Jak jistě mnozí z vás, kteří holdují japonským hrám víte, tituly přicházející ze Země vycházejícího slunce se často lokalizace nedočkají. Stejný osud potkal také povedené RPG SINoALICE od studia Yoko Taro, jenž v Japonsku vyšlo již před nějakou dobou. Naštěstí se iniciativy rozšířit hru na západě chopil Nexon, a aby počin náležitě propagoval, rozhodl se pro partnerství s neméně povedeným RPG NieR: Automata.
Pokud si říkáte, o co v NieR: Automata jde a proč na tuto hru tolik recenzentů a hráčů pěje ódy, nemusíte pro informace chodit daleko. Kromě líbivé grafické stránky a povedeného příběhu nabídl titul také unikátní level design, dosud nevídané nepřátele a bossy, které by mohla temná série Dark Souls závidět. SINoALICE není o nic méně pochmurné a nabídne výlet do tajemných pohádek, jež však nejsou tak docela příběhy určené dětským uším. Samotné vyprávění vás na kolena asi nedostane, ale hutná a vydatná atmosféra by mohla. Přece jen, východní hry se od těch západních přece jen liší a jednou z jejich předností je konec konců to, že dotahují věci do extrému.
Uvidíme, jak si titul na západě povede. Zatímco NieR: Automata si našla poměrně početnou fanouškovskou základnu, SINoALICE není zase tak známý pojem, aby přilákal nováčky. Ve své domovině hra slavila pořádný úspěch, ale mentalita hráčů z druhé strany polokoule je poněkud odlišná. Přesto se titul dočkal již milionu předběžných registrací, tudíž finální počet hráčů bude pravděpodobně mnohem větší. Tak či onak hra nabídne postavy 2B a 9S z NieR, jichž se budeme moci zhostit a vypořádat se s nepřáteli. Ostrého vydání se dočkáme 18. července a mikrotransakce budou nejspíše součástí. Nezbývá než doufat, že nebudou narušovat hru a Nexon to s nimi příliš nepřežene. Jak se vám zatím titul líbí? Je tento typ her pro vás, nebo dáváte přednost jiným žánrům?
„nepřátele a bossy, které by mohla temná série Dark Souls závidět“
blbost. tohle je naopak. Nier si bere příklad ze Souls level-designu a evoluje ho do otevřeného světa. Bossové a nepřátele nejsou nějak výjimeční v Automatě. Nejsilnější stránka Nieru je ale v kombinaci hudby, herní variability, visual artu a příběhu. Tahle kombinace dává prostor vyniknou filozofii hry, která je snad nejhlubší ze všech her historie. Je to existencialismus kombinovaný s dalšími školami a tenhle mix funguje na jedničku. Dostáváme typickou japonskou depku. Je to jedna z nejdůležitějších her historie stejně jako první Dark Souls. Pokud někdo nehrál Nier:Automata, tak pro mě není hráč. Peace!