Apple charakterizuje Face ID jako bezpečný způsob odemykání telefonu a ověřování totožnosti, i když sám na zářijové konferenci poznamenal, že může selhat u jednovaječných dvojčat, což se potvrdilo i v nedávných testech. Uživatelé však přicházejí na to, že iPhone X přes Face ID odemknou také různě staří bratři, ba dokonce i pokud jsou nevlastní.
Apple na stránce podpory poskytuje nápovědu k používání Face ID na iPhonu X, kde se dozvíte, co dělat, když se vám nepodaří pomocí Face ID odemknout zařízení, ověřit nákup či přihlásit se do aplikace. A navíc vám prozradí, v jakých případech bude iPhone X požadovat zadání kódu namísto Face ID.
Občas Face ID stejně jako Touch ID nepůjde použít, a tak po vás bude telefon vyžadovat buď Apple ID, nebo kód. Zajímavé ale je, že Face ID nemusí fungovat v okamžiku, kdy iPhonu X zbývá méně než 10 % baterie. Face ID dokáže fungovat i na téměř vybitém zařízení, nicméně některé aplikace ho mohou zakázat, pokud zbývá baterii méně než 10 %. Jednou z těchto aplikací je například platební služba Apple Pay.
Kromě toho Apple varuje uživatele, že z bezpečnostních důvodů musí zadat svůj kód či Apple ID namísto Face ID v následujících situacích:
- Když jste zařízení právě zapnuli nebo restartovali.
- Když zařízení víc než 48 hodin nebylo odemčené.
- Když jste v posledních šesti a půl dnech neodemkli zařízení zadáním kódu ani jste ho v posledních 4 hodinách neodemkli pomocí Face ID.
- Když zařízení dostalo vzdálený povel k uzamknutí.
- Po pěti neúspěšných pokusech o ověření obličeje.
- Když aktivujete vypnutí nebo funkci Tíseň SOS tím, že 2 sekundy podržíte některé tlačítko hlasitosti spolu s bočním tlačítkem.
- Když zařízení zbývá méně než 10 % baterie.
V nápovědě je dále uvedeno, že pokud nefunguje Face ID, měli byste zkontrolovat, zda není TrueDepth kamera něčím zakrytá, například krytem či ochrannou fólií. Rovněž i prach a nečistoty mohou způsobit nefunkčnost nového ověřovacího systému.