Uživatelé s iCloud účtem při přechodu na systémy iOS 11 a macOS High Sierra budou muset mít dvoufaktorové ověření. Apple tvrdí, že jeho nejpokročilejší zabezpečení účtu je vyžadováno pro použití některých nejnovějších funkcí v operačních systémech, takže už si uživatel nebude moct sám zvolit, zda chce ověření dvoufázové anebo dvoufaktorové, pokud přejde na nejnovější verze.
Apple tento týden začal upozorňovat uživatele, kteří používají dvoufázové ověření, že po upgradu budou migrováni na dvoufaktorové ověření. Ačkoliv jsou oba systémy zabezpečení podobné, dvoufaktorová autentizace je ještě bezpečnější.
Dvoufaktorové zabezpečení, které na produktech Applu funguje od roku 2015, vyžaduje při přihlášení do iCloud účtu na novém zařízení zadání šestimístného kódu. Tento šestimístný kód je odeslán na jiné důvěryhodné zařízení svázané s vaším Apple ID, přičemž na zařízení musí být systémy alespoň ve verzích iOS 9, iOS X EI Capitan, watchOS 2 či tvOS a novější.
Zatímco dvoufázové ověření odešle pouze čtyřmístný kód, a to na jakékoliv zařízení, které přijímá SMS. Co je skvělé na dvoufaktorovém ověření, je to, že umožňuje zobrazit umístění nového zařízení, které se pokouší o přístup k iCloud účtu.
„Pokud si v létě nainstalujete veřejnou betu iOS 11 či macOS High Sierra a splníte základní požadavky, vaše Apple ID se automaticky aktualizuje tak, aby používalo dvoufaktorové ověření,“ vysvětluje Apple v e-mailu pro uživatele. „Toto je naše nejpokročilejší a snadno použitelné zabezpečení účtu a je nutné pro používání některých nových funkcí v iOS, macOS a na iCloud. Po aktualizaci získáte stejnou úroveň zabezpečení, jaká se vám líbí na dvoufázovém ověření, ale zároveň získáte ještě lepší uživatelskou zkušenost. Kontrolní kódy se automaticky zobrazí na vašich důvěryhodných zařízeních při každém přihlášení.“
Prozatím není zcela jasné, zda bude dvoufaktorová autentizace vyžadována u všech uživatelů, kteří přejdou na iOS 11 či macOS High Sierra, nebo bude povinná pouze pro uživatele, kteří už používají dvoufázovou autentizaci.
Takze no upgrade … ja nechci plevelit ostatni zarizeni nejakyma alertama. Uvedomujou si ti blazni ze pod jednim apple id muzu mit i deti a ja proste nechci aby meli nejaky kody na svych ipadech
Presne tak, ja som sa rozhodol takto: High Sierra ano /uz ho testujem/ ale iOS 11 nie.
To je jen dobře ;)
Velmi spravny krok. Kto dnes nepouziva 2FA login na takych dolezitych uctoch ako appleID, google, alebo internet banking, je blazon.
No, ta důležitost je relativní. Když konkrétně s Google účtem nemám svázanou ani kreditku, ani hardware, ani email, který bych reálně používal a ani žádné důležité dokumenty, tak se asi s internet bankingem srovnávat nedá a tak nevím, proč bych se kvůli němu měl otravovat se zbytečnými komplikacemi.
Suhlasim, vzdy treba zvazit ci je ochrana adekvatna a nutna vzniknutym komplikaciam .
Ty si nejaky mudri, tak mi skus uhadnut heslo – ale jablko to nie je.
jj.. to je super vecicka.. kamarad si zabouchl doma klice i s telefonem, potreboval cislo na znamyho zamecnika, tak se chtel na icloud prihlasit u me pres web a sms mu prisla na zabouchnutej telefon =D
No jo, to je pravda. Co má dělat člověk který ztratí telefon a chce ho najít s pomocí nejbližšího dostupného počítače? Bude k tomu potřebovat kód, který přijde na ten ztracený/ukradený telefon? Budu mít sice skvěle zabezpečený účet, ale telefon v p….
presne tak.. navic hodne lidi nema vic nez jedno zarizeni, takze kod z druhyho nemaj sanci dostat.. naskyta se otazka jak tohle budou resit..
Samozrejme, užívateľ potrebuje byť na svojom zariadení, to znamená, že ak má iPhone, ktorý sa stratí a chce ho hľadať pomocou iCloud webového rozhrania, tak sa do iCloudu bude prihlasovať cez svoj počítač, ktorý je autorizovaným zariadením, to znamená, že ak mi ukradnú iPhone a mám len počítač (kľudne s windows) stačí že má nainštalovaný iTunes a appky s iCloudom. Po prihlásení na iCloud sa heslo zobrazí na počítači, kde je autorizovaný iTunes, v prípade Macu, sa zobrazí v Macu, ktorý je autorizovaný k danému Apple ID.
Ja nevidím, žiaden problém, len neznalosť.
:)
Jenom dobre