Strata telefónu je nepríjemnou záležitosťou, ktorá sa možno niekedy udiala aj vám. Existuje len málo tak súkromných zariadení ako je mobilný telefón, preto jeho odcudzenie alebo strata dokáže veľmi zamrzieť. Samozrejme, v dnešnej dobe uchovávania vecí na cloude sa vám nestane, že o svoje heslá, telefónne čísla, fotografie a všetky údaje prídete, no zmiznutie telefónu určite zabolí vašu peňaženku. Zaujíma vás koľko ľudí sa stretne s podobným problémom každý deň? O tento výskum sa postarala spoločnosť Kaspersky Lab a výsledky sú naozaj zaujímavé.
Podľa firmy je pri odcudzenom mobilnom zariadení najviac ľutovanou záležitosťou galéria fotografií a videí. Ak nemáte fotky a záznamy z videokamery uložené na cloude, veľmi ľahko o nich môžete prísť (v prípade, že si na mobil nedávate pozor). Celkový počet stratených telefónov sa počas mesačného cyklu, vyšplhal k neuveriteľným 23 tisícom. Z tohoto prieskumu vyšli veľmi dobre majitelia iPhonov a iPadov, nakoľko sú v porovnaní s Androidom oveľa menej odcudzované/strácané. Zatiaľ čo Androidy zastávajú prvú priečku v štatistike stratených mobilných zariadení – 59%, iPhony si vyslúžili oveľa lepší výsledok, konkrétne 21%. Androidy vo výskume dokonca predbehli osobné počítače, ktoré sa ustálili na čísle 29%.
V prípade strateného mobilného zariadenia, nezabudnite vždy využiť funkciu Find My iPhone.
Napriek dnešným technológiám je odcudzovanie telefónov stále nepríjemným nešvárom. Funkcie ako Find My iPhone Anti-Theft nie sú stopercentne spoľahlivé a majitelia tak deň čo deň prichádzajú o svoje telefóny. Najviac krádeží alebo strát je priposovaných práve letnému dovolenkovému obdobiu, kedy sú dovolenkári menej ostražití. To následne využívajú rôzne zlodejské živly a aj napriek funkciám v podobe tajných fotografií cez prednú kameru, situovania telefónu na mape alebo priamemu kontaktovaniu páchateľa sa majiteľ vo väčšine prípadov k zariadeniu nedostane. Tento fenomén však môže byť vo veľkej miere spôsobený skutočnosťou, že len 22% súčasných používateľov využíva možnosti ochrany proti krádeži a odcudzeniu.
Vy si s tou slovenštinou nedáte pokoj?
a co ti na tom vadí? Ze nerozumis? Mas se lepe ucit. ;)
Než jsem si přečetl komentář, ani jsem nevěděl že je to ve slovenštině :) Chudák mladá generace…
Tak pokud ten kdo to napsal pochází ze slovenska a neumí úplně gramaticky správně česky
tak proč by to psal v češtině?
Jj slovenština je vam opravdu hodne platna,”chudaci mladi uměji jenom anglicky”a Slovenštinou se domluvite všude ve svete protoze vas svet začina v Plzni a okraj konce světa je v Brne.Že?
Tak tahni na slovensko
Je mi 20 a rozumím bez problému. Mladou generací to nebude 😉
A co mam citat vase mesiace? Cervenec a spol.? Sa uvedom su tu aj citatelia zo slovenska, uz ked vy nerozumiete nasmu jazyku a my vsetci vasmu ano tak problem je v tebe nie v nas
Hele to asi vůbec neřeš, takovejch pitomců co si ztěžovalo na slovenštinu už bylo a bude.) Prostě ber to tak že blbec se ke své blbosti vždycky rád přihlásí.)
A takhle se pozná nezajímavý článek, místo obsahu se řeší, jakým jazykem je ten obsah napsaný.
Souhlasím.
Jednou mi na alze odpověděli e-mailem nějakou vychodňárskou slovenčtinou, ještě v nějakým hantecu A věděl jsem kulový protože jsem to nemohl některá slova přeluštit.
Kolik je Ti?
To dává celkem logiku, že je ztracených iphonů méně procent než android telefonů, když i celkově je iphonů méně 😄
Souhlasím s Tomem a nerozumím autorovi. Celkově je telefonů z androidem mnohem více, tipuju tak 80:20, takže 29% odcizených iphonů není zase tak krásné číslo.
článek, bez kterého bych neměl dobrý den…dám párkrát do textu iphone, apple…a mám krásný článek sice o ničem, ale alespoň něci v okurkové sezóně, že…?!
Jaká je na ios appka s tím skrytým focením při zadávání hesla?