Včera jsme psali o tom, jak si uživatelé na webu všimli toho, že Apple potichu ze svých webových stránek odstranil poměrně užitečnou funkci s názvem Activation Lock. Původně se jednalo o velmi užitečnou vychytávku, která mohla uživateli pomoci s tím, že zjistil, zda-li jeho koupený iPhone není náhodou zablokován přes iCloud, a tudíž je nepoužitelný. Velmi snadno se tak dalo zjistit, jestli si uživatel nekupuje kradený telefon, který je mu v podstatě k ničemu. Nikdo příliš nechápal, proč Apple tuto službu zrušil, nyní se už pravděpodobně ví, proč k tomu došlo. Ukázalo se, že Activation Lock sloužil k častému hackování iPhonů a iPadů.
Na celý proces se můžete podívat ve videu níže (konkrétněji od času 5:25). Vše spočívá v tom, že hackeři změnili jeden nebo dva znaky v neplatném sériovém čísle iPhonu/iPadu a systém tak vygeneruje validní sériové číslo nějakého opravdového zařízení. Skrze toto sériové číslo pak bylo možné aktivovat inkriminované zařízení a to i přes to, že bylo předtím uzamčené skrze iCloud.
Právě tento postup s největší pravděpodobností stál za kauzou uzamčených iPhonů, které byly nepoužitelné už po vybalení z krabičky. Sériová čísla takto napadených telefonů byla využita právě k aktivaci předtím kradených zařízení. Pokud se tato informace potvrdí, objasní se tak dvě záhady najednou.
Zdroj: Macrumors
No dobre a je nyni mozne nejak zjistit pred nakupem zda se jedna o zarizeni, na kterem je nekdo prihlasen pod svym Apple ID? Sdeli mi tuto informaci treba infolinka Applu?
Zkuste zavolat. Dost mě zajímá výsledek.
Jestli je to opravdu kvůli tomuto, tak je to kocourkovské řešení. Lidi co v tomto „odvětví“ dělají, mají více nástrojů, pro ověření FMI a nyní se objeví i další. Takže hackeři si budou sériová čísla přepisovat dál a běžný uživatel má smůlu.