V posledních měsících se s VPN roztrhl pytel. Pro svou větší bezpečnost jej totiž používat víc a víc lidí a já se jim popravdě ani příliš nedivím, jelikož sám občas po službě VPN sáhnu. Včera na našem magazínu vyšel článek, který se zabývá tím, proč bychom měli VPN vůbec používat. Proto vám tady nebudu vyjmenovávat všechny důvody, proč byste tak měli činit, ale ukážu vám 5 skvělých aplikací pro iOS, pomocí kterých se službou VPN můžete chránit i na vašem iPhonu či iPadu.
NordVPN
NordVPN možná znáte, i pokud vůbec nevíte, co je to VPN. Služba NordVPN se před několika měsíci velmi rozrostla, mnoho zahraničních YouTuberů ji nabízelo ve svých videích a všeobecně se díky velké marketingové kampani rozrostla. Pokud se rozhodnete pro aplikaci NordVPN, tak se můžete těšit na jednoduché ovládání, ale především pak na opravdu vysokou bezpečnost. NordVPN nabízí přes 5200 serverů v 62 zemích. Společnost sídlí na Panamě, která není v seznamu zemí, které sbírají, analyzují a sdílí informace o svých občanech. V jedná relaci můžete připojit až 6 zařízení na jednom účtě.
Cena je 329 korun za měsíc, 1450 korun za půl roku či 2290 korun za rok, mimo iOS je NordVPN k dispozici také na Mac, Windows, Linux a Android.
[appbox appstore 905953485]
ExpressVPN
Další velice známou VPN aplikací je ExpressVPN. Ta má k dispozici přes 2000 serverů ve více než 94 zemích po celém světě. Na jeden účet můžete připojit tři zařízení najednou a společně s NordVPN tvoří jedny z nejlepších VPN aplikací, které jsou momentálně dostupné.
Cena ExpressVPN je $6.67 měsíčně, pokud „odkývete“ 15 měsíční předplatné. Pokud byste chtěli ExpressVPN používat jen jeden měsíc, připravte is $12.95. Předplatné lze zakoupit na webu ExpressVPN. Pokud se službou nebudete spokojeni, můžete si do 30 dnů bez udání důvodu nechat vrátit peníze.
[appbox appstore 886492891]
TunnelBear VPN
TunnelBear VPN je aplikace, která je určená především na operační systém iOS, respektive na váš iPhone nebo iPad. Je určená především pro rodiny a nebo pro uživatele, kteří často cestují. TunnelBear VPN spolupracuje i se streamovacími službami, jako je například Netflix a zároveň můžete mít aktivních až 5 připojení. Oproti ostatním aplikacím nabízí TunnelBear menší výběr zemí, a to konkrétně (pouhých) 20.
K dispozici je bezplatná verze TunnelBear VPN, která má však patřičná omezení – například limitovaný přenos 500 MB dat. V aplikaci je k dispozici roční předplatné s 52% slevou za 1550 korun, měsíční předplatné poté vyjde na 269 korun.
[appbox appstore 564842283]
Goose VPN
Další skvělou a ověřenou možností je službaG Goose VPN. Jedná se o populární aplikaci, která je velice intuitivní a vhodná pro nové uživatele. Goose VPN má oproti jiným službám k dispozici o něco méně serverů a zemí na výběr. K dispozici je 77 serverů ve 27 zemí světa. Naštěstí je k dispozici trial verze, abyste zjistili, zda-li vám bude menší počet serverů a zemí vyhovovat.
Goose VPN je k dispozici ve třech balíčcích. První je limitován 50 GB přenosem dat za 69 korun. Poté je k dispozici neomezený měsíční plán za 309 korun. Popřípadě si můžete aktivovat neomezený roční plán za 1390 korun.
[appbox appstore 1122473789]
IPVanish
IPVanish je aplikace určena především pro naprosté začátečníky. Je velice jednoduchá na používání a disponuje skvělým a intuitivním uživatelským rozhraním. K dispozici je 1100 serverů ve více než 60 zemích. Jedinou nevýhodou je, že tato společnost sídlí ve Spojených státech – to sice pro obyčejného uživatele nemusí být hrozbou, avšak pokud chcete opravdu 100% bezpečnost, doporučuji zvolit jinou alternativu, a to i přesto, že společnost slibuje, že jsou všechna vaše data v naprostém bezpečí a soukromí.
IPVanish vás vyjde měsíčně na 229 korun. Pokud si však za jednorázový poplatek 1750 korun aktivujete roční předplatné, tak vás vyjde měsíční sazba na 146 korun. K dispozici je také tříměsíční plán za jednorázový poplatek 639 korun.
[appbox appstore 763638165]
Závěr
Jakou službu si zvolíte vy, tak to už záleží jen na vašich preferencích a výběru. Tak jako tak, ať už si vyberete cokoliv, určitě jakožto obyčejný smrtelník nezvolíte špatně. Pokud jste však členem mafie či jiné kriminální organizace, určitě už bych si raději řádně vybral.
v Nord VPN je slevovy kod petrmara a mněl jsem to za 50%
No ty vole, to raději zaplatím plnou cenu
😂😂😂
Chapem tomu spravne?
Moje data su “neviditelne” medzi mojim zariadenim a VPN serverom, ale odtial su uz “viditelne” az po cielovy server ( napr FB, nejaky eshop, …)
Takze som sa “schoval” len po server VPN a dalej som uz opat neutajeny?
Aky to ma teda vyznam, byt “neviditelny” len na pol cesty, ako byt “viditelny” cely cas?
Těch důvodu může být více:
– zvědavý soused tě nemůže sledovat
– zvědavý provozovatel veřejné wifi tě nemůže sledovat
– můžeš užívat služby omezené na konkrétní zemi
– můžeš obejít kontrolu ve firemní síti
– není vidět tvá IP adresa
A další…
Ak cestujes mimo EU kde sa pripajas na free wifi kedze mobilne data su drahe tak je to dobra vec. Vtedy by som si zaplatil mesiac pocas dovolenky/sluzobky. Inak u nas pouzivam mobilne data a teda skor verim mobilnemu operatorovi ktory musi respektovat zakony EU ako nejakej firme v paname ci kde.
Kto bol v USA tak vie ze tam v reklame fici chudnutie a bezpecnost. Cize verim ze ustrachany amik si to plati aj ked je doma.
„neviditelny“ na pol cesty znamena ze pokial sa nahodou dostanes k prenosu nesifrovanych dat – teda pokial by si sa niekde prihlasoval a nema to https – cize pochybna stranka – tak ano meno heslo na tej druhej „polceste“ je odchytitelne – ale zo „znamych“ webov a sluzieb take nieco nikto nema pretoze by v konkurencii v podstate ani neprezil. A teda tebe staci vediet ze nikto nevie ze ta „viditelna“ polcesta ide k tebe a od teba – a to ti uplne staci.
Druha vec je ze sa to tyka len sifrovania dat ktore prudia od zaciatku do konca – to ale ze koncove zariadenie nacita potrebne veci od teba ako cookies alebo ine data googlu a spol a ulozi si ich to je dalsia vec. Cize niesu pocas prenosu odchytitielne a nikto nevie ze isli od teba a k tebe – ale eviduje sa akesi konto – ktore pokial pouzivas realne – tak sa druha cas tvojej internetovej aktivity kdesi zaznamenava (FB, Google a tak)
používám openVPN na ios a je zdrama . dofam ze staci .
urcite staci. ja to idem doma po dlhej dobe rozbiehat na malom serveriku (vrtanae DNS a dalsich veci) takze lepsie to mat doma ako kdesi v paname, ale chapem ze nie kazdemu sa do toho chce, alebo ze chce mat doma dalsie zelezo (aj ked kopa ludi ma doma ine blbosti ktore zeru radovo viac energie).
Moc hezký…
Máte někdo tip na freeware alternativu?
A z coho si myslis ze bude prevadzkovatel zit ? To by som sa teda „toku“ svojich dat „zadarmo“ obaval.
Priklad : „Free“ alternativa ios je android 😉
Třeba nový QBelt je super, ale potřebujete mít QNAP NAS v síti, protože to běží na něm ;-)
HotspotVPN
Zabudli ste na Avast SecureMe ktorý je zadarmo a bez obmedzení :)
Původní komentář nebyl schválený a proto píšu znovu. Zmíněné VPN služby mají vazbu na Čínu …..
pouzivam tunnelBear a som maximalne spokojny… navyse ak si nainstalujes na windowsoch, pridaju ti 1GB mesacne… navyse tam maju bug a kazdy mesiac mi pribudaju free data, aktualne mam uz 6.5GB na mesiac free :)