Na Vánoce se v téměř každé domácnosti provádí všem dobře známý generální úklid, při kterém se nezanedbá byť jen jediný kout domu či bytu. Náš iPhone by v tomto neměl být žádnou výjimkou a měli bychom mu taktéž věnovat svůj čas. Přeci jen, jedná se o zařízení, které používáme denně a za celou dobu přijde do styku s nepočitatelným množstvím bakterií. V tomto článku si tedy společně projdeme osvědčené postupy, jak se vypořádat s nečistotami našich jablečných telefonů.
Lightning port
Možná jste se již v minulosti setkali se situací, kdy se váš iPhone odmítal nechat nabíjet, jelikož byl Lightning port zanesený nečistotami. Spousta webů na tento problém doporučuje použít obyčejné párátko, avšak existuje také lepší způsob. Pokud hledáte nejlepší možnou variantu, šáhněte po stlačeném vzduchu. Port následně stačí opatrně prostříknout dle návodu výrobce. Dejte však pozor ať tlak vzduchu směřujete skutečně jen do lightnin konektoru a nikoli okolních reproduktorů.
Tlačítko telefonu
Do této kategorie můžeme zařadit tlačítko pro aktivaci tichého režimu, u starších modelů HomeButton, nebo postranní tlačítka pro změnu hlasitosti. Na jejich vyčištění si vystačíte velice jednoduše. Postačí vám k tomu vatová tyčinka a čistá voda. Stačí jemně namočit tyčinku do čisté vody a pokusit se co nejlépe prostor mezi tlačítky vyčistit. Čištění tlačítka pro přepínání mezi tichým režimem můžeme doplnit zubním kartáčkem.
Pokud vlastníte iPhone X a novější, čištění HomeButtonu nemusíte řešit:
Reproduktory
V případě reproduktorů, které se nacházejí na spodní straně telefonu, si vystačíte se zubním kartáčkem, Pro reproduktor určený k telefonním hovorům by mělo postačit vyfoukat jej přímo pusou, pokud však žádáte maximální čistotu, sáhněte po vatové tyčince namočené v kapce líhu.
Displej a tělo telefonu
Pokud jste splnili všechny výše zmíněné body, nezbývá nic jiného, než vyčistit hlavní část – displej. Jelikož je displej hlavním terčem všech vašich akcí, bývá zašpiněn nejvíce, i když to nemusí jít zrovna vidět. Dalo by se říci, že se jedná o nejdůležitější prvek exteriéru vašeho telefonu a rozhodně na něj nepoužívejte jakékoliv čistící přípravky. Nejlepší volbou pro perfektní čistotu a bezpečnost je použití hadříku z mikrovláken v kombinaci s čistou vodou. To samé platí i pro tělo telefonu, na vše by měla vystačit obyčejná, čistá voda.
Doporučení
Jak bylo zmíněno výše, iPhone je zařízení, které využíváme denně. Jelikož jej máme neustále v ruce, rapidní rychlostí se na něm hromadí bakterie, a proto bychom o něm měli pečovat častěji. Jeho čistětí by se mělo opakovat určitě víckrát, než pouze na Vánoce, avšak je nutno pamatovat, že všeho moc škodí a nadměrné čištění mu taktéž určitě neprospěje. V žádném případě při čištění nesahejte po čistících prostředcích, mohly by nenávratně poškodit váš jablečný telefon.
Stlačený vzduch je na pretrhnutie repráku úplne ideálny :-)
stlačený vzduch nedoporučuje ani Apple, toto je návod akorát tak na zničení telefonu a rýpat se v konektoru špendlíkem taky, akorát se poničí kovové kontakty, bohatě stačí vatička do uší, popřípadě zubní kartáček, který má co nejjemnější štětinky, radši se prosím držte ofiko návodu přímo od apple: https://support.apple.com/cs-cz/HT207123, tady na tomto serveru opravdu píšou profíci.
Ne tak shurta, nebo budou tvé příspěvky smazány a nové bloknuty.
to se všechno může stát, ale považoval jsem za důležité varovat lidi, co mají iphone nově, aby si ho nezničili díky radám tu odborníků…..:)
Zdravím,
osobně používám pravidelně vlhké čistící ubrousky a nemám pocit,že by telefon dostal nejak zásadně zabrat… Vždy mne jde o to důkladně vyčistit a zničit všechny bakterie. Následně vždy vysusim do sucha, pochopitelně. Dělám pravidelně u všech vydaných iPhone od 6s, nikdy problém. Krásně vyčistí I prach dole z repro. V.
Přesně tak používám taky vlhčené ubrousky na elektroniku , myslím že je zde tak rok zpátky recenzoval sám Roman Zavřel a on by si nic špatnýho na elektroniku nepatlal . Nejsou drahý a udělají hodně parády , jsem s nima spokojený ! Vlhčenej ubrousek a potom do sucha klasickým papírovým kapesníčkem a telefon je vždycky jako novej . Když se používají jen vlhké obrousky tak to nechává fleky když to zaschne a není to pěkný , proto je třeba doleštit papírovým kapesníčkem nebo něčím podobným.
děkuji za úpravu, neberte to prosím jako mojí provokaci či urážku, ale v článku byly opravdu chyby, na které jsem chtěl upozornit hlavně čtenáře, co mají nově iphone, aby si ho nezničili, děkuji moc za úpravu a přeji pěkný den.
ale čistenie stlačeným vzduchom ostalo aj po úpravách. 😐.