Apple se na své keynote věnoval pouze službám a nedošlo na oznámení žádného nového hardwaru. Nicméně i novinky v oblasti softwaru a služeb jsou velmi zajímavé a jednou z nich je Apple Card. Apple posouvá svou službu Pay na zcela novou úroveň a začíná se pohybovat v bankovním prostoru. Pojďme se tedy podívat, co vše se pod pojmem Apple Card skrývá.
Jako už mnohokrát v minulosti, i nyní se Apple snaží zcela změnit to, jak určitý produkt či službu vnímáme. Apple Card má změnit náš pohled na kreditní karty a samozřejmě bude reprezentovat hodnoty, které cupertinská společnost vyznává – jednoduchost, transparentnost a soukromí. Postavena je na základě oblíbeného Apple Pay, které se momentálně rozšiřuje do nových zemí a v Česku jsme se ho dočkali minulý měsíc.
Apple Card bude k dispozici ve dvou provedení. První bude digitální karta implementovaná přímo do vašeho iPhonu a ve druhém případě půjde o klasickou kreditní kartu vyrobenou z titanu. Ta nebude obsahovat žádné číslo, bezpečnostní kód ani podpis držitele. Pouze vytištěné jméno a logo Applu v krásném designu.
Navíc budete za každou transakci odměňováni. Každý den vám budou připsána 2 % z částky, kterou jste pomocí Apple Card v daný den utratili. A pokud se bude jednat o nákup přímo u Applu – ať už produktů nebo služeb typu Apple Music – budou vám zpět připsána 3 %. Je pouze na vás, jak s těmito penězi naložíte.
V telefonu také naleznete přehledné statistiky o tom, kolik peněz jste utratili a kde. Útraty se budou automaticky rozřazovat do několika kategorií od zábavy přes jídlo a pití až po nakupování oblečení. V případě, že uvidíte transakci a nebudete vědět o co přesně se jedná, stačí na ni kliknout a zobrazí se vám adresa místa a název obchodu, kde jste platbu provedli.
Apple slibuje, že služba Card nebude obsahovat žádné poplatky za používání, překročení limitu nebo pozdní splacení. Samozřejmě tím, že se jedná o kreditní kartu, musí každý uživatel počítat s tím, že budou nastaveny určité úroky v případě, že částku, kterou jste pomocí Apple Card zaplatili, neuhradíte včas. Detaily zatím společnost nezveřejnila. Za zmínku stojí že partnerem Applu je banka Goldman Sachs a peníze na vaše platby si tedy reálně budou zákazníci půjčovat od ní, nikoliv od Applu. Jako první se samozřejmě dočkají Spojené státy, a to už toto léto. Další země budou zřejmě následovat v budoucnu, ale Česko a Slovensko budou nejspíš čekat velmi dlouho. Domluvit podobnou službu s určitou bankou v každé zemi bude jistě složité, možná více, než Apple Pay.
Podle mě to funguje vlastně jako káždá jiná karta….. kreditku získáme v jakékoliv bance a cash back je vždy lákadlo na které namotávají…. jenže několik desítek procent zapomene, nebo cokoliv a je tam prostě klasický úvěr, který je pro banku velmi výhodný. Tato karta, jestli to chápu dobře, se mi nelíbí. Debetka je jistota :D
To je těm lidem co mají ty nový iPhony k hovnu ne?
proč?
Na co Apple karta, nebrečeli všichni, jak je na how-no nosit kartu a modlili se za Apple Pay v CZ a najednou tady zas brečí, že jak je ta karta super. Se lidi už proberte! BTW: není to náhodou jako v bance, ten cash-back – v konečném důsledku naprosto nevýhodný?! Něco podobného nabízela i Mbanka, ale po přečtení podmínek, hned člověk vychladl, ještě by na tom jeden prodělal….
To jste četl asi špatně (nebo se to od té doby změnilo, což pochybuji). Prostě zaplatíte za měsíc řekněme 15000 Kč. V bezúročném období splatíte a dostanete bonus 1% zpět (=150 Kč). Žádné výdaje nejsou (vedení je nad 4000 zdarma). K tomu dostanete nějakou asistenci a prodlouženou záruku na spotřebiče. Co vám na tom přijde nevýhodné? Apple dá místo 1% 1-3% podle typu platby a nebude to omezovat (mbank dá měsíčně max 200). Mně to teda nepřijde vůbec špatné.
Těžké nepochopení téma. Pls., začni od začátku.
Hodně zásadní a důležitá věc, když je Apple pay… Asi jako Air pods 2…😂🙈🙈🙈
Zdejsi omezenci, kteri se horko tezko naucili pouzivat debetku halekaji jak je to nevyhodne a kdesicosi.
Pritom kreditka muze byt skvely nastroj. Je ale treba se si naucit pouzivat a vyuzivat jejich vyhod.
Napr. V USA si pouzivani kreditky zvysujete kredit cloveka a tim padem pak napriklad budouci pronajimatel vi ze jste schopni platit najem, autobazar vic, ze vam muze prodat auto na uver atd atd. Spoustu kreditek tam nabizi sber mili pro letani atd atd.
Je potreba se trochu vzdelavat a ne jen halekat na diskusnich forech!
Ale u nás jsi s kreditkou automaticky dlužník, v tom je ten rozdíl. Banka ti skoro nedá ani hypotéku….
Jn, limit kreditní karty se automaticky počítá jako částka, kterou dlužíš
To už zpravidla neplati
Ti, kteri se horko tezko naucili pouzivat debetku halekaji jak je to nevyhodne a kdesicosi.
Pritom kreditka muze byt skvely nastroj. Je ale treba se si naucit pouzivat a vyuzivat jejich vyhod.
Napr. V USA si pouzivani kreditky zvysujete kredit cloveka a tim padem pak napriklad budouci pronajimatel vi ze jste schopni platit najem, autobazar vic, ze vam muze prodat auto na uver atd atd. Spoustu kreditek tam nabizi sber mili pro letani atd atd.
Je potreba se trochu vzdelavat a ne jen halekat na diskusnich forech!
Nemůžu než souhlasit. U kreditní karty si stačí pohlídat bezúročné období a všechno je v pohodě.
ak tomu chápem správne tak to bude fungovať na tom istom princípe ako funguje Twisto alebo sa mýlim? mesačne miniem koľko budem chcieť a na konci mesiaca budem mať zúčtovanie ktoré potom vyplatím zo svojho účtu či?
Vyborne napsano:
…Apple slibuje, že služba Card nebude obsahovat žádné poplatky za používání, překročení limitu nebo pozdní splacení. Samozřejmě tím, že se jedná o kreditní kartu, musí každý uživatel počítat s tím, že budou nastaveny určité úroky v případě, že částku, kterou jste pomocí Apple Card zaplatili, neuhradíte včas…
Si krapet odporuje ne? :-D
prečo by odporoval poplatok a úrok sú dve rôzne veci je to vlastne pôžička od banky s ktorou sa dohodol Apple a bude to asi tak bežný limit úrok X prekročený limit bude úrok Y ktorý bude radovo a násobne vyšší , štadartne to banka rieši dne tak že je aj poplatok za prekročenie limitou + úrok za prekročenie Apple sa rozhodl ísť len cestou úroku o ktorom však dnes nič nevieme a to je kľúčový údaj aspoň pre mňa pri výbere bankovej služby hlavne že tento údaj chýba ale prezentácia bola pekná nie
Karta od Goldman Sachs, tak to díky nechci.
Jak se bude platit kartou na internetu když na ní nejsou žádné čísla a údaje??
odhadujem že to pôjde len na zariadeniach apple cez apple ID niečo podobné ako apple pay na webe