Společnost CNBC zveřejnila analytickou zprávu, ve které se zabývá budoucím směřováním Applu na poli zdraví a měření tělesných funkcí. Zpráva uvádí tři konkrétní informace, na základě kterých si společnost CNBC myslí, že mohou naznačovat nový čip určený pro zpracování dat ze zdravotních senzorů.
„Apple má tým pracující na vlastním procesoru, který by měl lépe pracovat s daty pocházejícími ze zdravotních snímačů umístěných uvnitř zařízení. Vlastní výroba a výzkum umožní lepší integraci do zařízení, zvýšení efektivity hardwaru a současně ochránit výrobní postupy před možnými imitátory.“
Apple v současné době navrhuje celý systém, který pohání Apple Watch včetně mnoha dílů a čipů navržených pro konkrétní úkoly, jako je například bezdrátové připojení k jinému příslušenství. Z dílny Applu pochází rovněž koprocesor, které se v iPhonech používá například pro počítání kroků. Analytická zpráva rovněž naznačuje, že bychom se v budoucnu mohli dočkat mnohem většího množství a typu dat, které dokážou čipy měřit a vyhodnocovat. Nedávno jsme vás informovali o nově přidaném rozhraní Movement Disorder API, které umožní monitorovat příznaky Parkinsonovy choroby.
Apple Watch Series 3:
Uznávaný analytik Ming-Chi Kuo v posledních měsících předpovídal, že příští Apple Watch přijdou s větším displejem, pozměněným designem a vylepšenou funkcí sledování tepové frekvence. Ti z vás, kteří vlastní Apple Watch, jistě ví, jakým skvělým pomocníkem pro zdraví a pohyb hodinky jsou. Apple si je toho jistě dobře vědom a do budoucna určitě plánuje rozšířit portfolio nabízených zdravotních funkcí.
Hlavně by měli hodně zapracovat na sportovních aktivitách. Před Apple Watch jsem měl Polar V800 a v monitorování tréninku je AW vedle V800 jak dětská hračka. Spoustu věcí si to cucá z prstu. Energetický výdej si to vyloženě vymýšlí. Když jedu spinning a mám průměrnoz tepovku 125, podle AW vydám tak 100kcal za 10 minut. Když běhám a tepovka mi neklesne pod 160, mám menší výdej v čase než u toho spinningu. Při hodině plavání s tepovkou kolem 150 jsem vydal 800-900kcal. Pokud doběhnu a mám tepovku 160 a aktivitu běh ukončím a na zklidnění tepovky si pustím aktivitu chůze venku, energetický výdej to počítá ne podle tepovky, kterou mám kvůli předchozímu běhu vysokou, ale podle vzdálenosti, kterou jsem ušel. To je ale jen třeba 500m, protože se vydýchávám. To je úplná pitomost. Taky to vůbec nepočítá s nějakou regenerací. Mám denní cíl 1000kcal. 5-6 dní po sobě to splním. Abych to splnil, musím denně buď běhat, jezdit na kole nebo na spinning, nebo chodně chodím. Po 6 dnech, kdy každý den mám docela velkou porci sportu mi to ten sedmej den napíše: „Jste k nezastavení, Jan. Protáhnete svou sérii o další den?“ Jako nějaká regenerace ani prd. Na V800 když jsem si dal jeden den do těla, tak pak mi to napsalo, jak dlouho nemám nic dělat, abych zregeneroval. Se zónama tepové frekvence to vůbec neumí pracovat. Je jasný, že v tomto stavu to na profi trénink to není a taky to u profi sportovců vůbec nevidíte. Je to velká škoda, protože jinak je to fajn zařízení. Já mám s tréninkem dlouholeté zkušenisti, takže si spoustu věcí upravím, ale pro lidi, co tomu moc nerozumí, to může vést až k přetrénovasti, nebo výsledky budou horší, než by být mohli.
Ale abych jen nehanil, spoustu věcí mi na tom vyhovuje. Je super, že nemusím všude tahat hrudní pás na měření tepovky. Když jsem si AW koupil, tak jsem porovnával přesnost hrudního pásu s měřením na ruce a vycházelo to výborně. Jediné, kde má oprické měření na ruce slabinu je při rychlé změně tepovky. Tam logicky trvá dýl, než to čidlo zaznamená. Hrudní pás to má hned. Proto když jsou aktivity, kde se rychle mění tepovka (spinning, běh), tak požívám hrudní pás, při ostatních aktivitách stačí optické čidlo na AW. Samozřejmě kombinace iPhone, AW a Airpods je prostě pecka. Diktování zpráv funguje suprově, hudba a hovory bez problémů. Škoda, že u nás operátoři zatím neumožňují eSim. To by pak byla teprve paráda, až člověk bude moct vyrazit jen s hodinkama a Airpods.