Když Apple vloni světu poprvé představil svůj zbrusu nový systém zabezpečený Face ID, který je zjednodušeně řečeno založen na skenování obličeje uživatele, setkal se krom nadšených reakcí i s kritikou. Mnoho lidí totiž vyslovilo obavu z toho, že bude Face ID málo spolehlivé a bude trpět neduhy, které se v minulosti objevily u konkurence. Smartphony od Samsungu například nebyl problém odemknout pouhou fotografií, což je pro bezpečnost uživatele vskutku alarmující. Nicméně později valná většina testů ukázala, že jsou obavy ze špatných výsledků Face ID plané, jelikož novinka svou úrovní veškerou konkurenci převyšuje. Rok se s rokem sešel a tato skutečnost trvá i nadále.
Již mnohokrát jsme slyšeli o tom, že jsou konkurenční výrobci se svými systémy pro rozpoznávání obličeje několik let za Applem. To nyní potvrdily i testy magazínu Forbes, který se pokusil obelstít pětici prvotřídních smartphonu hlavou vytvořenou na 3D tiskárně. V testu kvality skenu obličeje se proti sobě postavily LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note8, OnePlus 6 a loňský iPhone X, přičemž jediný iPhone v testu uspěl. Pomocí 3D hlavy se totiž podařilo dostat do všech androidích telefonů bez větších problémů, u iPhone však redaktoři úspěchy neslavili. Rok starý iPhone tak v tomto ohledu překonal i několik měsíců staré novinky.
Face ID se Applu zkrátka povedlo:
Hlavní výhodou iPhonu je použití propracované 3D skenovací technologie, která vyhodnocuje výsledky díky tisícům mikrobodů zaslaným na tvář uživatele, což je samozřejmě velmi přesné. Podobně kvalitní technologií se však zatím žádný jiný výrobce pochlubit nemůže, byť se mnozí snaží sebevíc, aby svým smartphonům podobnou novinku vnukli. S nasazením prvotřídního 3D skenu počítal údajně i Samsung u své chystané vlajkové lodi Galaxy S10, avšak vzhledem k implementaci čtečky otisků prstů do displeje nakonec nejspíš od tohoto záměru upustil.
Pokud tedy hledáte telefon s prvotřídním zabezpečením, do kterého se někdo hned tak nedostane, jsou iPhony s Face ID jasnou volbou. Bezpečnost, kterou tato technologie nabízí, totiž v tuto chvíli nikdo nepřekoná.
To je jasné, že vyhrál :))) Face ID skenuje cca 30 000 bodů na obličeji + infračeveným světlem ukládá různé vrstvy kůže a dělá z toho matematický výpočet. K tomu se učí pomocí Machine Learningu, takže čim víc ho člověk používá, tím je dokonalejší.
Samsung od toho upustil, protoze ma ctecku otisku!! Ano , kdybych mel apple s cteckou otisku tak nepotrebuji podelane Face ID!!!!!!!!!
pro me je jeda pohodlnejsi potvrzovani plateb tim ze se divam na display nez prehmatavat a trefovat misto kam polozit prst
Přesně tak. Touch ID je po smrti. Rozhodne bych se nechtěl k této technologii vrátit. FaceID samozřejmě není dokonalý ale je rozhodne pohodlnější, rychlejší a bezpečnější jak matlat prstem nejaky kolečko nebo v případě droidu ovál.
Pokud vám dělalo problém trefit se na tlačítko s touch ID, tak doporučuji navštívit doktora asi jde problém někde v koordinaci těla. A to že u samsungu se to dalo odemknout fotografii je už daaavno pryč. Stačí mrknout na YT , kde se to snažil přes fotku odemknout nějaké novější zařízení. A to že vám to vyhovuje u nových iphone je jasné, protože nemáte jinou možnost odemknuti(možná tak heslem) . Touch ID má výhody např když mobil leží na stole (no spíš měl dokud bylo na přední straně, ale teď už budou nové mobily s touch ID v displeji ) tak stačilo je přiložit prst a hotovo, žádné zvedání telefonu nebylo potřeba.
Samozrejme nemam problém se trefit, ale proc mám dělat něco co nemusím.
Nicméně je tu stále i8, iPad Pro 10,5 atd.
PS:když mobil či iPad leží na stole tak nemam důvod ho odemykat. Odemykam ho samozrejme pouze v případě pokud se chci “dívat na displej”.
Touch id byla otrava obzvláště v zimě – rukavice, popraskaná kůže na prstech vlivem suchého či chladného vzduchu atd.
S face id mám problém pouze v lyžařských brýlích.
Ctecka to je ta vec ktery se samsung vysmival a pak okoporoval ze jo.
Tak jako se apple vysmíval Notu, že má velký displej a pero. Steve se málem potrhal smíchy a co má apple teď že jo.
Mezi stylusem a Apple Pencil je rozdíl v porovnání jako mezi analogovou pevnou linkou a dnešním smatphonem.
Face ID je o parník vepředu před čtečkou prstů. Mám zkušenosti s oběma technologiemi a čtečka je přežitek. Face ID znamená, že tě telefon pozná, do budoucna pozná třeba i to, jakou máš náladu (zatím je to v plenkách a jmenuje se to animoi) je to první krok ke komunikaci s počítačem, jako s člověkem. Samšunt to bud mít tak za 3 roky, nejdřív …
Mám Samsung a jejich čtečka mě neskonale vytáč. Lehce zamaštěný už nefunguje. Vylezu ze sprchy(samozřejmě utřené ruce) nefunguje. Stále ťukám kód jako idiot. Zlatá čtečka na Applu a FD by bylo vysvobození.
pokud vim tak Oppo ma telefon které umi skenovat 300 000 bodu obličeje a je 10x bezpečnejší jak Face ID od apple :D proč nepostavi tím padem Oppo proti apple když použivaji stejnou technologii :D
Oppo je telefon s malwarem primo od vyrobce……………..
Asi tomu moc nerozumíte, co?:)
Spis ty budes dost zaostalej.
https://www.computerworld.com/article/3179841/android/android-devices-coming-with-preinstalled-malware.html
Narozdíl od tebe poznám, když někdo dává „reagovat“ na můj nebo cizí příspěvek.
Bavíme se o značkách telefonu a ne o noname.
TrueDepth kamera iPhonu X dokáže promítnout 30 000 bodů, Oppo Find X jen 15 000 a firma garantuje více než 300 000 vysunutí.
sorry spletl jsem se jde o ViVo .. :D kdo se ma v tech cinach vyznat https://dotekomanie.cz/2018/06/face-id-oficialne-porazeno-vivo-predstavilo-desetkrat-presnejsi-a-bezpecnejsi-technologii/
Krása, jenom nevidim poražené výhody TrueDepth kamery.. že by tam nebyly? Udělat 10x víc bodů umí každý debil, ale co potom? Jak to ukladají, jako 3d obrázek?:) Nebo nějaký hash? Kam to ukládají? Do Enclavy (HW úložiště) jako Apple, nebo někam do SW úložiště? Také to šifrují pomocí ECC, jako Apple.., šifrují to vůbec? Kdepak lepší :) Mají jenom „větší“ péro, ale bezpečnější v žádném případě.
Až na to, že článek nějak zapomněl zmínit, že sken obličeje neslouží jako hlavní zabezpečení a i varovná hláška říká, že není 100%. Na hlavní zabezpečení slouží otisk.
o