Ve Velké Británii funguje program, umožňující členům ozbrojených sil probírat armádní tajemství za použití smartphonů. Pro tento program byly až donedávna používány smartphony s operačním systémem Android, nyní je však nahradí upravený iPhone 7 se zvýšenou bezpečností.
Telekomunikační společnost BT, spolupracující s britským ministerstvem obrany (Ministry of Defence – MoD) na tomto projektu, pro příslušnou komunikaci zvolila nyní iPhone 7. Zprávu o tom přinesl server TechRepublic. Technický obchodní manažer Steve Bunn, který má mimo jiné na starosti i obranu, zdůraznil, že příslušné iPhony 7 budou upravené tak, aby u nich bylo možné přepínat mezi několika rozdílnými režimy a úrovněmi zabezpečení v závislosti na citlivosti informací, předávaných v hovoru.
„Velice úzce jsme s ministerstvem obrany spolupracovali na vývoji toho, čemu říkáme ‚dual-persona device‘, a díky čemuž lze oddělit oficiální a tajné hovory.“ Kromě umožnění komunikace mezi personálem bylo úkolem společnosti také upravit iPhony tak, aby byly schopné udržet citlivá data. Půjde zejména o určitou formu zašifrovaných souborů a složek a ukládání citlivých tajemství pro pozdější použití. Zařízení by mohla být použita i pro přenost dat mezi dvěma místy bez nutnosti použití sítí.
Z bezpečnostních důvodů společnost BT nemohla o úpravách iPhonů 7 více detailů. V projektu se původně iPhony vůbec nevyužívaly. Z původního Samsungu Galaxy Note 4 na ně však bylo nutné přejít z bezpečnostních důvodů. „Čím dále pokračoval vývoj a testování, tím více se ukazovalo, že bezpečnost telefonů je nedostačující,“ uvádí Bunn, a dodává, že iPhone působí díky pověřovacím listinám jako spolehlivější zařízení.
Vývojář společnosti BT Derek Stretch poznamenal, že dalším důvodem pro přechod na iPhone je, že iPhone 7 se na ministerstvu obrany hojně používá k nejrůznějším účelům, díky čemuž bude jeho nasazení snazší jak pro tým podpory, tak pro uživatele. Jedná se však zároveň o krok, který je v rozporu s trendem používání vysoce zabezpečených zařízení, jako je Boeing Black nebo Silent Circle Blackphone. Tyto nákladné telefony obvykle běží na upravené verzi operačního systému Android, který má více bezpečnostních funkcí a naopak je zbaven prvků, které jsou pro dané účely nepotřebné.
Zdroj: AppleInsider.com
Tak je to jasný, Android je systém založený na sběru dat jednotlivých uživatelů a následný zisk, iOS, je postavený pouze na zisku (a to kdo jaký záclony nebo masturbátory hledal na Aliexpressu je mu ukradený). Za sebe bych volil na prvním místě Apple, druhé místo končící, krachující (nebo jiné firmy – Symbian, Tizen, Blackberry OS), třetí místo Android. Čtvrté místo s výhledem na první: Něco novýho a aktuální filozofií
To je teda pěknej blábol. Protože Safari jako vyhledávač má Google, takže i iOS sbírá data (pro Google), stejně jako se odesílá spousta dat do Apple. Ale kdo to vidět nechce tak to nevidí. Tohle je opravdu naivní. Mimochodem zrovna teď v macOS v Safari koukám na reklamu, ze stránek které jsem nedávno navštívil.
Mimochodem Trump si naopak ponechal Samsung, namísto Apple.
Safari ma jako vychozi prohlizec google, protoze google applu za to solidne plati, ale da se to zmenit.
Jiste ze se neco malo musi odesilat i do applu, aby vsechny sluzby korektne fungovaly, ale jak rikal clovek nahore apple nema 90% zisku ze sberu dat, jako google.
Trump ma jiste vic telefonu, hlavne na volani dostane nakej sifrovanej, ten stoletej samsung ma nejspis jen na twiter.
V minulosti uz ze samsungu na apple taky presla i americka armada.
Do Apple se samozřejmě data odesílají. Nějaká ta diagnostika a využití, jejíž soubory si člověk může prohlédnout a dá se to vypnout a pak samozřejmě věci spojené s iCloudem, ale to už je na každém jestli to chce používat nebo ne. To, že koukáte na reklamu z dříve navštívené stránky nesouvisí s prohlížečem, ale buď s cookies nebo jinými způsoby jak vás reklamy sledují.
Trump si neponechal Samsung místo Apple. Trump dostal nějaký blíže neurčený zabezpečený telefon a ten Samsung, který měl už před tím a nijak bezpečný nebyl jen odmítl odevzdat, což se samozřejmě tajné službě moc nelíbilo.
To trochu mícháš jablka a hrušky. Sledování tvých aktivit skrz cookies a historii hledání v Google službách (gmail, reklamy, atd.) tebou užívaná služba na zařízení Apple.
Apple k těmto datům nemá ani přístup.
Apple tě jakožto uživatele monetizuje skrz zisk za zařízení, zisk z prodeje obsahu (iTunes&spol.).
Google tě (primárně) monetizuje skrz sběr dat a cílení reklamy (čímž je atraktivní pro inzerenty, kteří za to platí Google).
Opravdu to není to samé.
U Google jsi médium, u Apple (nebo MS) uživatel.