Laurene Powell Jobs, vdova po zakladateli Applu Stevu Jobsovi, patří v současnosti mezi nejbohatší ženy na světě. Po smrti svého manžela v roce 2011 zdědila jeho jmění v podobě podílu ve společnostech Apple a Disney a její čisté jmění činí podle magazínu Forbes 20,7 miliard dolaru. Laurene Powell Jobs v současnosti působí jako ředitelka společnosti Emerson Collective, kterou také založila, a je považována za velmi vlivnou filantropistku.
Kariéra v Goldman Sachs
Lauren Powell se narodila 6. listopadu roku 1963 ve West Milford ve státě New Jersey. Úspěšně absolvovala univerzitu v Pensylvánii v oboru ekonomiky a politologie a po své promoci v roce 1985 strávila tři roky prací na Wall Street jako stratég pro obchodování ve společnosti Goldman Sachs. V roce 1991 získala Laurene ještě titlu MBA na Stanford Graduate School of Bussines.
Osudové setkání na Stanfordu
Psal se rok 1989. Lauren byla studentkou na Stanfordu a před jednou z přednášek zapředla hovor s mužem, sedícím vedle ní. Postavil se a představil se jako hostující přednášející – Steve Jobs. Ještě ten den Jobs vynechal důležitou obchodní večeři a pozval Laurene na první schůzku. V jednom ze svých životopisů Jobs popisuje, jak seděl v autě a přemýšlel o tom, zda by se – pokud by se jednalo o poslední večer jeho života – rozhodl pro večeři, nebo pro rande s Laruene. „Běžel jsem přes parkoviště a zeptal se jí, zda by šla se mnou na večeři. Řekla, že ano, šli jsme do města a od té chvíle jsme byli spolu.“
Yosemitská svatba
O dva roky později, 18. března 1991, se Lauren a Steve vzali. Obřadu předsedal budhistický mnich Kobun Chino Otogaw a celá svatba se odehrála v hotelu Ahwahnee v yosemitském národním parku. V září téhož roku se manželům Jobsovým narodil syn Reed, v letech 1995 a 1998 přišly dcery Erin a Eve.
Dědictví
Ztráta manžela byla pro Lauren pochopitelně jednou z nejbolestnějších životních zkušeností. Uvedla, že jako muže a otce ho jeho rodina postrádá každý den. Jobs po svém odchodu zanechal rodině své jmění včetně podílů ve společnostech Apple a Disney. Z Laurene se tak stala třetí nejbohatší žena Spojených států a pátá nejbohatší žena světa.
Zakládání firem
Počátkem devadesátých let minulého století založila Lauren Powell Jobs společnost Terravera, specializující se na přírodní stravu a vývoj organických materiálů. Po narození dětí nicméně z vedení firmy odstoupila a rozhodla se více věnovat rodině. V roce 1997 pak Lauren založila neziskovou organizaci College Track, která se postupně rozrostla do celkem devíti sídel v Kalifornii, Coloradu a Louisianě.
Společenská angažovanost
Své tituly z podnikání, ekonomiky a politologie využívá Lauren v praxi i ve společnosti Emerson Collective, kterou založila v roce 2004. Organizace, pojmenovaná po Waldo Emersonovi, se zabývá otázkami společnosti a životního prostředí, ale například také vzdělávání. Za pomoci grantů a investic chce Emerson Collective zlepšit moderní vzdělávání prostřednictvím technologií.
Vzdělání i životní prostředí
Lauren Powell Jobs je v současné době také politickou aktivistkou a filantropistkou. Zasazuje se především o reformu vzdělávání a spustila vlastní projekt na podporu středních škol s novým pojetím výuky. Je členkou představenstva Conservation International a the Council on Foreign Relations a zakládající členkou Climate Leadership Council.
Láska ke sportu
Lauren je celý svůj život nadšenou sportovkyní i sportovní fanynkou. Není tedy divu, že v říjnu roku 2016 odkoupila 20 % Monumental Sports & Entertainment, vlastnící Washington Wizards, Washington Capitals, nebo třeba WNBA Mystics.
Konec jednoho partnerství
Lauren Powell Jobs měla v plánu uzavřít v rámci své organizace Emerson Collective partnerství se spisovatelem Leonem Wieseltierem, a to za účelem vytvoření nového magazínu s názvem Idea. Lauren však jednání o partnerství ukončila ještě předtím, než stihlo být uzavřeno. Důvodem bylo Wieseltierovo údajné „nevhodné chování v minulosti“
The Atlantic
Koncem července roku 2017 Lauren Powell Jobs, respektive Emerson Collective, odkoupila majoritní podíl v magazínu The Atlantic. Při této příležitosti vydala prohlášení, v němž The Atlantic chválila za jeho schopnost přinášet mezi všechny lidi rovnost, bránit americké myšlenky a oslavovat americkou kulturu a literaturu.