V roce 2018 byla na společnost Apple podána žaloba, týkající se iMaců a MacBooků, vyrobených po roce 2013. Předmětem žaloby byla absence prachových filtrů. Kvůli ní se podle žalující strany do počítačů snadno dostával prach a další nečistoty. Hromadění těchto nečistot se posléze stalo příčinou zpomalování i selhávání počítačů, prach a další cizí částice se ale našly i pod displejem, kde způsobovaly tmavé skvrny. Apple se proti obvinění zkoušel odvolat, odvolání ale bylo minulý týden zamítnuto kalifornským soudem.
Soudkyně Lucy Koh, která měla případ na starosti, mimo jiné uvedla, že odvolání Applu bylo zmatené a „nemotorné“, a to natolik, že jeho součástí muselo být dvoustránkové shrnutí. Soud nakonec prohlásil, že není v jeho silách analyzovat návrh Applu na odvolání. Soud vzhledem ke zmatečnosti celého případu rovněž požádal zúčastněné strany, aby každá vybrala jen po pěti důvodech žaloby. U případů tohoto rozsahu se jedná o vcelku běžnou praxi, ke které bylo přistoupeno například také ve spolu Apple vs. Samsung.
Obě strany mají čas rozhodnout se o dalších krocích do 19. června, kdy se koná další jednání ohledně celého případu. V žalobě se mimo jiné tvrdí, že Apple svým odmítáním odstranit zmíněnou vadu nepřímo nutil zasažené zákazníky podstupovat opravy za stovky dolarů, a že by měl uživatelům uhradit veškeré náklady, spojené s absencí zmíněných filtrů.
Mozem len potvrdit, ze tento problem na iMacoch je.
To i já, hlavně kvůli přehřívání karet z iMaců z roku 2011, mě se po roce začaly tvořit tmavé skvrny v displeji, původně jsem si myslel, že na skle, ale po videích z Youtube a řešení v podobě rozebrání matrice displeje a vyčištění odrazové plochy to bylo v pohodě, ale lajzněte si tozebrání displeje :/ Dělalo mi to přesně na těch místech, kde se pod tím nacházela GPU a heatsink.
Očekával bych poněkud ilustrativnější sadu obrázků. No nic no. :(