Na bezdrátové nabíjení čekali jablíčkáři doslova roky. Apple jej však již naštěstí do svých iPhonů implementoval a my si tak můžeme technologii, kterou jsme mohli ještě donedávna závidět “androiďákům”, vychutnávat naplno. Bezdrátovou nabíječku z dílny Applu sice zatím neseženete, vybírat však můžete z obrovského množství různých produktů všech tvarů, barev, velikostí a technických možností. A právě jedna velmi pěkná bezdrátová nabíječka nám dorazila před pár týdny do redakce na recenzi. Jedná se konkrétně o model schopný dobíjet Apple Watch a iPhone současně, čímž se tak trochu přibližuje zaříznuté AirPower. Zanechme tedy úvodních formalit a pusťme se do jejího hodnocení.
Balení a technické specifikace
Pokud se pro nákup bezdrátové nabíječky 2in1 Charger od Devii rozhodnete, těšit se můžete na vcelku hezkou papírovou krabičku s jejím vyobrazením na horní a spodní straně. Po bocích pak naleznete přesné názvy produktu v několika jazycích, adresu výrobce, brandingy a základní technické specifikace. Do balení se pak dostanete vysunutím jejího středového dílu, který skrývá jak samotnou nabíječku, tak i manuál k jejímu používání. Nic víc, nic méně. Je to možná trochu škoda. Alespoň nabíjecí adaptér by totiž v balení určitě potěšil. Na druhou stranu, doma jich má každý z nás beztak spoustu a tak bych jeho absenci rozhodně jako katastrofu neoznačoval.
V krátkosti bychom se měli pobavit i o technických specifikacích této nabíječky. Jsou totiž bezesporu vcelku zajímavé. Podle výrobce pracuje produkt se vstupem 5V/2A a výstupem 5V/1A, přičemž iPhone dokáže nabíjet 7,5W a jiné produkty s podporou bezdrátového nabíjení, respektive standardu Qi, zvládne dobíjet až 10W. U Apple Watch se pak můžete těšit na 2W. Zřejmě nejzajímavější jsou však rozměry. Nabíječka totiž měří jen 15 cm x 6 cm x 1 cm, takže jsou zřejmě veškerá slova o tom, jak je malá, zbytečná.
Zpracování a design
Co se týče zpracování, není bezdrátové nabíječce Devia prakticky co vytknout. Jak už je totiž u této firmy zvykem, produkt je vyroben skutečně precizně bez jakýchkoliv designových nedostatků. Horní strana této sněhově bílé nabíječky je matná a zdobí ji nenápadný šedý křížek symbolizující umístění nabíjecí cívky pro smartphony a magnetická prohlubeň, která zase slouží k nabíjení Apple Watch. Boky jsou pak o něco málo lesklejší, ale stále je lze označit za matné. Na spodku naleznete šestici gumových protiskluzových nožek, díky kterým bude nabíječka na vašem stole ležet jako přibitá.
Přiznám se, že designově se mi tento produkt skutečně velmi líbí, jelikož jej lze bezesporu označit za minimalistický a tedy de facto i pro Apple a jeho produkty designované v podobném duchu slušivý. Zřejmě je navíc zbytečné si nalhávat, že se Devia při vývoji tohoto produktu neinspirovala u AirPower, kterou Apple představil v září 2017, aby ji mohl neslavně o rok a půl později poslat k ledu. O kopii 1:1 se tu sice rozhodně hovořit nedá, protože tvar naprosto shodný není a velikost také neodpovídá, přesto však věřím tomu, že kdo po AirPower v minulých měsících prahl, mohl by mu tento produkt alespoň částečně jeho touhy ukojit.
Testování
Bezdrátovému nabíjeni skutečně holduji a tak jsem byl na nabíječku od Devii skutečně zvědavý. Přeci jen, jedná se o poměrně levný produkt, který je však zajímavý jak svým designem, tak i technickými specifikacemi a tudíž může být pro mnohé jablíčkáře velmi lákavý. A jak si tedy nabíječka vede v běžném životě? Na můj vkus velmi dobře. Pokud jí totiž osadíte spolehlivým nabíjecím adaptérem, iPhone XS se z 0 na 100 % nabije za zhruba dvě hodiny a 20 minut. V případě Apple Watch Series 3, které jsem k testu nabíječky používal,se lze z úplného vybití na 100 % dostat za lehce pod dvě hodiny. Fajn je pak to, že se nabíjení v případě, že nabíjíte oba produkty zároveň prakticky nezpomalí (nebo jsem alespoň žádný rychlostní propad nezaznamenal) a hlavně pak to, že se nabíječka absolutně nezahřívá, čímž se mnohé levnější produkty tak úplně chlubit nemohou. Zjednodušeně by se tak dalo říci, že bezdrátová nabíječka od Devii dělá přesně to, co má, a dělá to zatraceně dobře.
Jedno malé rýpnutí si však přesto odpustit nemohu. Minimalistické rozměry nabíječky jsou totiž na jednu stranu výhrou, jelikož vypadá produkt na stole skutečně dokonale, na druhou stranu však i prokletím. Vzhledem k velikosti vnitřní cívky pro bezdrátové nabíjení je totiž vždy třeba iPhone položit na podložku velmi přesně – tedy tak, aby byl střed zad zhruba na křížku. Jakmile však iPhone položíte bokem, byť třeba jen mírně, bezdrátové nabíjení se nezaktivuje. Pokud tedy stejně jako já odkládáte telefon na nabíječku večer již v polospánku, mohli byste mít po ránu nemilé překvapení. Jak už jsem však psal výše, je to de facto daň za rozměry, kterou zkrátka musíme zaplatit. Je však dobré s tím při nákupu počítat.
Resumé
Jak tedy nabíječku ve výsledku zhodnotit? Vcelku jednoduše. Je velmi hezká a funguje bez problému. Potěší u ní detaily typu protiskluzové nožky či nulové přehřívání, zamrzet může naopak absence nabíjecího adaptéru. Za sebe bych vám tento produkt určitě doporučil. Pokud totiž milujete minimalistický design a holdujete zároveň bezdrátovému nabíjení, myslím, že hezčí a funkčnější kousek na trhu hned tak nenaleznete.
Slevový kód
Ve spolupráci s iPouzdro.cz jsme si pro vás opět připravili slevový kód, který můžete na tuto nabíječku uplatnit. Stačí při objednávce zadat kód (bez uvozovek) „bezdratu20„ a 20 % z ceny bude odečteno. Sleva platí do 19. června 2019, a proto určitě neváhejte a uplatněte jej co nejdříve.
Produkty Canvaslife můžete zakoupit buď z odkazu výše a nebo přímo na prodejně iPouzdro.cz – Vyšehradská 27, Praha.
Vypadá dobře, ale umí nabíjet i Air pods 2?
Dobrý večer, ano. Nabije vám vše, co podporuje Qi. AirPody 2 tedy nejsou problém.
To víte = zkoušeli jste, nebo je to teorie? Některé nabíječky (i drahé!) mají s AirPods problém (např. Mophie, Zens).
AW4 také umí nabít?děkuji moc za odpověď
AW4 jsou jasné, ty jsou na QI standardu 100%, ale AW0 a 1?
AW4 nejsou Qi!!! A spousta nabíječek, které AW2 nebo 3 nabijí, naopak AW4 nenabijí.
Wizard ma pravdu, hromada nabijecek co nabiji AW 1-3 nenabiji AW4.
Nikde jsem nenašel odpověď, takže mi jdete do rány – opravdu AppleWatch nemá standard QI?
Ptám se proto, protože pokud budou mít nové iPhony reverzní bezdrátové dobíjení, budou existovat varianty s QI (pro ty co mají AirPods) a nějaký jiný standard pro ty, co používají AppleWatch?
Izzy!: AW používají proprietární implementaci (nejspíš) Qi upravenou Applem. Na normální Qi nabíječe AW nenabijete. AW4 navíc nenabijete na většině neoriginálních nabíječek, se kterými předchozí AW fungovaly.
Jedna jediná vec im aj podobným variantom chýba – možnosť odpojiť kábel. Bol by to taký problém pridať tam usb-c konektor?
mam ZENS Dual Aluminium Wireless Charger, ktory ma DC jack konektor na napajanie a som rad, ze to nie je USB-C.
Nabíječka zajímavá. Ale škoda, že není fotka nabíjení hodinek s provlékacím sportovním řemínkem. Zajímalo by mě, jak to řešit. Jestli řemínek strkat pod nabíječku a pak se bude celá kejvat nebo jestli při každém nabíjení řemínek sundavat? Trochu nedomyšlené v tomto směru.
Otočit řemínek, netřeba sundávat.
Nabíječka k ničemu, nabíjí pomalu a apple watch se pořád přihlašují a pískají.
recenzím dělaným za/pro prachy se nedá věřit, obzvláště pak zde… napálil jsem se už zde taky s jedním HDMI adaptérem :-(
Tak je tomu skutečně tak. Nabíječku jsem zakoupil a AW 4 se neustále odpojují a připojují, čili nepoužitelné a vracím.
Mám ji doma a nevím jestli to otevřít nebo poslat zpátky. Zkoušel někdo nabíjet AW4 nebo Airpods 2? Díky.