Již od nepaměti platí, že jablečné produkty patří mezi nejbezpečnější na světě. Operační systém iOS je dokonce natolik uzavřený, že ani americká FBI se do něj není schopna dostat a v minulosti po Applu požadovala přítomnost zadních vrátek – k čemuž naštěstí nedošlo. Pokud se dostanete do situace, v které ztratíte svůj iPhone, můžete ho jednoduše zamknout pomocí svého iCloud účtu a funkce Najít iPhone. Jak se ale zdá, i s tímto si nejrůznější zloději a hackeři dokáží poradit.
Dle portálu Motherboard k tomu využívají zloději hned dva způsoby, ve kterých dokáží být neskutečně kreativní. Místo využití hrubé síly, kdy například oběť donutí ihned při krádeži k odhlášení z iCloud účtu, se snaží spolehnout na sofistikovanější postupy. Mezi ty bychom mohli zařadit využití falešné účtenky, která stojí asi 3 500 korun, či zakoupení takzvaného phishing kitu, který je přesně připraven pro začátečníky kriminální kariéry a vyjde vás průměrně na 1 700 korun. V případě falešné účtenky stačí zloději dojít do Apple Storu, zamávat účetním dokladem a tvrdit, že zapomněl své údaje od iCloud účtu, na kterém si předem iPhone zamknul.
Koncept iPhone XI od ConceptsiPhone:
Za celou dobu fungování těchto kriminálních postupů vznikla poměrně velká komunita zlodějů, kteří si především skrz aplikaci Telegram sdílejí nejrůznější tipy a triky. Do jedné skupinové konverzace se dostali taktéž redaktoři portálu Motherboard, kde každým dnem dochází k šíření těch nejrůznějších triků, jak za pomoci sociálního inženýrství, tedy způsobu manipulace lidí za účelem dosažení určitého cíle pro vlastní obohacení, získat téměř vše potřebné pro kompletní odblokování iPhonů.
Některé internetové portály dokonce nabízejí přístup do interních systému Applu, v kterých můžete zjistit stav daného zařízení – zdali je aktivní funkce Najít iPhone a v jakém stádiu se telefon nachází (ztracený, odcizený, „čistý“). Jejich cenová výše se pohybuje okolo 4 500 korun. Naštěstí spousta z těchto portálů je pouhý podvod a ve skutečnosti se k datům o telefonech jen tak někdo nedostane. Obrovský problém však můžou tvořit zmiňované phishing kity, díky kterým mohou samotní uživatelé omylem sdělit své heslo přímo útočníkovi například přes falešný mail. Někteří útočníci dokonce tvrdí, že získali přístup k iCloud účtu po pouhé konzultaci s online podporou. Jestliže jsou tato tvrzení pravdivé se určit nedá, jelikož se šíří pouze prostřednictvím kriminálních skupin.
Jak tedy můžete sami vidět, už dávno neplatí, že se krást uzamčený iPhone nevyplatí, jelikož jej je možné prodat pouze na náhradní díly. Vynalézavost zlodějů totiž nezná mezí a s trochou šikovnosti při tvorbě falešné účtenky se bez větších problémů dostanou i do něj.
to jde u nás také a zadarmo už několik tel, stačí pracovat v obchodu a vytisknout si kopii účtenky což jsem i dělal
Bohužel ani Face ID není dokonalé. Telefon odemkne jiná osoba, která vůbec v nem nema nastavené svůj účet a ani Face ID. Docela se tím bavime🤔 a zároveň bezpečnost není 100%. Podívá se na telefon a po něm je odemčený.
To bych chtěl vidět
Mě když se na telefon dívá někdo jiný, tak ho faceID uzamkne a musím použít kód.
A zkoušel jste Face ID v iOSu?
Blbost nad blbost.
sprosty troll žebrák s androidom ….ukaz to nazivo ako mi odoknes iphon s inou tvarou —
blokujte trolov žebrák ..načo sme chodiš
Tomu s tou účtenkou se mi moc věřit nechce. Nevěřím, že by apple odmekl telefon na základě účtenky.
Já myslel, že zařízení uzamnčené icloudem je nadobro ztraceno a není možné jej nijak ani na základě účtenky odblokovat. Viz případy zamčených zařízení po něčím úmrtí. Jak to tedy je?
No já jsem se o to dost zajímal, když se to stalo zákazníkovi a nemohl telefon odmknout. Musel doložit originál fakturu z obchodu, APPLE to dlouho prověřoval a snad nakonec byl telefon odblokován.
Ale to, že stačí falešná účtenka je pitomost. APPLE přesně ví, kdy a kde se telefon prodal. Tedy pokud to jde přes nějakého překupníka, pak to rozhodně nepovolí.
To se týká jen telefonů z AS a od autorizovaných prodejců.
pokial viem tak sam apple vyhlasuje ze nema pristup k icloud uctom.tak ako vie poskytnut udaje aj v pripade umrtia ako to asi tu tiez bolo popisovane.niekto tu tara sprostosti asi.zrejme je tu nejaky bulvarny redaktor.pretoze tych bulvarnych a udajnych informacii je tu neurekom.seriozna stranka by nemala uvadzat bulvarne a udajne informacie…
Tvrdíme snad ve článku cokoliv o odemykání iCloud účtů Applem, respektive k jejich zpřístupnění? Ne. Řeč je o odemčení telefonu, respektive jeho obnovení, díky kterému jej mohou zloději dále prodávat za vyšší ceny. Než začnete kritizovat, zkuste si ten článek přečíst ještě jednou a s porozuměním. Evidentně jste jej totiž nepochopil.
Řešil jsem zamčený telefon po smrti majitele s Apple a vůbec to není tak jednoduché, že by jim stačil jen doklad o zakoupení. Spolu s dokladem o zakoupení odesíláte vyplněný formulář a oni poté rozhodují zda je a nebo není možné telefon odblokovat (resp. opětovně přehrát).
Clanok su len kecy z nejakeho fora a prakticky nic sa nezaklada na pravde. S Apple podporou som riesil odblokovanie firemnych mobilov, su nakupene na firmu, teda mame ku nim vsetky doklady, odmietli to riesit.