Do Česka v posledních dnech pomalu přichází zimní počasí, což opět zvyšuje nároky na kvalitu předpovědi počasí. Vedle srážek nebo teplot je zajímavé sledovat i například vývoj sněhové pokrývky, což ovšem běžné aplikace neumí. Je tak vhodné zvolit některou z pokročilejších meteorologických aplikací. Mezi ně patří česká aplikace Ventusky, která přináší i podrobnou předpověď sněhové pokrývky, což umožňuje přesně sledovat, kde se druhý den vytvoří sněhová pokrývka a jak bude vysoká.
Aplikace pro své předpovědi využívá model ICON, který vytváří německý meteorologický institut v Offenbachu. Tato data patří k jedněm z nejkvalitnějších na světě. Německá vláda investovala do vývoje modelu stovky milionů. Svou kvalitou tak model překonává například americký model GFS, který využívá drtivá většina meteorologických aplikací.
Českou aplikaci Ventusky si stahují z App Storu lidé po celém světě. Celkově aplikace již dosáhla nadprůměrného hodnocení 4,6 a stovky lidí si ji pochvalují v recenzích. Pro českou aplikaci je to mimořádný úspěch. Předpovědi pomáhaly především lidem v Karibiku a na Floridě, které v září zasáhly silné hurikány. Lidé v postižených oblastech sledovali přes aplikaci, jak silný vítr se v jejich oblasti vyskytne či kolik srážek naprší. Vizualizace meteorologických dat z aplikace Ventusky využívají ve svých článcích i přední světové deníky jako americký Washington Post, francouzský Libération či britský Daily Mail.
Nic proti českým vývojářům, ale v čem se aplikace za 89kč liší od Windyty které je zdarma?
presne tak, app Windy úplne rovnaká a zadarmo…to zase objavili ameriku ako zbohatnúť :D
Liší se v mnohém – jiná data, jiný styl zpracování dat a hlavně je celá aplikace nativní – napsaná ve Swiftu a OpenGL (uvedená aplikace Windy je jen zabalená webová stránka, což je jen hybridní aplikace). To, že aplikace má smysl, dokazuje přes 300 pětihvězdičkových recenzí na App Storu ;)
Ventusky děkuji za odpověď ?
Liší se v mnohém – jiná data, jiný styl zpracování dat a hlavně je celá aplikace nativní – napsaná ve Swiftu a OpenGL (uvedená aplikace Windy je jen zabalená webová stránka, což je jen hybridní aplikace). To, že aplikace má smysl, dokazuje přes 300 pětihvězdičkových recenzí na App Storu.
Má ta apka předpověď pro letiště metar taf atd?
Ventusky : Škoda, že zde není možnost si aplikaci vyzkoušet a potom zakoupit, případně lehkou verzi zdarma s možnosti dokoupení dalších funkci pro náročnější uživatele.
Vladimír Skořepa Aplikace se soustředí hlavně na předpovědi – vizualizaci dat z numerických modelů. METAR a SYNOP data ze stanic sice stahujeme, ale zatím jsou tam jen okrajově uvedeny (uvedeny jsou tam v podobě jako na webu: https://www.ventusky.com/50.064;14.271 – sekce Aktuálně). Není to priorita aplikace.
René Husár Vše je možné si zkusit na našem webu: https://www.ventusky.com/, který je zdarma. Funkčnosti se sice mírně liší, ale ten základ je podobný.
Ano, tento článek je pouze komercni sdělení. Windy je mnohem praktičtější a zadarmo.
souhlas, chvalozpěvný článek o ventusky tu byl nedávno…
Používám Windy bez ohledu na cenu, proti Ventusky se podstatně rychleji překresluje, je intuitivnější a když jsme u toho hodnocení, má o desetinku lepší (což nakonec nic neznamená). Jiná data, ECMWF/ICON, to je jako srovnávat Seznam s Googlem :) Aby se Ventusky dobře prodávalo, muselo by stát ějakých 29 CZK, aby to vzal každý bez ohledu na funkčnost, za 89 CZK se o tom už přemýšlí a srovnává..
Aplikace Ventusky se překresluje velmi rychle – je celá přepsaná do nativního kódu pro iOS. Nejedná se o webovou verzi (ta je pomalejší). Hodnocení moc srovnávat nejde – u placené aplikace jsou uživatelé samozřejmě mnohem náročnější. Potom je jen desetinka v rozdílu hodnocení značným úspěchem.
Ventusky se strašně pomalu překresluje, bez ohledu na cenu používám Windy, kromě toho mi přijde intuitivnější
To mě zase připadají Ventusky intuitivnější. Ale je věc názoru. Je pravda že to překreslování by mohlo být rychlejší ale není to nic tragického. Cením si snahu to udělat jako nativní aplikaci a podpořil jsem je koupí.
Webová verze je o něco pomalejší (používáme tam přesnější metody interpolace, což stojí výkon), ale aplikace je naopak velmi rychlá, protože je celá přepsaná do nativního kódu.