Walter Isaacson je mezi jablíčkáři možná skoro tak známý jako například Craig Federighi či Jony Ive a to i přesto, že v Applu nepracoval a ani nepracuje. Jedná se totiž o muže, který má na svědomí suverénně nejpodrobnější životopis otce Applu, Steva Jobse, který na něm spolu s Walterem dlouhou dobu spolupracoval. A právě při této spolupráci zažil spisovatel celou řadu pozoruhodných situací, se kterými se čas od času na veřejnosti pochlubí. Nejinak tomu bylo i minulý týden v americké CNBC, kam byl spisovatel pozván kvůli odchodu šéfdesignéra Jonyho Iva.
Přestože je Jobsův životopis z pera Isaacsona považován za nejpodrobnější “mapu” života otce Applu, Walter v rozhovoru přiznal, že některé části psal takříkajíc s přimhouřenýma očima, jelikož se snažil vytvořit dílo plné relevantních informací bez jakýchkoliv “příkras” v podobě emocí, které by ve výsledku nebyly žádným přínosem. V životopisu tak chybí dle spisovatele například Jobsův názor na Tima Cooka z hlediska hardwarových produktů. Ten totiž nebyl úplně pozitivní. “Steve mi řekl, že je Tim Cook skvělý na vše. Po chvíli se na mě však podíval a hlesl, že produktovou osobou, která by byla schopná zahájit určitou hardwarovou revoluci, jaká se povedla Jobsovi s iPhonem, iPadem či Macintoshem, Tim není,” nechal se Isaacson v rozhovoru slyšet s tím, že jen u povzdechů nad Cookovou neproduktovou osobností Jobs mnohdy nekončil. Pří bolestech, které mu způsobovala jeho zákeřná nemoc, byl totiž podle spisovatele o poznání ostřejší. Jak moc však už neprozradil.
Jobsův pohled na Tima Cooka je velmi zajímavý i dnes, tedy osm let po jeho smrti. Při pohledu na novodobý Apple totiž musí být nejednomu jablíčkáři jasné, že se Steve trefil i tentokrát, byť ne zcela stoprocentně. Například AirPods či Apple Watch dorazily už za vedení Cooka a staly se hitem, avšak za takovou revoluci, kterou způsobil iPhone, je považovat zřejmě nelze. Na druhou stranu, vylepšení, která má mít Apple podle dostupných informací v plánu, by se mohla tato skutečnost poměrně snadno změnit. Otázkou ale je, do jaké míry by měl na této změně podíl Cook, jelikož se objevují zprávy o tom, že do vývoje produktů mluví jen velmi málo a spíše se zaměřuje na celkový chod firmy.
Apple i nadále vytváří úžasné produkty, každý rok nemůže prijít revoluční produkt, všechno chce svůj čas, Apple pro nás určitě chystá do budoucna spoustu skvělých novinek, o kterých se nám zatím ani nezdá.
Pane makaróne, videl ste uzasne zada iPhonu 11? Tak trochu opatrne so slovnikom :) este by si niekto pomyslel ze ste iovecka.
Iphone 11 ještě nevyšel, takže neviděl a nějaký render od Franty z Horní Dolní mě nezajímá. To vy tu ze sebe děláte pěkného hlupáka, když komentujete produkt, který ještě není na základě nějakého fake picture 😉
To sice nevyšel, ale zatím za poslední roky se uniklé rendery nakonec ukázaly pravdivými, takže osobně na 99% počítám, že tak bude skutečně vypadat. Kdyby to byl nějaký jeden únik od nějakého „Franty z Horní Dolní“ jak píšete, OK. Ovšem když jich unikne hromada včetně známějších zdrojů, které to také potvrdí, pak je již třeba se smiřovat s plotýnkovým vařičem. :)
No to nemá
Taky už to není revoluční společnost. Spíše konzervativně evoluční. To není kritika. Každému vyhovuje něco jiného.
Ahoj, již nějakou dobu tvrdím, že T. Cook je hlavní příčinou postupného pádu Apple a jeho produktů.
To jdou tvrdá data, tzn. holá skutečnost, ne kritika založená na domněnkach. To, co se děje s Applem v posledních letech, navíc s eskalujicim vyvojem, je alarmující.
A to je pro Apple a jeho portfolio zákazníků hrozící katastrofa.
Jobs to měl na jednu stranu jednodušší. Mohl přinášet do světa revoluční produkty, které ještě nikdo nevytvořil nebo vytvořil, ale nebyly zcela dotaženy.
Dnes je ten rozdíl skutečně znát. Apple chodí na trh se svými výrobky pozdě po ostatních, včetně aplikování nových technologií a celkově prostě pozdě reaguje. Design produktů je také horší, není to tak jednoduchý, čistý a líbivý design. Včetně horších konstrukcí či UI softwaru, který již opravdu není intuitivní. Což zase na jednu stranu chápu, protože se přidává více a více funkcí.
Vývoj hardwaru je velmi pozvolný, revoluce se nekonají. Kromě revolučního stojánku za 22741,-. A Apple knihy s obrázky produktů za 7000,-.
Jaké věci, které do té doby ještě nikdo nevytvořil, udělal jako první apple?
Tak lepší cit pro něco funkčního jemně vylepšit než vytvořit nedodělaný projekt typu Samsung Fold. 💁🏻♂️
Koupil sis ho? Ne. Ovlivňují tě nějak problémy samsungu? Ne. Budeš jednou používat skládací iphone/ipad s technologií samsungu? Ano. Tolik k věci, ty cite ;-))
Jako, iPhone X nebyl uplne nerevoluční, ale nic nenahradí iMac nebo první iPhone
Ano v minulosti to “bylo” jednodušší dělat něco wow protože se šuškanda a nápady co by šlo dělat zdaleka tak snadno nešířily mezi lidi. Kdyby se např “nespekulovalo” o “iGlass” nebo jak se to bude jmenovat a oni na tom dělali a pak to světu ukázali tak je tu wow a ta “revoluce” ale dnes je potřeba když se s “něčím” přijde říct.. jo makáme na tom a ten wow efekt už není. Nadruhou stranu oni to musej říct protože “zákazník” ,“akcionář” jde o $ a tak už všichni čekáme na ohebnej telefon a brejle atd a jde jen o to kdo to udělá dřív a jak….