Apple by měl v příštím roce představit iPhone s trojitým zadním fotoaparátem, tak alespoň uvádí analytik Jialin Lu ze společnosti Deutsche Securities. Lu je přesvědčen, že systém s trojitým objektivem umožní pokročilé 3D snímání pomocí stereoskopického pohledu, přičemž dva objektivy dokážou pořídit snímky jednoho a toho samého objektu z různých úhlů. Triangulační metoda by se potom používala ke zjištění vzdálenosti mezi iPhonem a objektem.
Současný iPhone X má ve přední části systém TrueDepth, který slouží ke snímání obličeje, přičemž ke stejným účelům by mělo fungovat i 3D snímání zadního fotoaparátu. Zároveň by měla technologie sloužit k rozšířené realitě, která by měla díky ní být daleko propracovanější a realističtější. Ostatně, na tom si Apple zakládá. CEO cupertinské společnosti Tim Cook opakovaně vyjádřil hluboký zájem o rozšířenou realitu. V loňském roce vydal kalifornský gigant platformu ARKit, která umožňuje vývojářům vytvářet AR aplikace pro iPhony a iPady.
Podívejte se, jak by vypadal iPhone s kamerou se třemi čočkami podle iDropNews a Martina Hájka:
Dokonalé fotografie vzdálených objektů
Podle Lu by měla třetí čočka pravděpodobně větší ohniskovou vzdálenost pro lepší zvětšení. Jablečný telefon by tak poprvé umožnil 3× optický zoom na iPhonu, což by uživatelům umožnilo zvětšit až třikrát obrázek v hledáčku, aniž by se snížila kvalita, jako tomu bývá u digitálního zoomu. Pro srovnání, iPhone 7 Plus, iPhone 8 Plus a iPhone X jsou vybaveny 2× optickým zoomem.
Prvním smartphonem s trojitým fotoaparátem se stal Huawei P20 Pro, jehož primární čip má 40 megapixelů, druhý monochromatický čip má 20 megapixelů a třetí barevný čip má 8 megapixelů s 3× optickým zoomem.
Stejného názoru je také analytik Jeff Pu ze společnosti Yuanta Securities, který očekává, že Apple v příštím roce představí minimálně jeden model s trojitým fotoaparátem.
Proč se tento článek nejmenuje „Už i Apple přišel s kopií trojitého fotoaparátu z Huawei P20 Pro“? Apple není špatný, ale tohle už je moc.
https://www.letemsvetemapplem.eu/2018/05/29/uz-i-xiaomi-prislo-s-kopii-animoji-z-iphonu-x-podivejte-se-jak-budou-vypadat/
A brání ti někdo stát se novinářem a takový článek napsat?
Uz se povolili prodej spehujiciho huaheje na zapade ?
No a co od Applu všichni kopírujou všechno, třeba stupidní huawei nebo xiaomi.
Pritom, aká tam už vzniká flákota z tých troch objektívov sa divím, že tam nedajú periskopiský typ objektívu ako sa nie až tak dávno dával do vodotesných fotoaparátov. Strata svetelnosti by tam nebola, nakoľko stačí spraviť o málo väčší priemer vstupnej šošovky a je to. Ale vraziť tam 3 objektívy? Načo? Prečo? Pre koho?
Vážená slečno Brázdilová, děkuji Vám i LSA za novinky ze světa Apple, rád je čtu téměř denně. Nicméně dnes musím zareagovat o doporučit opravu Vašeho článku.
Čočky fotoaparátů – tedy jakýchkoliv – JSOU obvykle skleněné, případně ze sklu podobných hmot. Nicméně nikdy NEJOSU Megapixelové. Jistě Vám nemusím vysvětlovat, co MPx je, tudíž předpokládám, že se jedná o „ztrátu v překladu“ či jiný omyl.
Předpokládám, že opravit to bude snažší a přínosnější, než to nechat na stránkách LSA s tím, že by snad někdo mohl nybýt nazoru, že LSA má ve svém týmu odborníky s, mírně řečeno, nižším odborným kreditem.
Děkuji za pochopení a přeji hezký den a spoustu dalších novinek!
jk
Musím sa Mišky zastať. Šošovky sú síce sklenené (umelo pestované kryštály) alebo podobný materiál, avšak výrobca popisuje dané sklíčka so schopnosťou rozlíšenia, resp. schopnosťou prenesenia určitého rozlíšenia (často čiar na mm alebo podobne). Darmo by však Hasselblad alebo Phase One ponúkal rozlíšenie 100 MPx, keby ich sklá boli blato (resp. sklá pre nich vyrobené). A áno, niektorí výrobcovia si udávajú rozlíšenie objektívu v MPx. Nie je to síce úplne super-truper takto to označovať, ale svet sa nezrúti.
Děkuji za opravu v článku, nicméně u optických materiálů se opravdu nepoužívají hodnoty v MPx. Jedná-li se o vlastnosti optických materiálů, které při laboratorním měření mají určité zkreslení obrazu při přenosu, pak kromě mnoha dalších vlastností objektivu se měří i kontrast obrazu, čili scopnost přenést ostrý obraz o daném počtu čar. Potom je na místě uvádět tuto ostrost například v čarách /mm, jak píšete. Velmi zjednodušeně řečeno pro tento případ: čím větší počet čar dokáže objektiv ostře zobrazit, tím je lepší.
Ovšem pochybuji, že by se kdokoliv, natož pak ve zdroji zmíněný analytik, zabýval podrobnýcm rozborem optických vlastností jednotlivých objektivů. Ani si nemyslím, že by každý z objektivů měl „sklo“ s natolik odlišnými optickými vlastnostmi.
Prostě v tomto článku jde o rozlišení čipu pod objektivem. A je jasno. Ještě jednou děkuji za opravu a přeji hezký den.
Děkuji za upozornění. Přeji hezký den.
Ne