Opět vybuchující iPhone v hlavní roli. Před pár dny jsme vás informovali o incidentu, který se stal v Číně. Jedné ženě, která jela po rušné silnici, explodoval iPhone přímo na palubní desce. Dnešní případ je velmi podobný, i když už staršího data.
Jedná se o incident z Jižní Karolíny, kde explodoval iPhone svému uživateli přímo v kapse. Stalo se tak na podzim roku 2016 právě v době, kdy se o nebezpečí lithium-iontových baterií hovořilo velmi nahlas. Především kvůli Samsungu Note 7. iPhone 6 popálil muže natolik, že musel být přepraven do centra zabývajícím se popáleninami v nedaleké Georgii. Robert Portee, kterého se případ týká, byl prý na návštěvě u svého syna. Krátce poté, co si nabil svůj telefon a dal si ho do kapsy, cítil obrovské horko a praskání jeho oblečení.
iPhone 6 má s explozí baterie velké problémy.
Nyní Portee požaduje odškodné od Applu a společnosti Asurion, která mu iPhone prodala. Uvádí, že by obě společnosti měly vědět o riziku spojeném s těmito bateriemi. Také si myslí, že by iPhone měl uživatele varovat, když se přehřívá. Navíc se nejedná o ojedinělý případ. Kromě výše zmíněného incidentu v Číně také například explodoval iPhone 6 v obchodě v Las Vegas, kde byl přístroj připraven k opravě.
Je zajímavé, že se exploze týkají většinou právě iPhonu 6 a můžeme jen doufat, že se Applu podařilo odstranit jejich příčinu a u budoucích zařízení už k podobným problémům docházet nebude.
Okurková sezona bude ještě nějakou dobu řádit . . .
Ach jo … když u 100 milionů zařízení vykáže chybu 10 kusů, tak to budeme nazývat problémem … a z těch 10(medializovaných) je ještě alespoň polovina sporná.
Note 7 – to byl průser, tahle kampań okolo vybuchujích jablek mi přijde přehnaná a uměle vytvořená.
Nejde o To, že je to iphone, ale jde o to, že se to stane a to by nemělo.
Nedokážu si představit, že by se to stalo mě, nebo mým dětem, kamarádům, rodině.
A je úplně jedno, že je to 20 kusů ze 100 miliónů.
Za mě dost zásadní problém!!! A to se nabavím jen o Applu…
Hm v tom případě by měli okamžitě zrušit leteckou dopravu, tady jde o podstatně více lidských životu než popaleny nohy a ruce. A to tvrdí ze je to nejbezpečnější způsob dopravy. Takže jak?
Jde o to že když vam telefon tenke konstrukce opadne na zem je jedno z jake vyšky tak se u něj zvyšuje riziko narušeni nebo dokonce již zmíněna exploze baterie,každý komu upadne na zem by měl vzít svuj pristroj ke kontrole a když to neučiní tak se přece nemuže divit.