Ráno jste si mohli na našem webu počíst o tom, jak přesně funguje True Tone u nových MacBooků Pro pro rok 2018. Víte už tak například to, že senzor vedle FaceTime HD kamerky na přední straně displeje dostal zajímavý upgrade, díky kterému je nyní schopen právě přizpůsobování barev podávaných na displeji. Funguje ale tato novinka i na externích monitorech?
Postupem času se objevují další a další zajímavé informace, které nám některé nejasnosti kolem nových MacBooků odhalují a právě podpora True Tone na externích monitorech je jedním z nich. Pokud jste tedy doufali, že si tuto novinku užijete i na externích monitorech, můžete začít zlehka jásat. Záměrně však říkám zlehka, jelikož tu existuje poměrně výrazné “ale. True Tone totiž nový MacBook vnukne jen určitým monitorům. Pokud tedy nejste vlastníky Apple Thunderbolt Displaye, LG UltraFine 5K nebo LG UltraFIne 4K, máte smůlu. Podle informací, které získali kolegové ze zahraniční a podpůrného dokumentu na webu Applu, totiž jiné displeje tuto vychytávku nedostanou.
Na těchto displejích si užijete True Tone:
Pokud jeden z výše zmíněných displejů vlastníte a chcete si True Tone z nového Macu užít, je tu ještě jedno drobné “ale”. Připravte se totiž na to, že je True Tone dostupné pouze ve chvíli, kdy je víko MacBooku Pro otevřené a senzor má tak přístup k okolnímu světlu. Práce se zavřeným víkem Macu na externím monitoru, kterou mnoho lidí upřednostňuje, tak v případě, že vyžadujete True Tone, odpadá.
Bude vcelku zajímavé, jak se Apple popasuje s podporou True Tone u profesionálního displeje k novému Macu Pro, který by měl dle jeho slov již vznikat a na světlo světa by se měl dostat možná už v průběhu příštího roku. Dá se totiž očekávat, že i mu vnukne Apple senzory, které mu umožní True Tone. V takovém případě by pak mohli uživatelé zvyklí pracovat na externím monitoru se zavřeným Macem svůj stroj v klidu zaklapnout.
Tuto funkci mam na Xku vypnutou. Nestojim o to mit ve dne nazloutly displej. Vecerni Night Shift me naopak velmi vyhovuje a to nastesti funguje na jamekoli monitoru pripojenem k macu.
Me tohle nedava taky smysl, navic v situaci, kdyz bych potreboval nekomu prezentovat nejaky navrh, kde by barevnost hrala klicovou roli. Jednou bude monitor zluty a vecer zase chladne „modry“? Takze ja bych si to vypinal. :)
Nerikam, ze klasicka retina neukazuje dobre, ale porad spis ukazuje lehce do zelena, proti treba kalibrovanymu Eizo monitoru. Myslim si, ze panel MacbookPRO ma jen 99% sRGB a tusim jen 88% Adobe RGB. Ale v podminkach laptopu z toho asi vic vymacknout nejde…