Ačkoli Apple Watch oficiálně nepodporují měření spánku, existuje v dnešní doba už řada kvalitních aplikací, které jsou schopné celkem detailně analyzovat kvalitu nočního odpočinku. Právě proto si spousta uživatelů své jablečné hodinky na noc nesundavá. Nošení Apple Watch přes noc se ale může také značně vymstít a namísto ranního budíku vás může uprostřed noci vzbudit některá ze záchranných složek, například policie. Přesně to se totiž stalo Jasonovi Rowleymu, který se o svůj příběh podělil na Twitteru.
Apple Watch totiž stejně jako iPhone podporují od watchOS 4 funkci zvanou Tíseň SOS, kdy si jednoduchým gestem můžete přivolat pomoc v momentě, kdy jste například zaklíněni v autě během dopravní nehody. Funkce po uplynutí 5 sekund automaticky vytočí číslo 112 a na základě polohy telefonu resp. hodinek je operátor schopný zjistit, kde přesně se nacházíte a poslat za vámi některou ze záchranných složek. Na Apple Watch je poměrně snadné Tíseň SOS aktivovat – stačí jen podržet postranní tlačítko pod korunkou. Jenže právě to může představovat problém a vést až k tomu, že u vás v noci zazvoní policie.
Jason podobně jako spousta ostatních uživatelů používá Apple Watch k analýze spánku. Během jedné noci se ale ve spánku přetočil a ruku s hodinkami dal do takové polohy, že se nedopatřením stisklo postranní tlačítko a automaticky se tak aktivovala funkce Tíseň SOS. Jason ale spal tvrdě, o ničem nevěděl, na dotazy operátora z telefonu, kde právě probíhal hovor, nereagoval, a tak k němu domů pro jistotu zajeli policisté, kteří ho vzbudili okolo jedné hodiny ranní přímo v ložnici.
Podobný případ se stal i několika dalším majitelům jablečných hodinek. Pokud tedy si ani vy Apple Watch na noc nesundaváte, pak doporučujeme funkci Tíseň SOS omezit. Na iPhonu v aplikaci Watch –> Obecné –> Tíseň SOS totiž můžete deaktivovat automatické zavolání podržením. Tím bude funkce nadále zapnutá, ale pro její spuštění bude potřeba podržet postranní tlačítko a následně aktivaci potvrdit přejetím po displeji.
Užitečný článek a informace v něm, děkuji.
Děkuji
Akú aplikáciu používate/odporúčate na sledovanie spánku. Ďakujem
auto sleep
Sleep Cycle. Placená, ale stojí za to. Na iPhonu ji používám už snad 4 nebo 5 let. Teď vydali aktualizaci a verzi pro Watch.
Sleep Cycle vyžaduje mít telefon po celou noc na nabíječce a u hlavy, což podle mě není pro všechny žádoucí.
Pillow – zdarma, přehledná, přesná, ale musí se manuálně zadávat, že jdete spát/vstáváte
AutoSleep – placená, rozhraní není tak intuitivní jako u Pillow, ale samá pozná, kdy usnete a kdy vstanete
Pillow má také automatickou detekci spánku, ale myslím že u toho má nějak omezené funkce
Mám pillow a nechávám měřit automaticky, ale často, když nespím pillow měří, že ano
Jak se aplikace jmenuje se v clanku nedoctu….takze clanek na nic…. :-(
Článek není o nějaké aplikaci, nýbrž o funkci a ta je v něm popsaná, včetně způsobu její deaktivace.
K čemu je taková aplikace na sledování spánku dobrá? Nebo spíš, co konkrétně to sleduje?
6 komentářů mi to ukazuje a je tu jen jeden. By mě zajímalo co mohli říkat tak závadného.
funkce dobra jen se mi dost casto stava ze posilam sos :D
Zkoušel jsem Sleepwatch, pak jsem přešel na Pillow a zase jsem vrátil ke Sleepwatch, sice placený, ale mnohonásobně lepší než Pillow. Apka je schopná generovat i report spánku pokud máte hodinky na ruce během spánku po dobu alespoň 15 dní ze 30.
AutoSleep je asi nejlepší sleep tracker, velice spolehlivý a za 70 Kč se vyplatí 🙂
Po přečtení článku jsem si tedy Tíseň SOS chtěla vypnout… A přitom tu možnost v obecných vůbec nemám :D Kde se stala chyba?
No tak to musela být kalba jako kráva, když to neslyšel. Stisknu-li postranní tlačítko AW na víc jak 2 sekundy (musí být pět, aby začalo volat SOS), spustí to sirénu a to je docela kravál.
Nestačí je dát na noc do leteckého režimu? To by se snad nikam nezavolalo.