Consumer Reports je americký spotřebitelský magazín, který poskytuje objektivní hodnocení a recenze produktů. U některých zařízení, která si to skutečně zaslouží, uvádí, že doporučuje jejich zakoupení. Consumer Reports donedávna doporučoval i přístroje od Microsoftu, ale to se nyní změnilo.
Rozhodnutí se dotýká především čtyř produktů Surface – Surface Book (128GB a 512GB verze) a Surface Laptop (128GB a 256GB verze). Ačkoliv se rozhodnutí týkalo pouze uvedených zařízení, Consumer Reports se rozhodl, že už nebude doporučovat ani tablety od této společnosti, a to včetně modelu Surface Pro.
Consumer Reports v rámci průzkumu oslovil lidi, kteří si zakoupili některý ze zařízení od Microsoftu v období od roku 2014 do začátku roku 2017. Spotřebitelský magazín se zaměřil na více než 90 tisíc produktů redmondské společnosti. Studie zjistila, že 25 % majitelů notebooků a tabletů, kteří používají dané přístroje každý den, začíná mít s nimi problém po dvou letech používání. Podle Consumer Reports je toto číslo alarmující, protože je mnohem vyšší než u ostatních značek. Microsoft tak nesplňuje standardy Consumer Reports, aby mohl mít u svých produktů doporučení na koupi. Průzkumy se provádí každý rok.
Původně produkty z řady Surface při laboratorních testech Consumer Reports fungovaly dobře, ale jak plynul čas a jak se v nich shromáždilo více dat, už nebyly tak spolehlivé. Respondenti průzkumu uvedli, že mají problém zapnout notebook či tablet, nebo jen tak zamrzne, nebo nereaguje dotyková obrazovka. Microsoft však tato zjištění odmítá a věří, že jeho zařízení jsou spolehlivá.
Ve stejné situaci byl v loňském roce Apple. Consumer Reports přestal doporučovat jako MacBook Pro 2016 kvůli špatné výdržnosti baterie. Apple však našel problém, který stál za neustálým vybíjením baterie. Jednalo se o chybu ve skrytém prostředí Safari. Jakmile cupertinská společnost bug odstranila, Consumer Reports přehodnotil své rozhodnutí, a tak opět zařadila MacBook Pro 2016 mezi doporučené produkty.
Tohle vždy windows dělal… to zjistili až teď ?
Nejsem fanda Microsoftu, ale všechny tyhle spotřebitelské magazíny hodnotí a doporučují podle toho, jak jim kdo platí. A protože má Microsoft s tablety a notebooky Surface poměrně úspěchy, tak zřejmě odmítá platit a zřejmě proto jsou tyto produkty náhle špatné s alarmující pozáruční poruchovostí..
Sorry, ale nějak se mi tomu nechce věřit. Není tomu tak dávno, co v nějakých testech vyhrával Volkswagen – jen proto, protože je německý a dobře platil.
Nevěřím už ničemu, ani dTestu, ani DxOMark, ničemu…
DxOMark hodnotí velmi objektivně, nemůžeš se řídit podle hloupého žebříčku, který je jako AnTuTu… DxO má u každého telefonu kompletní sadu fotografií s výřezy, kde lze porovnat jak co fotí.
Do celkového hodnocení DxO se promítá kvalita videa a stabilizace, proto je bodový žebříček nepoužitelný pro porovnání pouze fotografických funkcí, musíš se naučit číst ve slovním hodnocení a porovnávat fotky.
Každý očekává od fotoaprátu něco jiného, někdo chce mít nejrychlejší fotoaparát a precizně stabilizované video, vybere si iPhone, někdo jiný upřednostní vyšší míru detailů, kresbu a lepší optiku než má Apple, pak si vybere třeba X Perf, kdo má rád odporné přesaturované omalovánky a trhanou stabilizaci videosekvencí (v rámci své kategorie) vybere si Samsung S8, který má pro změnu výbornou selfie kameru…
Jediné, co lze DxOMark vytknout v rámci objektivity je fakt, že netestují všechny značky, jen největší výrobce a jejich vlajkové lodě.
dTest je zkorumpovaný o tom nepochybuji.
No nevím, za DxO bych ruku do ohně nedával.. Není tomu tak dávno, co byl nejlépe hodnocený smartphone od Sony – který měl poměrně velký problém s HDR režimem (buď byla obloha přepálená, nebo krajina tmavá), velmi dobře jsou hodnocené i Samsungy – kde je agresivní postprocessing (zmiňované kýčovité přesaturované omalovánky) a u videa poměrně masivní jello efekt .. a donedávna byl na prvním místě dokonce i Pixel, který měl údajně „softwarovou“ chybu, kdy se u některých snímků vyskytovala svatozář a zvuková stopa byla na videozáznamech velmi tichá.
Neříkám, že jsem ovce a že je iPhone nejlepší – pouze říkám, že se na prvních místech objevili kupodivu smartphony, které už díky agresivnímu postprocessingu nemají s fotografováním pomalu nic společného, nebo které trpěly dost zásadními vadami na to, aby získaly nejvíce bodů..
Vždyť jo Samsung fotí jako ).(, Pixel měl sice softwarovou chybu, ale to není nic neobvyklého, updatem to opravili a pokud by šlo o hw je to vždy na reklamaci stejně jako u iPhone.
Co se mě týká, tak pro mě je 8-13megapixelů žalostně nízké rozlišení, jsem zvyklý fotit na Canon 60D, Nikon je pro mě rakovina. :-) I od mobilu očekávám lepší kvalitu optiky než průměr a rozlišení alespoň 16megapixelů, protože cokoliv vyfotím s nižším rozlišením je bez detailů, nepřečtu nápisy malým písmem na budovách atp., proto je pro mě iPhone nepoužitelný stejně jako S8 nebo Pixel. Průšvih iPhone je, že ještě šestka s 8MP uměla výborně fotit nerozmazaný pohybující se objekty. S nárůstem pixelů iPhone dostal jen nový senzor, ale optika u modelu 6S zůstala stejná, teprve 7 Plus fotí přijatelněji. 7 Plus fotí lépe díky vylepšenému software a druhému pomocnému senzoru, ale hlavní nedostatek tj. „velká“ fotka bez použití falešného zoomu je stále bez potřebných detailů.
DxO je objektivní, rád ho čtu, dokážu se v něm orientovat a znám jejich metodiku, kdo si ji nenastuduje, pro toho to bude jen nic neříkající číslo, proto doporučuji proklikat se přímo na webu DxO na recenze konkrétních modelů se vzorovými fotografiemi a slovním hodnocením.
Problém s rychlým vybíjením mám i u aktualizovaného Macbook 2017 :( Starý Macbook Air 2013 po zaklapnutí víka skoro nic nežral. Tenhle si ukousne za dva dny 20%.