Teď, když je konečně venku nejočekávanější jablečný telefon posledních let, mohou mezi uživateli iPhonů a Samsungů naplno propuknout klasické žabomyší války, které mají za cíl určit, jaký výrobce vyrábí svou vlajkovou loď lepší. Pokud vás tedy zajímá, jak si povede iPhone X v testu rychlosti proti novému Samsungu Galaxy Note8, následující řádky budou přesně pro vás.
Měření sil dvou monster
Pokud se o novou desítku zajímáte více do hloubky, určitě vám neuniklo, že je osazena brutálně výkonným čipem A11 Bionic. Jeho výkon je jen pro představu suverénně nejlepší mezi konkurenčními smartphony či tablety a ani mezi jablečnými MacBooky nedělají jeho benchmarkové výsledky ostudu. Ani Samsung však neosadil svůj veleúspěšný Note8 žádným podřadným čipsetem, ale velmi výkonným Qualcomm Snapdragonem 835. Ten se sice nemůže s A11 Bionic v přímé konfrontaci rovnat, dvojnásobná RAM paměť (6 GB Samsung, 3 GB iPhone) se však může v lecčem citelně projevit. Ostatně, na souboj těchto dvou nesmiřitelných rivalů se podívejte sami.
Jak můžete vidět, v rychlosti načítání aplikací nemá iPhone X prakticky žádný problém a konkurentovi z Jižní Koreje se s blížícím se koncem testu vzdaluje čím dál víc. Pokud jste si však mysleli, že je po prvním testu rozhodnuto a video jste neshlédli do konce, udělali jste chybu. V dalším testu se totiž karta obrátila a Samsung využil potenciál dvojnásobné RAM paměti, která mu umožnila otevřít již spuštěné aplikace daleko rychleji. iPhone X se v tomto testu sice také příliš nezadýchal, na Note8 však ztratil propastnou půlminutu.
Ani další testy rozuzlení toho, jaký smartphone je rychlostně lepší, nepřinesly. V testu zapínání vypnutého telefonu sice zvítězil s poměrně slušným náskokem iPhone, v načítání webů však zvítězil o pár drahocenných desetinek konkurenční Samsung.
Slušivá remíza
V konečném zúčtování tak jsou telefony co se týče rychlosti opravdu nesmírně vyrovnané, takže záleží čistě na vašich osobních preferencích, kterému dáte přednost. Navíc je potřeba si uvědomit, že se jedná o dva zcela odlišné systémy s odlišnou optimalizací aplikací. Proto je i podobné testy potřeba nahlížet z tohoto hlediska. iPhone X je navíc v mnoha ohledech úplný nováček a tudíž nemá podporu ve formě aktualizovaných aplikací či podobných softwarových záležitostí úplně stoprocentní. I přesto se však nemá rozhodně za co stydět. Pokud tedy hledáte opravdu rychlý telefon a rozmýšlíte se právě mezi těmito dvěma klenoty, chybu rozhodně ani u jedno z nich neuděláte.
Note 8 a iPhone X mají probůh co společného? Není logičtější srovnání s Galax S8 do Pixel 2?
Souhlasím s vámi. Obecně máte pravdu, ale pokud jde srovnání výkonu jednotlivých prvků bez ohledu na operační systém, je test v linku, který jsem uvedl níže, dostatečný. Hlavně pro potenciálního zájemce o nový přístroj. iOS a Android bych co do kvality nesrovnával, jako bych nesrovnával Windows a Linux. Každý má důvod preferovat to či ono.
Zaplnit daty a po půl roce udělat stejný test
Jsem pro
iPhone dopadne pak mnohem lépe
Nemyslím si. Iphone vždy stroskotá na RAMke. S prázdnou RAM bude iphone lepší ale s plnou hotel porazí aj ten rok starý note 8
Přání je otcem myšlenky.
Milan Pánek iphone je dobrý furt oproti androidu který odejde během roku ???
Nějaký důkaz?
https://www.macworld.co.uk/how-to/iphone/how-to-speed-up-an-iphone-3463276/
???
A proto můj první smartphone s Androidem drží již 7 let. Funguje zcela normálně. Kde jste vzal te 1 rok?
A za chvili prijde galaxy S9 hmmm. Ten ram management u iphonu se razantne zmenil od ios 11….
Relevantní test bez zbytečných blábolů a domněnek. Test bral v úvahu odlišně platformy a porovnával jen porovnatelné . . .
https://youtu.be/6yuVJ5DFjv8
„V konečném zúčtování tak jsou telefony co se týče rychlosti opravdu nesmírně vyrovnané“ – NESOUHLASÍM !!!
Mám iphone 6s a nedostatok pamäte RAM je citeľný. Takmer vždy sa mi všetko načítava odznova. Môžte sa tu smiať z androidu že ich telefóny majú trilion RAM ale iphone by ich tiež potreboval. Keď som mal aplikáciu na sledovanie systému tak stačilo otvoriť 5 aplikácií a zostatok voľnej RAM pamäte mi ukazovalo 20MB. Čo na androidoch pri 4GB RAM zostáva voľnej cez 800MB pri 20 aplikáciách na pozadí
To maji tak iphone normalně i když jich otevřeš 500 těch aplikací pořád bude volného 20Mb jde vidět že o tom víš prdlajs … ja mam na iphone 7 otevřene všechny aplikace co tam mam cca 90 zatim jsem nic nemusel zavirat vše funguje na jedničku .. Navic mam otevřenou aplikaci Pebble asi 2 mesice a porad frči hodinky jsou pořad k aplikaci připojene .. jedu na iOS 10.3.3
Ide okolo to že keď je pamäť RAM úplne prázdna tak je voľnej cca 250MB z 2GB. Samozrejme že nič nezatvaram načo by som toto robil. Aplikáciu na sledovanie systému som mal chvíľku nainštalovanu lebo ma zaujímalo práve to ako iphone využíva pamäť RAM. Problém mam v tom že ak si niečo napríklad čítam na facebooku zatvorim ho a po chvíľke sa chcem k danému príspevku vrátiť tak sa mi celý Facebook znova načíta akoby som ho ani nemal otvorený a to sa deje práve z toho dôvodu že systém danú aplikáciu musel ukončiť aby uvoľnil RAM pre inú aplikáciu ktorú som práve používal. Nerobil by to tak drasticky ak by mal k dispozícii namiesto 2GB RAM napríklad 4.
nostradamus – to neni tak uplně pravda , to je tou aplikaci Facebook jak je dělana , mě se jen obnovuje obsah nikoliv že se otevře cela znova s modrym logem :) .. dam ti přiklad mam hru dungeon hunter 4 pauznu ji a 10hodin nepouživam použivam jinné aplikace ale večer se ke hre vratim a okamžitě ji vyvolam pauznutou a pokračuju v hrani .. A ted mluv :) nektere aplikace se obnovuji jine ne podle toho jak jsou delane
ještě podotknu že pokud na iphone sleduješ využití ram a kolik je spuštěnych aplikaci na pozadí neumíš vubec ovladat iphone a nepochopil jsi vubec vyhodu apple zařízení
IOS 10.3 je na tom lepe nez IOS 11 co se tyce drzeni aplikaci v ramce. Mozna to jeste bude vic optimalizovane postupne updatama, kdovi. Kazdopadne rychlost otevirani aplikaci jsou na tom telefony plus minus stejne. Na hry iphone a na aplikace jako fb, instagram atd. Je rychlejsi samsung. Co se tyce renderovani 4K videa je uplne zbytecne na telefonu. Kdo chce strihat video na telefonu……
To, že někoho to zajímá neznamená, že je blb a nechápe podstatu iPhonu.
Kdyby iPhone X testovali IOS 10, tak je to někde jinde, pěkně si to tím 11 systém dojebali, jasně v reálu je to jedno u tak výkoných zařízení, ale 11 není moc optimalizovaná…
Pro čechy je srovnání s verzí Gakaxy Note 8 z Ameriky k ničemu. Do Evropy se lepší telefony od Samsungu dováží s jejich vlastními procesory Exynos, nikoliv se Snapdragony od Qualcommu. A srovnávání rychlosti odemceni obličejem je jako srovnávat hrušky s jablky, protože zařízení používají jiné technologie autentizace.