Od představení nejnovějšího iMacu Pro vkládá Apple do všech svých nových počítačů speciální bezpečnostní čip T2. Ten se externě stará o zabezpečení vašeho Macu a dokáže být hned v několika ohledech velice nápomocný. Díky němu dochází například k nejbezpečnějšímu ukládání dat z Touch ID a poskytuje podporu pro šifrované úložiště a zabezpečené spouštění. Čip nadále dokázal vylepšit FaceTime kameru, která právě díky jeho implementaci mapuje daleko lépe odstíny, přesněji zvládá expozici a při rozpoznávání obličejů dokáže doladit bílou barvu. Někteří uživatelé se však setkávají s problémem, kdy čip Apple T2 způsobuje problémy v případě, kdy zapojí profesionální audio příslušenství přes USB nebo Thunderbolt.
Stále více uživatelů zejména z řad profesionálních zvukařů si u počítačů s T2 čipem stěžuje na neočekávané odpojení jejich audiopříslušenství, prskání a další podobné problémy. Tato chyba byla dle uživatelů Redditu a Apple fóra dosud zaznamenána u příslušenství značek jako Apogee, Focusrite, Native Instruments, Yamaha, RME a MOTU. Nejčastěji se s problémem potýkají zařízení připojitelná přes USB. Pokud je zařízení připojeno přes Thunderbolt, funguje daleko lépe, avšak ani tento konektor není stoprocentní zárukou bezproblémového chodu.
Čip Apple T2 nalezneme také v nejnovějším MacBooku Air:
Pro profesionály v oblasti zvuku je kvůli tomu Mac nevhodným zařízením pro nahrávání a například živé vysílání je kvůli tomuto problému téměř neproveditelné. V současné době není ani jasné, kolik zařízení je problémem postiženo a neexistuje žádný dokument, v kterém bychom nalezli přesnější vysvětlení.
Není tomu poprvé, kdy Apple T2 způsobuje problémy. Již v minulosti jsme se setkali s problémy se samotným jádrem, neúspěšnou instalací systému Mojave a v poslední řadě velmi kontroverzní téma – neschopnost opravit Mac v servisu třetí strany. Snad se tedy podaří alespoň tento problém vyřešit pouhou softwarovou aktualizací a to už v dohledné době. Macy s T2 čipy totiž rozhodně nejsou levnou záležitostí a podobná omezení jim rozhodně nesluší.
No proste apple.
Co dodat…
no uz len dodat, ze windows a s nim vsetci vyrobcovia HW ani netusia, ze nejake chyby na svete existuju…
Oblast pro audio a video bola este posledna basta Mac, kde to (nie vzdy, ale vacsinou) spolahlivo fungovalo (a uzivatel nemusel riesit problemy s latenciou a stabilitou zvuku a videa).. teraz uz naozaj nebude dovod kupovat predrazeny kram s nahryznutym jablkom a financovat prihriate emoji.. gratulujem sudruhom v Cupertine, a teraz sup rychlo navrhovat dalsie prihriate emojiii, aby co bolo dat do dalsej verzie Mac OS a iOS!
iBEEE a co ze?
Protože nepoužívají Apple. :D
a pritom staci si koupit “normalni” pocitac ;)
Ano staci, ale to este neznamena, ze v nom nebude o 100 problemov viac…
no, znamená :-)
iBEEE a co kde? popis
budete platit jasný? chceme bejt zase nejbohatší. s úctou vás tim kuk
Ten cip tam neni proto aby sifroval data a vylepsoval video a zvuk. Je tam aby to fizloval.
Proč se sem kopírují témata z Jablickare?
Mohu vidět odkaz na článek z Jablíčkáře?
Myslím to obecně ale dal jsem to pod novej článek, aby jste si všimli. Vždy je něco na jablickari a do hodinky tady.
není jablíčkář náhodou pod stejnou „vlajkou“?
„Čip nadále dokázal vylepšit FaceTime kameru…“ – Tak na novém Retina Airu se mu to teda zatím úplně nepovedlo, kvalitou je kamera horší než na MBP z roku 2010, a to je v roce 2019 dost smutný…