Apple by se měl s novou majoritní aktualizací macOS pochlubit už v červnu na vývojářské konferenci. macOS 10.13 se ukáže po boku nové verze iOS, watchOS a tvOS. Stejně jako každý, i tentokrát by měla být nejprve dostupná beta verze pro vývojáře s předplaceným účtem, někdy v polovině léta pak beta pro veřejné testery, kterým se může stát každý z vás, a nakonec na podzim by měl nový desktopový systém vyjít pro všechny uživatele.
Jaké konkrétní novinky macOS 10.13 přinese prozatím nevíme, stejně tak jsme nevěděli, jak se bude letošní verze jmenovat. Tedy až do teď, protože zahraniční blog Pike’s Universum přichází s informací, že macOS 10.13 už neponese jméno žádných hor ani parku, jako tomu bylo doposud. „Obvykle přesný zdroj“ blogu ještě prozradil, že název nového systému bude začínat na písmeno M.
Koncept macOS 10.13:
Apple před třemi roky získal hned několik ochranných známek názvů různých oblastí, které by mohl použít pro své systémy. Seznam zaregistrovaných ochranných známek pro macOS naleznete níže:
- California
- Big Sur
- Condor
- Diablo
El Capitan- Farallon
- Grizzly
- Mammoth
- Monterey
- Miramar
- Pacific
- Red Tail
- Redwood
- Rincon
- Sequoia
- Shasta
Sierra- Skyline
- Sonoma
- Tiburon
- Ventura
Yosemite
Několik z nich už dokonce Apple skutečně použil – Yosemite, El Capitan a Sierra. Ostatní, včetně Sonoma, Sequoia nebo Ventura, ale použity prozatím nebyly. Většina nepoužitých názvů ze seznamu reprezentuje národní parky, pláže, krajiny nebo hory. Stejně tak i drtivá většina názvů začínající na písmeno M (2 ze 3), tedy až na jeden jediný – Monterey.
Nejedná se o hory ani o národní park. Monterey je město na centrálním pobřeží Kalifornie. Jde o oblíbenou turistickou destinaci se spoustou obchůdků se suvenýry, rybími restauracemi a bary vytvořených z bývalých továren. Nejslavnější budovou ve městě je ale obří akvárium s tisícovkou mořských živočichů a rostlin.
Potrebuju neco vysvetlit. Aplikace sou ted psany jak pro 64 bit i pro 32 bit procesory ? Co se stane pokud bych mel 32 bit zarizeni a budou jen 64 bit aplikace ? Zazdi apple 32 bit aplikace nebo i 32 bit zarizeni ? Snad to nekdo pochopi :-)))
No je to sice trochu offtopic, ale nasledovne: Aplikace jsou psany (idealne) tak, aby byly 64bit. Behem prekladu se vyuzije i 32bit kompilator, ktery nektere ficury 64bit oreze, odebere nejake optimalizace atp. Proste udela „32bit“. Myslim, ze vysledek bude, ze Apple zazdi 32bit zarizeni (neda jim upgrade na iOS 11). Pokud nekdo zvoli kompilaci pro iOS 11, tak vysledek uz bude jen 64bit. Pokud bude vyvojar drzet chvili zpetnou kompatibilitu, tak budou nejakou dobu aktualizace dostupne i zpetne. Ale casem bych rekl, ze XCode uz neumozni ani vybrat starsi iOS pro kompatibilitu a tim vyhnijou i aktualizace pro starsi zarizeni.
Doufam, ze je to pochopitelne – je to jen muj nazor navec, pac vlastne nic radne nevi nikdo, krome apple
Ano vy vite a „trefili“ ste ten nazov