Máme tu další den a s ním další statistiku. Tentokrát se jedná o graf spjatý s tržbami obou konkurenčních obchodů, App Store a Google Play. Pro druhé zmíněné tržiště se však jedná o poměrně smutnou zprávu, která hraje ve prospěch Applu. Obchod App Store totiž vygeneroval o 80 % větší tržby než konkurence a podle společnosti Sensor Tower, jež průzkum prováděla, drtivě nad Google Play zvítězil. Měření se vztahuje na období mezi lednem a červnem letošního roku.
Pokud byste si měli tipnout, který z obchodů má větší tržby, pravděpodobně byste zvolili Google Play. Neměli bychom vám to za zlé, Android konec konců využívá daleko více uživatelů a jeho fanouškovská základna je několikrát větší, než ta využívající iOS. Přesto však oproti předchozímu roku poskočily tržby App Store rovnou o 13.2 % na 25.5 miliard dolarů. Stejně tak se zvýšil i počet stažení a instalací aplikací, a to rovnou o 3 %. Co se obchodu od Googlu týče, ten utržil 14.2 miliard, avšak meziročně se zisky zvýšily o 19.6 %. Zároveň se Google Play dočkal 16.4% nárůstu stažení aplikací a ač App Store vede v celkových tržbách, Google má zase navrch co se instalací týče. Jedním z důvodů by mohl být fakt, že na Androidu je zkrátka více bezplatného obsahu.
Nicméně, je důležité se na statistiku dívat z širšího úhlu. Dohromady oba obchody utržily 39.7 miliard pouze z aplikací, což představuje 15.4% nárůst oproti loňskému roku. Z toho 29.6 miliard dolarů tvoří samotné hry, kde se čísla konkurentů alespoň trochu vyrovnala a zatímco Apple se může pyšnit zisky čítajícími 17.6 miliard, Google si odnesl 12 miliard dolarů. Uvidíme, jak se situace nadále vyvine. Jisté je, že v prémiovém segmentu týkajícím se placených aplikací dominuje jablečná společnost, ale v seznamu bezplatných položek v obchodu rozhodně vede Google.
ach jo to je zase porovnanie oba obchody a spoločnosti majú uplne iný biznis model vlastním obe platformy a veľa krát sa stane že apka od tohoistého vyvojara alebo štúdia je androide zdarma , opakujem obe spoločnosti prsacujú s uplne opačným biznis modelom
https://zive.aktuality.sk/clanok/138042/matka-google-vyrazne-zvysila-trzby-aj-zisk/ pri google sa do určitej miery vzdate určitých anonymných osobných dát a máte app zdarma asi tak
No ono se to má i tak, že jak vývojář zaplatím u Googlu JEDNORÁZOVĚ 25USD a mohu publikovat na Google Play.
U Apple musím platit ROČNĚ částku 99USD. Takže zatímco u Androidu to překousnu a publikuji free aplikace, u iOSu přemýšlím, jak to udělat, abych to každoroční „výpalné“ dostal zpátky.
To jsou neuvěřitelné bláboly lidí, kteří v životě nenapsali ani „Hello world!“.
1) Prosím o seznam těch super aplikací, které jsou na GooglePlay zadarmo a na AppStore se platí. Pokud je v nich reklama, nejsou zadarmo.
2) A pak ta věčně omílaná pitomost, že 99 USD ročně je strašlivá překážka, kvůli které statisíce chudáků vývojářů nedělají úžasné free aplikace pro iOS. Větší nesmysl v tomhle oboru je težké najít. Vývoj smysluplné aplikace trvá stovky až tisíce hodin. Nikdo, kdo do vývoje aplikace investuje tolik času, nevypustí z pusy něco tak strašlivě hloupého, jako že potřebuje dostat každoroční „výpalné“ zpátky.
Konecne nekdo s rozumem 🙂 a ne ti nad nim co psali za blabol 😃
o tom rozume pochybujem som si spočitral za cca dva roky naklady na apple strore a na google play použivam obe platformi dosť často apple store 48,30€ a google play 11,50€ na oboch mám totožné aplikacie aby som dosiahol rovnaký konfort použivania toto je fakt a navyše mám na androide aj zopár aplikácii ktoré nemajú v apple store žiadnu náhradu proste nenexistujú napr táto https://play.google.com/store/apps/details?id=com.farproc.wifi.analyzer&hl=sk čo je dosť škoda
jk001: v podstatě jsi napsal, že vyvíjet pro Android je na pendrek. Uživit se tím je 5x větší dřina, než na iOS.
Tragická vizitka pro bussines model Googlu
Neni to tak uplne pravda, jelikoz android, ma xkrat vic uzivatelu.
To je celkem logicke, Android ma vetsi zakladnu sw zdarma, protoze obsluhuje vetsi reklamni trh a tim se vyvoj SW zaplati.
Osobne mam na svem Androidu snad stovku aplikaci, z toho je placeny Sygic (ktery uz ted kdy jsou mobilni data za rozumnou cenu nepouzivam) a „Zbrojni prukaz“, vyukova aplikace pro slozeni zbrojniho prukazu za 49Kc, coz je vicemene forma prispevku na udrzovani one aplikace, hru Where is my Water a Where is my Perry, oboje 18 Kc za kus.
Pokom este Skoda Connect, aplikace je zdarma ale sluzba konektivity do auta (Skoda Kodiaq) stoji 999 rocne
Jinak vsecko ve free variante, obcas se nekde ukaze pruh reklamy.
Hromada detskych her, sluzby Googlu, Uber,Bolt, Taxify, idos, SW k tiskarne apod.
Ani nie 🙂