Apple Watch disponují vestavěným měřičem tepové frekvence, který dokáže s 97procentní přesností detekovat nejběžnější formu abnormálního srdečního rytmu. Uvádí to nová studie provedená na University of California v San Franciscu a tým stojící za aplikací Cardiogram.
V rámci studie celkem 6 158 účastníků používalo na Apple Watch aplikaci Cardiogram pro sledování své tepové frekvence. Většina z nich měla normální EKG, přičemž 200 z nich trpí paroxysmální fibrilací síní (občasným nepravidelným srdečním rytmem). Údaje uvedené účastníky studie a data získané z aplikace Cardiogram byly využity ke stavbě neuronové sítě, která dokáže rozpoznat abnormální srdeční rytmus výhradně z dat získaných přes Apple Watch. Cardiogram uvádí, že jeho algoritmus dokáže téměř vždy přesně určit, kdy má pacient fibrilaci síní.
Cardiogram je startup, jehož cílem je sesbírat co nejvíce informací z údajů získaných přes Apple Watch. Studie začala v březnu 2016 a bude i nadále pokračovat, protože Cardiogram pracuje na vylepšení neuronové sítě a na detekci dalších problémů vedle fibrilací síní. Ještě než startup umožní, aby aplikace upozorňovala uživatele na arytmie, musí provést další testování. Chce se totiž ujistit, že algoritmus pracuje v různých podmínkách správně. Cardiogram stáhnete z App Storu zdarma.
několikrát po sobě mi apple watch ukázaly 36 tepů/min a to jsem byla po fyzické námaze? v tu chvili jsem se přesvědčovala,jestli fakt žiji…? kolikrát mám pocit,že si ukazují co chtěji?…
Zkontroloval bych, ze jsou spravne nasazeny. Bez vule a opravdu uprostred zapesti ne na kosti ?
myslím si,že je nosím normálně jako všichni ostatní? ale děkuji za radu…
Podle me to teda nefunguje vůbec ?
To jste asi neme hodinky jinych znacek, to jsou teprve hodnoty ?
Nevím co mate za vadný kusy ale mne to funguje bez problému
Me taky v pohode …
Opakovaně jsem porovnával s daty z certifikovaného tonometru a také se sportesterem s hrudním senzorem a rozdíly minimální +/- 5 tepů. S přesností jsem tedy spokojený ;-).