Apple Watch z dílny kalifornského giganta si pravděpodobně většina vás spojí s monitorováním vaší aktivity či notifikačním centrem na vašem zápěstí. Apple se však může pochlubit něčím, co mu může konkurence zatím jen závidět – precizním měřením EKG, tedy srdeční aktivity, díky které si mohou nejen uživatelé udělat perfektní obrázek o aktivitě svého srdce. V mnoha případech pak může tato vychytávka dokonce zachránit život, a to bez nutnosti jakýchkoliv dodatečných zařízení. O tom se přesvědčil lékař z amerického San Diega.
Lékař Tommy Korn se specializuje především na oči a problémy spojené s nimi, nikoliv však na srdce. Jednoho dne však uviděl v restauraci muže, který se mu nezdál už na první pohled zcela zdráv a proto se mu rozhodl zkontrolovat srdce pomocí svých Apple Watch, konkrétně pak pomocí EKG senzoru. Zařízení okamžitě zhodnotilo stav pacienta a závěr byl jasný – fibrilace síní. Jedná se o jednu z mnoha forem srdeční arytmie, kdy stačí sebemenší zakolísání a ohrožený člověk může zkolabovat nebo zažít srdeční selhání. O tom však muž vůbec nevěděl a dalo by se tedy říci, že mu hodinky mohly zachránit svým včasným odhalením problému možná i život. Obrovskou zásluhu však má na odhalení srdečního problému i všímavý lékař, který se rozhodl pacienta takto netradičně vyšetřit.
To, že Apple Watch zlepšují život uživatelů, tedy přestává být reklamním sloganem. Podobně efektivní je také aplikace Noise, tedy Hluk, která vás upozorní na nebezpečí příliš vysoké hlasitosti při překročení 90 decibelů. Ta se může úspěšně měřit i se specializovanými decibel metry a rozhodně neztrácí tempo. Uvidíme, jaká další využití hodinky od Applu ještě odkryjí. Jisté je, že v budoucnu budou dost možná fungovat jako samostatná jednotka bez nutnosti nosit s sebou telefon. To by značně zvýšilo jejich potenciál a kdoví, možná vám jednou bude obvodní lékař měřit EKG právě pomocí nich a nikoliv kardiografu. Využili byste této možnosti, nebo je podle vás nerozumné svěřit život zařízení, které k tomu není přímo určené? A zkoušeli jste již nějakou ze zmíněných aplikací?
Kdysi mi v Krkonoších při sněhové bouři zachránil život Samsung Galaxy S2, chcete o tom napsat článek?
Davidek
Predpokladam ze se Samsung tradicne sekl pri otevirani aplikace s navigaci na turu jste nesel a tim padem prezil.
Krasny pribeh. Zlaty Android.
daný popis sedí skôr na najnovšie verzie ios. Pred 3 mesiacmi som prešiel z iphonu na galaxy s10+ a nejako stále nechápem komentáre tohoto typu. Takéto komentáre môže pridávať asi už len mentálne zaostalý človek čo absolutne nemá prehlad. Z mojich skúseností nieje ios ani len trochu lepší ako android to platilo tak pred 5 rokmi. Odvtedy sa android výrazne zlepšil a ios výrazne zhoršil takže teraz sú na rovnakej úrovni.
Galaxy s2, ktery ma gps presnou asi jako ze ukaze se nachazime na zemekouli.
Tak dalo by se říct,že mu zachránili život?
Nebo zachránili život jak je to v nadpisu?
Kdyby všichni výrobci psali,že jejich pomůcky zachránili někomu život,tak by jsme nečetli nic jiného.
tak prece jenom ty „pomucky“ typu samsung galaxy s2 zadne alespon predbezne diagnozy schopne nejsou, takze bych to takhle nezlehcoval