvami prebehol to takým posuvnikom údaje sa otlačili na tlačivo ja som podpísal a bolo peniaze sa zúčtovali cca 7 dní za najbezpečnejší spôsob platenia na nete sa dá považovať pay pal už som zopár krát riešil nedodaný tovar alebo iné problému pay pal vrátil peniaze bez problémov takisto som riešil aj reklamáciu nedoručeného tovaru platbu kreditkou poslal a tiež banka vrátila cca za tri týždne peniaze
Odporúčam ti o kreditných kartách niečo naštudovať . Je veľký rozdiel ako sa používajú kreditné karty. A práveže tí bohatí ju vedia využiť a nestojí ich to ani cent.
Marek máš pravdu ja bežne využívam kreditku bezúročné je 50 dní
plus je tam casch back čiže mesiac platím kredikou prvý týždeň v novom mesiaci pošlem jednorazovo peniaze na krediku v sume čo som minul keď obrat dosiahne určitej hodnoty tak za krediku nemám žiadny poplatok samozrejme úrok je nula lebo to vrátim v bezúročnom obdoby a ešte mi závislosti od obratu 1 až 2% pripíšu cash back a to je len malá ukážka toho načo je dobrá kreditná karta
@Hans 20
Dobrej blabol.
Kreditku pouzivaji prave lide financne zajisteni a rozhodne ne kvuli pujcovani penez.
Ostatne moje kreditka ma nastaveno automaticke splaceni z uctu, abych na to nemusel myslet. Staci si na uctu sparovanym s kreditkou si drzet parset tisic a neni potreba se starat o nic.
Smysl kreditky je v tom, ze se jedna o penize banky a ta ma mnohem vyssi vahu v ripadnych sporech.
Minuly tyden mi nekdo vykradl z kreditky 18000Kc, pres platby za reklamni kampan na facebooku (nebo se taky pouzivji Steam kody, levne steam kody jsou komplet z kradenych kreditek), asi nekde na dovolene nekdo vyfotil CVVM.
Banka sama pozdala frau detectorem, reklamoval jsem, penize vraceny, banka si to od Facebooku stahla. S tim, ze pokud banka zjisti, ze jsem slusbu opravdu odebral, zase si penize inkasuje zpatky.
Pro booking hotelu a autopujcoven je prakticky vzdy potreba kreditka, hotel si zaalokuje na kreditce pro sebe penize a brani se tak, kdyby klient nezaplatil nebo nemel prachy a uctu debetky.
A 1% ze zaplacenych penez dostanu zpatky.
Hans, ty máš v hlavě dobrej guláš.
Pre Hans20
“Sockám” ako to hovoríš práveže do ruky kreditná karta nepatrí . Ale aj tam sa dá využiť karta na zvýšenie bonity a tím aj zníženie úroku pre budúce pôžičky . Stačí ju používať a VŽDY ju celú na konci bezúročného obdobia vyplatiť . Po čase Vám banka sama ponúkne výhodnejšiu pôžičku(hypotéku)
Vstup do letiskových salonikov
Rôzne zľavy
Ročná záruka na tovar naviac + ochrana náhodného poškodenia (ukradnutia)
Lacnejšie požičania auta v zahraničí
Lepšie kurzy pri platení
Cestovné poistenie
Cashback atď
Samozrejme záleží na type kreditnej karty
(gold,world,world elite a pod)