Válka mezi systémy iOS a Android zuří již řadu let. Mnozí uživatelé jednotlivých systémů si totiž nejsou mnohdy schopni přiznat, že konkurence má přeci jen něco do sebe a některé její prvky jsou propracovanější než ty, se kterými se dnes a denně potýká ve svém systému. Tušíte však, jak je tato válka rozehrána v jednotlivých státech?
Na to, jaký podíl má iOS oproti konkurenčnímu Androidu, si posvítila společnost DeviceAtlas, díky níž máme nyní skvělý přehled o tom, jak si systémy iOS a Android vedly v prvním čtvrtletí v některých státech světa. Pokud byste však čekali, že Android svět bez problému ovládl, jste na omylu.
Výsledky vás nepřekvapí
Data za první čtvrtletí tohoto roku jasně ukazují, že iOS převálcoval Android v USA a v Japonsku. V zemi vycházejícího slunce totiž Apple skutečně milují a jeho produkty skupují ve velkém. Ostatně, jsou to právě požadavky japonských uživatelů na větší displeje iPhonů, kdo údajně zapříčinil vývoj iPhonu X Plus, který by měl Apple představil letos. Vraťme se ale ještě chvíli k samotným datům. iOS totiž ovládl i Velkou Británii, Švédsko, Austrálii a Kanadu. V dalších zemích je však o poznání silnější Android.
Zatímco je z dat jasně patrné, že se Applu daří slušně vzdorovat v Itálii, Německu, Brazílii či Rusku, ve státech jako je Indie, Polsko, Malajsie či Argentina utrpěl drtivou porážku.
Ačkoliv jsou tato data vcelku zajímavá, musíme je brát se značnou rezervou. V zemích, kde Apple dominuje, je totiž “promován” daleko více než v zemích, kde propadl. Naopak země, ve kterých se Applu příliš nedaří, jsou mnohdy poměrně chudé a jejich obyvatelé tak raději sáhnou po smartphonu jiné značky, který je ve valné většině poháněn právě systémem Android.
iPhone X je kvůli své ceně pro mnohé zákazníky absolutně nepředstavitelným produktem:
Jasne ked USA zakazuje dovoz gigantov ako Huawei.. (boja sa spionaze) alebo neako takto znela vyhovorka. A kedze sa v USA predavaju fony hlavne cez operatorov, ku ktorym nema konkurencia pristup tak sa neni co cudovat. To nieje ferovy boj . Pustit tam na trh gigantov, vsetko by bolo inak. Ale oni velmi dobre vedia ako apple prispieva ekonomike. Rovnako ho aj Trump ospevuje a robi mu reklamu :D taky marketing ako apple nema nikto to je pravda. Ale nepustit konkurenciu na trh je uz naozaj trapne . Priemerne ma Android aj tak 88% trhu aj ked je niekde obmedzovany.. a nieje to koli cene. Dnes kazda vlajkova lod stoji 800€ ako nic..
Proč je v popisku “Některé země vás překvapí”, ale v článku je, že “nepřekvapí”?
Abys mohl mit chytre otazky ?
Luke L. Jahoda Řekl bych, že fakt, že jde LsA rapidně dolu v kvalitě, je dost podstatné nemyslíš? ?
Tomáš Rubánko Opravdu je potřeba takto slovíčkařit? Navíc mám dojem, že popiskem „Některé země vás překvapí“ rozhodně neodporujeme mezititulku, jelikož některé země překvapí, některé však ne.
Každý článek je zbytečný clickbait. Je pravda, že úroveň byla pár let zpátky lepší.
takze ve 2 zemich vitezi a v dalsich 180 prohrava
Kdo by si třeba X nekoupil v USA když je za směšných 50 dol měsíčně a jejich plat tzv. chudé třídy min 500 dol. ale týdně.