Společnost Huawei se rozhodla Android ve svých smarpthonech nahradit vlastním operačním systémem. Důvodem je zejména embargo, které bylo na Huawei a jeho výrobky uvaleno ve Spojených státech. Společnost Google již dříve oznámila, že s Huawei rozvazuje veškeré dohody. Aktualizace OS Android ve smartphonech značky Huawei budou nicméně probíhat až do 19. srpna.
Společnost Huawei si v Evropě nechala zaregistrovat patenty na jména Ark OS, Huawei Ark Os a Huawei Ark. Názvy si podle serveru WinFuture nechal Huawei patentovat již v březnu. Vypadá to tedy, že firma Huawei již tehdy tušila, co se v budoucnu bude dít. Internet již oblétly screenshoty údajného operačního systému, jehož vývoj je podle všeho zatím ještě v plenkách. Smartphony s Ark OS budou sice podporovat některé aplikace pro Android, s Google Play Store ale nebudou kompatibilní.
Na jednom ze screenshotů si můžeme všimnout zmínky o „Android Green Alliance“. Jedná se o skupinu, tvořenou společností Huawei a dalšími čínskými firmami, jako je Tencent nebo Alibaba. Cílem skupiny je vyvinout standardy pro kvalitu a design aplikací, vytvořených pro operační systém Android.
Ze screenshotů lze jen těžko usuzovat, jak bude finální verze operačního systému pro smartphony Huawei vypadat, a už vůbec nelze předpovídat, do jaké míry vývoj vlastního operačního systému značce pomůže. Jak vidíte budoucnost Huawei vy?
Jen to tu odložím 😁
https://www.huaweimatters.com
Nooo moc mi to teda neříká, těžko si na tohle člověk udělá obrázek ;) ! Přínos článku nula ! Takhle to oddělení můžem rovnou zavřít !!!
abys nezemrel blbej
myslim ze pro uzivatele applu je prinos velky jako spusteni apple pay pro uzivatele androidu =D
Svůj názor na Android už jsem několikrát prezentoval a udělám to znovu.
Nikdy bych si nepořídil šmírácký systém který se zabývá a vydělává na tom že prodává údaje o svých uživatelích.
Vzhledem k tomu že se čím dál tím víc mobilní telefony a nositelná elektronika zaměřují na zdraví svých uživatelů tak se může lehce stát a je to otázka času kdy se vám řekne vaše banka kde budete žádat o hypotéku že máte náběh na kornatění tepen a žádnou hypotéku nedostanete a nebo dostanete pouze na 5 let protože třeba nejste zdravotně až tak způsobilí.
Taky se může stát že vám pojišťovna řekne že vás nepojistí protože se zdravím nejste úplně v pořádku případně že máte špatné stravovací návyky které jsem mimochodem také dají na mobilním telefonu monitorovat a tudíž jste pro ně rizikový klient.
Nevezmou vás do práce protože si firma koupí o vás veškeré údaje a zjistí že máte špatné stravovací návyky a tudíž byste mohli být často nemocní a firmě byste se nevyplatili.
To že vám to tyto instituce řeknou bude spíš zázrak. V realu to bude tak že budete zamítnuti ani se nedozvíte proč ale budou to tyhle důvody protože tyto a další instituce budou informace o vás kupovat.
Takovýhle případů kdy se bude monitorovat přes telefon úplně všechno bude víc a víc. Android je prodáváním těchto informaci už teď na prvním místě.
Pořídit si Android může jen hloupá a nebo nezodpovědná osoba. A Huawei tohle šmírování posunul na level absolutně nejvyšší.
Doporučujem lekára. Musíte mat smutný život ak strácate tak vzácny čas paranojou. Je to diagnoza ako každá ina, ale neodkladajte to. To len dobrá rada na vaše názory.
Jedine ale ak by ste pracoval v NASA, aby Vás matrix android špehoval. :) a odovzdal to poisťovni a bankám :) :) pobavil ste veď ste expert a máte podložene informácie čo robí Huawei. Ach jaj …..
Jozef
Pokusím se vám popsat realitu a ne paranoiu. Pokud byste se trochu zajímal o to jakým způsobem to už teď! funguje v Číně tak budete vědět že už teď se tam sbírají nazvu to morální kredity nebo statusy.
Pokud nemáte dostatečný kredit ve společnosti který sbíráte tím jaké máte zaměstnání kde se pohybujete s kým komunikujete na jaké úrovni jako loajální jste vůči státu vůči představitelům státu a tak dále a tak podobně tak pokud nemáte dostatečný kredit tak nemáte resp. ztrácíte přístup k určitým věcem.
Například: nemůžete si koupit jízdenku na vlak letenku samozřejmě taky ne. Vaše děti nemohou studovat. Máte omezený přístup do kina koncertních hal apod. Pokud se s někým jdete seznámit tak vaše potencionální partnerka zkoumá jaké postavení máte ve společnosti právě pomocí těchto kreditů a pokud nemáte dostatečný počet těchto kreditů tak jste během chvíle na okraji společnosti.
A tohle šmírování a poskytování informací začíná právě u mobilních telefonu kde se zkoumá s kým komunikujete a hlavně o čem! pokračuje to přes vašeho zaměstnavatele a tak dále a tak dále.
A Huawei Jako firma kterou podporuje vládní mocenská struktura je v dodávání těchto informací nejdál.
A jedna důležitá věc. Já neříkám že Android bude dodávat pojišťovnám a případně bankám informace. Já říkám že tyto instituce si ty informace od Androidu koupí.
Pochopím že kupříkladu slovenský bača se o tohle až tak nezajímá ale pokud máte alespoň základní povědomí o bezpečnosti jako takové tak na tohle musíte při nákupu telefonu brát zřetel.
Doktor ti preci rikal brat 2 tabletky denne a ne si to plest s lentilkama :))))))))))
Tohle si ulozim jako blabol roku!!!
Na systému popisovaném FruFru Čína naprosto otevřeně pracuje a v některých oblastech jej už zkušebně závádí. Výsměch je možná odpověď, ale bohužel svědčí o ignoranci.
Vzhledem k nulovým kontrolním mechanismům v Číně je pak otázka, co plánují zavést (případně už zavádí) aniž by o tom kohokoli informovali.
Paranoia vůči Huawei i Google je IMO zcela na místě, nicméně pokud budou existovat uživatelé, kteří s radostí sdělí cokoli komukoli, o chleba se tyto firmy rozhodně bát nemusí.
Tam je právě kontroli až moc, ze strany státu. Stát přímo navádí a odměňuje obyvatele, když nahlásí poklesek někoho jiného. Třeba duchodci sedící na křižovatce a zapisusíjící do deníčku, co a koho vidí dělat špatně je běžný obraz dnešní Číny.
A ty si opravdu myslis ze az se to v Cine rozjede (zatim tam maji nejaky testovaci rezim) tak stat umozni nekomu pouzivat jiny telefon bez spehovani :D
Nevim „co robi Hauwei“, ale vim, co se da delat s processingem velkych dat z ruznych zdroju, at uz jsou to socialni site, nebo zaznamy o tvych transakcich platebnich karet nebo nakupu na „vernostni kartu v Bille“. A ver, ze jsou teprve na zacatku, zatim vsechny ty informace s naslednou agregaci vetsinou moc poradne vyuzit neumi…
Fru Fru ako si dopadol u doktora? :D pobavil ma tvoj príspevok :D a to som si myslel že budem mať ťažký rozbeh v pondelok v práci :D
Miso a spol – je vidět jak naivní a důvěřiví lidé jsou. Již nyní banky v CZ používají metody, kdy hodnotí nejen profily na sociálních sítích, ale zároveň vyhodnocují za co a kolik utratíš. A to, že systém tvé banky koukne na tvůj účet a vyhodnotí, že nakupuješ například často v lékárně a za dost peněz je také pro banku varovným signálem a čím více podobných věcí banka zjistí, tím více se pak rozhoduje o tom, zda ti úvěr dá, nebo jak bude drahý. Ale věř si čemu chceš. To co popsal FruFru se již do značné míry děje dnes..
Drahy Miso, mas pred sebou jeste velky kus cesty, nez poznas, jak se dnes pracuje s informacemi. To vyse popisovane je jen extremni spicka ledovce, realita kazdeho dne je mnohem komplexnejsi. Zkus si zjistit, co delaji vsechny ty big data processing spolecnosti, k cemu vsemu a z ceho vseho berou zdroje dat a co vse jsou z toho schopni vysledovat a nasledne prodat zajemcum…
@FruFru bohužel máte pravdu je to naprosto smutné a ještě smutnější je pokud někdo nesouhlasí na základě svých neznalostí. Český národ je velmi tvrdohlavý stát a fascinuje mě, že někdo má pouze pocit a tím se snaží přesvedčit okolí, že to tak není ačkoli nemá žádnou zkušenost s danou situací a trpí totální neinformovaností!
FruFru ne ne :))))))))))))) Tak za tyhle dva prispevky si zaslouzis, aby Apple pridal tvuj ksicht do ios13 jako novy animoji :))))))))
A nebo se pletu a uz tam jsi?
Hej. Najpvr zacni citat a rozmyslat, keď začneš uražať niekoho. Ten system co tu bol popisovany je uz davna realita.
On už tam je, je to to animovaný lejno.
Google je americka firma ktera smiruje miliardy lidi a rozprodava jejich informace protoze proc ne? Radi jim je daji, hlavne kdyz budou mit kvalitni levne zarizeni.
Apple je americka firma ktera, s nadsazkou, prinasi spasu nam vsem kteri nechteji sdilet zadne informace a zatim se ukazalo ze muzeme mit do jiste miry v apple duveru.
ARK OS vidim jako neco mezi tim.
Huawei prodava spickova zarizeni s nizkou cenou a zatim neni duvod myslet si, ze by nutne museli prodavat nase data tak jako to dela google? A proc taky? Ze je v cine? Apple je taky v USA a neznamena to ze pracuje stejne jako google.
Ano, je tu jeste moznost, ze by huawei nebo i treba jen nejaky zamestnanec predaval informace cinske vlade, ale ruku na srdce…
Buh vi co delaji jednotlive mocnosti uz ted a pokud jde o obycejneho cloveka z evropy tak co to bude za informace? Jake sleduje porno? Co obedva? Jake ma rad filmy a kam chodi do prace a po praci? Dost mozna to budou mene cenne informace nez davate facebooku… zpravy, polohy, jmena pratel, chat…
Google žádné údaje neprodává, ale cílí reklamu. Za to mu firmy platí. Myslím, že by byli hloupí, kdyby prodávali to nejcennější, co mají. To si nechávají pěkně pro sebe. Líbí se mi, jak si tady jablíčkáři naivně myslí, že jsou s jabkem v bezpečí. No pokud nezapínají internet a nemají žádnou doinstalovanou aplikaci, tak možná.
Navic zatim co Apple v Cine vesele prodava, tak Google odtud odesel aby se nemusel prizpusobovat podminkam cinske vlady.
No já bych příspěvek FRUFRU zas až tak nezatracoval, minimálně to stojí za zamyšlení. Nic ve světě není jen černé nebo bílé, ale kdyby to bylo jen 15% toho co píše, tak to úplně stačí. Paranoia? úplně si to nemyslím. Orwella tu už v podstatě máme, i když před pár lety jsme se tomu jen smáli. Čína je se šmírováním vrchol žebříčku, my máme to štěstí, že žijeme v demokratičtější části světa. Ale co jsou to třeba cílené reklamy? Jen využití našich dat…
Já bych se FruFruovi nesmál. Android je skutečně šmírovací systém. Když to šmírování nepovolíte, tak jako byste ani neměli chytrý mobil. Např. aplikace požadují často oprávnění, které s danou aplikací nijak nesouvisí. Např. když aplikace kalkulačka požaduje přístup ke kontaktům, fotoaparátu, galerii, informaci o připojení Wi-Fi, o hovorech a mnoho dalšího, tak je to něco, co uživatel iOS těžko pochopí. Kalkulačku jsem si teď vymyslel jako názorný příklad, ale takových aplikací je tam skutečně mnoho a když to nepovolíte, tak nemůžete instalovat. V iOS to nepovolujete předem, ale až vás spuštěná aplikace požádá – což můžete aktuálně zvážit, jestli takovou konkrétní funkci aplikace chcete využívat a má to konkrétní oprávnění logický důvod. Samotný Google prakticky nemůžete používat, pokud nejste registrovaný. Schválně si zkuste gúglit anonymně, po chvíli vás to začne nutit odpovídat vybíráním padesáti obrázků a podobných kravin, na které nejde ani odpovědět. Tak se pak musíte přihlásit. Pokud nepovolíte, aby Google stále sledoval polohu, nemůžete používat aplikace třetích stran, u kterých polohu povolit chcete. Chete třeba použít navigaci nebo mapu, ale když jí chcete povolit sledování polohy, tak Velký Bratr Google vaši polohu sleduje, nemůžete totiž povolit sledování polohy jen pro tu aplikaci.
U androidu to apon muzes zakazat, ios to povoli samo :-) Jste opravdu tak naivni, ze si myslite, ze Vas ios nespehuje stejne?
Asi špatně čteš. Mám oba systémy, můžu srovnávat na rozdíl od tebe. Tak znovu. U Androidu musíš všechna oprávnění povolit před tím, než aplikaci vůbec stáhneš (nevím, jestli je to i u nejnovějšího androidu, má to být údajně jinak) a poveloní oprávnění jsou často absolutně nesouvisející s funkcí aplikace, viz příklad s kalkulačkou. V iOS při instalaci nic nepovoluješ. Ale když aplikace chce přístup třeba k foťáku, tak pak tě požádá a ty to povolíš nebo ne. Bez povolení aplikace funguje dál, ale nemůžesš s ní např. načíst QR kód. Ještě jsem nezažil, aby aplikace v iOS chtěla přístup třeba k informaci o hovorech, když její funkce nesouvisela s telefonováním.
Až na to. že to povolování oprávnění před instalací u androidu už dávno neplatí. Oprávnění se uděluje až se spuštěním aplikace jako na jabku.
Kéž by to tak fungovalo, jak píše FruFru. Kdo se stravuje špatně, měl by mít automaticky body z „kreditu“ dolů, nedostat hypotéku, nebo jen omezenou atd. Jak k tomu přijdeme my, co se o sebe staráme a zdravě jíme, sportujeme, atd.!? Jinak si nedělám iluze, že by nějaká firma data nezbírala, ostatně, dělá to i Apple! Otázka ale je, co vše zbírá a jak to používá. Ono jde zbírat data i anonymně…
Nechci tě tu urazit, ale po přečtení tvého příspěvku plného gramatických chyb spousta lidí nebude reagovat a tak tu budeš mít jen tento komentář.
Nič v zlom, len nemajte ilúzie že Huawei a nikto iný. Je na zamyslenie kričať ako Huawei je propaganda Činy a pritom veselo používaš Facebook , whatsap atd…
Huawei je len cielene PR. Sledovanie užívateľov dávno robilo a robí USA a prvé im sa prestalo páčiť že to iste začala robiť Čína.
Niekto to tu pekne napísal. Zlodej kričí na zlodeja :)
Hmmm. Jen je trochu rozdíl mezi komunistickou diktaturou v Číně a demokracií v USA.
Nemôžeš zrovnávať neporovnateľne. Fakt je ten že dokedy neprišlo USA s fatal zistením o Huawei všetko bolo v poriadku :) ste fakt tak naivný ?
Dnes využívá např. fa Partners u svého systému Twisto k výpočtu kredibility uživatele. Hodnotí se kolem 100 údajů včetně typu telefonu a jeho stáří, takže se dá čekat brzká expanze tam kam popisuje FruFru.