Ráno jsme vás informovali o objevení obří chyby, která umožňovala přes FaceTime odposlouchávat volanou osobu ještě dříve, než vůbec hovor přijala. Tu sice Apple “vyřešil” okamžitým vypnutím serverů pro skupinový FaceTime a příslibem vydání brzkého updatu, nicméně mnoho uživatelů se stále ptá, zda toto opatření ze strany Applu pro zachování jejich bezpečností stačí. Stačit by sice mělo, pokud se však i přesto obáváte, že vás může druhá strana odposlouchávat, bude lepší, když si FaceTime do vydání bezpečností záplaty, která by měla dorazit v průběhu několika následujících dní, zcela deaktivujete. Jak tedy na to?
Postup je naštěstí naprosto jednoduchý a to jak na iPhonu, respektive iOS zařízeních, tak i na Macu. V případě iPhonu, iPadu či iPodu stačí, abyste navštívili Nastavení, v něm sjeli níže až k aplikaci FaceTime, tu otevřeli a pomocí posuvníku FaceTime deaktivovali. Od této chvíle se vám na něj na vašem iOS zařízení už nikdo nedovolá a stejně tak z něj samozřejmě nebudete moci volat ani vy.
Pokud byste pak rádi preventivně deaktivovali i FaceTime na Macu, postup je ještě jednodušší, než v případě iPhonu. Na Macu si totiž stačí aplikaci otevřít, ve stavovém řádku otevřít možnosti pro FaceTime a zvolit Vypnout FaceTime. Od této chvili je FaceTime na Macu neaktivní a platí to, co u iPhonu – nikdo se vám na něj nedovolá a totéž platí i naopak.
Jak už jsem psal výše, o své soukromí se obávat díky kroku Applu nemusíte – tedy, neměli byste. Pokud však po tomto přešlapu Applu zkrátka nevěříte, mohla by vám úplná deaktivace FaceTimu ulehčit na pár dalších dní život.
Deaktivací FaceTime, ale nejspíš přestane fungovat AirDrop. Alespoň jsem se s tím setkal u kolegy, kdy neměl aktivní FiceTime a my řešili proč mu nefunguje AirDrop i když logo bylo modré. Přijímat mohl, ale odesílat ne.
Facetime nie je potrebné vypínať.
Apple službu skupinové hovory deaktivoval: https://www.apple.com/ca/support/systemstatus/
Don’t worry.