Apple je znám svým kupováním startupů. Tyto společnosti většinou koupí za nějakou přijatelnou částku a její know-how následně využije ke zlepšování svých produktů a služeb. Apple většinou o akvizicích příliš nehovoří, proto kupní ceny za podobné startupy jsou zpravidla pouze odhadem analytiků. Redaktorům CNBC se ale poštěstilo. Během Cookového každoročního setkání s akcionáři se povedlo redaktorům již zmíněné CNBC zlákat generálního ředitele technologickéo giganta na krátký rozhovor.
Tim Cook velmi příjemně překvapil. Dle jeho slov Apple v posledním půlroce zakoupil už 25 startupů. Poznamenal, že to dělá v průměru jednu akvizici každé zhruba dva až tři týdny. „Pokud máme přebytečné peníze, díváme se, jak je můžeme investovat. Získáváme vše, co potřebujeme, abychom dosáhli našich strategických plánů. Získáváme tedy jednu společnost zhruba každé dva až tři týdny.“
Cook poté poznamenal, že Apple tyto akvizice spíše neoznamuje, jelikož se jedná o malé společnosti a Apple hledá především talent a duševní vlastnictví. Některé akvizice jsou ale větší a rozhodně neuniknou pozornosti veřejnosti. V roce 2018 se jednalo například o Texture, Buddybuild nebo téměř všemi známý Shazam. Z minulých let nejde zmínit jinou společnost než Beats.
V letošním roce Apple koupil například společnost Laserlike. Její know-how spočívá v strojovém učení a následném vyhledávání informací na základě zájmů uživatele. Jedná se tedy o koupi, která možná časem dožene hlasového asistenta Siri k dokonalosti.