Určitě si vzpomínáte na nedávné představení Apple Card, vlastní platební karty jablečné společnosti. Bohužel je zatím pro běžné smrtelníky nedostupná a její výhody si mohou užívat pouze zaměstnanci Applu v rámci beta testování. Jediná zmínka, jež o datu vydání padla se týkala léta letošního léta, avšak společnost byla skoupá na slovo a kdy přesně se karty dočkáme je zatím nejasné. Co však jasné je, je dostupnost karty. Ta totiž bude alespoň zprvu dostupná pouze v domovině Applu – USA. Jak se však zdá, plány na expanzi Apple má.
Před pár dny si Apple nechal u příslušných úřadu patentovat název Apple Card a Card pro používání ve Velké Británii, Hong Kongu a všech 28 evropských členských zemí. Důvod, proč zmiňujeme Velkou Británii samostatně je snad jasný – v říjnu má, ať už s dohodou, nebo bez, země odejít z Evropské unie, a proto raději společnost nic neriskovala a zařídila si ochrannou známku samostatně. Platební karty se tak můžeme dočkat také u nás. Zatím se však bavíme spíše v rovině teorií, jelikož registrace názvu může znamenat zkrátka jen to, že Apple nechce, aby byl v těchto zemích zneužit konkurencí, k čemuž dochází celkem často. Jásat nad příchodem je tedy zatím zbytečné.
Co se samotné karty týče, bude k dostání jak ve fyzické, tak virtuální verzi a ke správě účtu nabídne doprovodnou aplikaci. V ní budete mít možnost kontrolovat své výdaje, nezaplacené účty a získávat body navíc. Formou odměn chce Apple zlákat nové zákazníky a zároveň motivovat ty staré. Za platbu fyzickou kartou dostanete 1% z částky nazpět, v případě využití platební metody pomocí Apple Pay to budou 2% a pokud si koupíte jakékoliv produkty či služby jablečné společnosti, získáte až 3% zpět přímo na váš účet. Jedná se o poměrně lákavou nabídku, jež by mohla zapůsobit zejména na ty uživatele, kteří objednávají zboží přímo z oficiálního obchodu Apple.
Neviem ako v Česku a v ostatných krajinách EU ale na Slovensku je oblasť požičiavania peňazí veľmi prísne regulovaná štátom a je presne dané čo musia zmluvy obsahovať Väčšinou banky s tým nemajú problém ale boli na Slovensku aj veľké banky ktoré museli meniť svoje zmluvy a VOP lebo prehrali súd aj pri kreditných kartách a ich úročení a to hlavne z dôvodu že ak si klient zobral úver automaticky mu vystavili aj kreditnú kartu , po skúsenostiach s apple pay a ako dlho to trvalo som u kreditky apple card pomerne dosť skeptický čo však pripúšťam že prvá krajina v Európe bude veľká Británia po Brexite lebo aj samotné pravidlá EU sú oblasti bankovníctva pomerne silno regulované oproti dosť voľnemu americkému finančnému trhu
Možná je to tak dobře.. Protože je pravdou, že z 10 slovenských firem nám dobře a včas platí sotva 3-4. Zatímco v ČR je to naopak 7-8.. Nic proti ničemu a vše v dobrém, ale jakási finanční zodpovědnost + morálka jsou na SK o dost pozadu..
som slovak a ano mas bohuzial pravdu .celkove co sa tyka narodnej mentality tak za cechmi hodne,hodne pokulhavame…
Mám “rád” takéto zovšeobecňovanie bez argumentov…
Finanční zodpovědnost – SR vyrovnaný štátny rozpočet a ČR v dobe jedného z najvyšších ekonomických rozmachov plánovaný schodok 40miliard Kč..
Národná morálka a mentalita -> hlava štátu reprezentujúca národ -> prezident ČR Zeman, prezidentka SR Čaputová… bez komentára..
Nikde žádný čísla, bral bych ji hned. Bezpečná a krásná.
Nikde žádný čísla, bral bych ji hned. Bezpečná a krásná.
Nikde žádný čísla, bral bych ji hned. Bezpečná a krásná.
Nikde žádný čísla, bral bych ji hned. Bezpečná a krásná.
Nikde žádný čísla, bral bych ji hned. Bezpečná a krásná.
Nikde žádný čísla, bral bych ji hned. Bezpečná a krásná.
Ještě jednou prosím!
Nevím no , mě to příjde jako zbytečnost :)
zbytocny je tvoj zivot..
Jo to vím už dávno :-D
alebo si len zaregistrovali nazov v celej EU aby na tom niekto neprazitoval a nerobil zle meno spolocnosti, viete niekto o nejakom financom produkte fungujucom v USA, aby fungoval v EU ?
Tu otázku si myslel ako vtip že?
Napr. VISA , Mastercard , Paypal, Apple Pay :)